אנליטת אבטחת מידע ביג: נשק נגד התקפות אבטחת סייבר עולה?

[ware_item id=33][/ware_item]

עם הדיגיטליזציה הפתוחה של עולם העסקים, גדלו הסיכונים להתקפות סייבר על החברות. עם זאת, ניתן להימנע מהתקפות אלה על ידי ניתוח נתונים גדולים. המחקר 'Big Data and Security Information' של BARC כולל ניתוח מעמיק של רמות הפריסה הנוכחיות וכן היתרונות של פתרונות אבטחה אנליטיים על ידי נתונים גדולים יחד עם האתגרים העומדים בפניהם..


עלייה באיומי אבטחת סייבר

אבטחת מידע עשתה מעבר פרדיגמה דרסטי מכלי ההגנה ההיקפיים הוותיקים לעבר ניטור ומעקב אחר פעילויות זדוניות ברשת הארגונית. הסיבה לכך היא שיישום היקף האבטחה התאגידית נעלם זה מכבר בעיקר בגלל האימוץ הגובר של שירותי ענן וניידים.

אך ישנה סיבה לנסיגת הגישות המסורתיות לאבטחת מידע, וזאת אך ורק בגלל העלייה העצומה במתקפות הסייבר, כמו גם החלק שמילאו מבפנים רעועים בגרימת הפרות אבטחה רחבות היקף..

חברות צריכות לשנות את תפיסת אבטחת הסייבר שלהן

עבודות אנליטיקס הן תכונה חיונית להעלאת חוסן הסייבר. לאור כל ההתקדמות והתחכום של מתקפות הסייבר, חברות צריכות לשנות את מדיניות אבטחת הסייבר שלהן ולעשות צעד קדימה ממניעה מוחלטת לעבר מושג ה- PDR - מניעה > לזהות > הגיב.

תוקף סייבר זקוק לניסיון מוצלח אחד להשיג גישה ולגרום הרס בארגון, ולכן הצורך לשנות את התפיסה בנושא אבטחת הסייבר של אחד צץ בצורה מדהימה.

איזה תפקיד ממלאת כאן Big Data Analytics

מכיוון שהזיהוי המשופר הוא האלמנט האינטגרלי בגישה זו, אז זה המקום בו אנליטיקס של נתונים גדולים ממלא את תפקידו. על הגילוי להיות מהיר ואמין מספיק כדי להבחין בדפוסי השימושים השונים, ליישם ניתוח מהיר בסמיכות לזמן אמת ולשיט בין קורלציות מורכבות המתקבלות ממגוון רחב של נתונים המגיעים משרתים ויומני יישומים כמו גם מ- פעילויות משתמשים ואירועי רשת.

לפיכך, ניתוח מורכב כזה מחייב אמצעים אנליטיים עדכניים מעבר לתחום של המדדים הרגילים המבוססים על הכלל. שיפור שזוהה מצריך גם מיומנות כדי לבצע ניתוח על כמויות עצומות של נתונים עדכניים וארכיביים. לכן, אנו יכולים לומר כי זה המקום בו אנליטיקה של נתונים גדולים מחזיקה את חשיבותו העיקרית. צמד האבטחה ומצב האנליטיקס הנוכחי עוזר לקבוע ולהגביר את חוסן הסייבר.

אנליטת אבטחת מידע גדולה: דור חדש של כלי אבטחה

בשנים האחרונות צץ דור חדש של כלים לניתוח אבטחה עם התייחסות כפולה של תעשיית האבטחה לאתגרים אלה. כלים אנליטיים ביטחוניים אלה יכולים לאסוף, לאחסן ולנתח כמות גדולה של נתונים ברחבי הארגון בזמן אמת.

לאחר שהנתונים הושלמו עם נתוני הקשר נוספים כמו גם אינטליגנציית איומים חיצוניים, הם מנותחים באמצעות אלגוריתמי קורלציה שונים על מנת לאתר סטיות ולהכיר בפעילויות זדוניות אפשריות..

כלים אנליטיים ביטחוניים אלה שונים למדי מהפתרונות הרגילים של SIEM והם עשויים לבצע את המשימות שלהם בסמיכות לזמן אמת ובכך הם מסוגלים ליצור התראות אבטחה המדורגות לפי חומרה ביחס לאב-טיפוס של סיכון. יתרה מזאת, התראות אבטחה אלה כוללות גם פרטים פורנמיים נוספים ומאפשרים איתור והקלה מהירים של מתקפות סייבר.

איך מקורם של אבטחת נתונים גדולים ביג

ניתוח נתונים גדולים הוא הסיבה לפריצת הדרך הטכנולוגית הגדולה ביותר.

ענף האבטחה הגיע לשיא שמקדם את אלגוריתם הבינה העסקית לעיבוד נתונים בקנה מידה גדול, שהיה בתחילה זמין רק לארגונים גדולים בלבד. ספקים יכולים כעת לבנות פתרונות נתונים גדולים אשר מסוגלים לאסוף, לאחסן ולנתח כמויות גדולות של נתונים בזמן אמת, באמצעות Apache Hadoop הזמינה וחומרה זולה בקלות..

שילוב נתונים לחיזוי פעילות זדונית

זה מייצר אפשרות לשלב ניתוח בזמן אמת והיסטורי כמו גם לקבוע אירועים חדשים שיכולים להיות קשורים לאירועים שכבר התרחשו בעבר.

ניתן לזהות את מתקפות הסייבר ההולכות וגדלות ביעילות רבה יותר, לאחר שילוב ניתוח האבטחה הגדול של נתונים עם מקורות מודיעין אבטחה חיצוניים שאחראים לספק מידע עדכני בנוגע לפגיעויות האחרונות..

נתוני הארכיון יכולים לפשט באופן בולט את הכיול לסדר הפעילות הרגיל של רשת נתונה, אשר ניתן להשתמש בהם אז על מנת לאתר חריגות. פתרונות קיימים יכולים להפוך את הכיול לאוטומטי במינימום מאמץ הנדרש מהמנהלים.

זיהוי אירועים משמעותיים

האלגוריתמים האנליטיים של נתונים גדולים יכולים לזהות סטיות וחריגות בנתונים מה שמצביע בעיקר על פעילות זדונית או לכל הפחות איזושהי פעילות חשודה..

הנפחים הגבוהים של נתוני אבטחה לאחר שסוננו על ידי ניתוח אבטחת מידע גדול יכולים לגרום להפחתת הזרימה העצומה של אירועי אבטחה שלא טופלו למספר מבוקר של התראות קצרות ומסווגות. עם זאת, הנתונים הארכיוניים שנשמרו לניתוח מאוחר יותר יכולים לספק למומחה לזיהוי פלילי מידע אודות האירוע וגם על יחסיו עם חריגות קודמות אחרות בעבר..

זרימת עבודה אוטומטית

בסופו של דבר, פתרונות ניתוחי אבטחת מידע גדולים מספקים תזרימי עבודה אוטומטיים שונים לצורך התמודדות עם איומים שאותרו, שעשויים לכלול מיגור התקפות זדוניות או הגשת אירוע מפוקפק לשירות אבטחה מנוהל לצורך ניתוח מעמיק..

האלמנטים העיקריים לעסקים פורחים בעתיד הבאים נחשבים לבקרות אוטומטיות לאבטחת סייבר ואיתור הונאה.

ממצאים עיקריים מהדוח Big Analytics Security Security

המחקר מספק ניתוח מעמיק של רמת המודעות והגישות האחרונות בתחום אבטחת המידע וכן איתור הונאה בחברות הפזורות ברחבי העולם..

הוא מתאר את החשיבות, התוכניות העתידיות והמצב הנוכחי של ניתוח אבטחת נתונים גדולים ואת פעולותיה הדינמיות שעומדות לצאת לדרך בתחומים שונים. המחקר מספק גם סקירה של ההזדמנויות, היתרונות והאתגרים השונים ביחס ליוזמות הדינמיות. יתר על כן, היא מספקת גם ביקורת על מגוון הטכנולוגיות הקיימות כיום כדי להתמקד באותם אתגרים.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me