דברים שעליך לעשות כדי לבדוק אם מצלמת האינטרנט שלך פרוצה או לא!

[ware_item id=33][/ware_item]

אין ספק, מצלמת הרשת היא בין אביזרי המחשבים החיוניים אשר מועילים מאוד במובנים מסוימים. עם זאת, זה העמיד כמה איומים חמורים על הפרטיות. אם צד שני או שלישי כלשהו יקבל גישה ושליטה במצלמת האינטרנט שלך, הם יכולים לעשות בו שימוש עם תופעות לוואי חמורות.


פריצות למצלמות מתרחשות רק כאשר אין לכם מצלמת רשת מאובטחת או מוגנת. האקר של מצלמת הרשת ככל הנראה יסחט אתכם ועלול גם לסכן את פרטיותכם. לא כל הזמן, אך לעיתים חדשות חדשות על פריצות רשת זכו לתשומת הלב של המדיה. אולם באשר להוצאתם להורג לא נמצא הרבה.

להאקרים יש מוח מבריק. אם הם נכשלים בדרך אחת, הם מאמצים שיטה אחרת להזרים תוכנה זדונית למכשיר שלך. בכך הם מקבלים גישה למחשב שלך. במילים אחרות, זה אומר גם שברגע שהם מקבלים גישה למצלמת האינטרנט שלך הם גם מקבלים גישה לנתונים שלך.

אם אתה רוצה להבטיח שמישהו לא יפרוץ את מצלמת האינטרנט שלך. אנו מציגים בפניכם שבעה טיפים מקצוענים שעליכם לבצע כדי לבדוק את אבטחת האינטרנט שלכם ולהבטיח את פרטיותכם:

 1. בחן את נורית חיווי מצלמת הרשת:

למצלמת הרשת שלוש נורות חיווי, כלומר כחול, ירוק ואדום הממוקמים בסמוך לעדשה. כל הנורות הללו מודיעות לך אם מצלמת הרשת מקליטה וידיאו או לא. יש לכבות את האורות הללו כאשר אינך משתמש במצלמת הרשת.

אם בכל עת אתה רואה אור מהבהב, זה מציין כי גורם אחר ניגש למצלמת הרשת שלך. נניח, אם האורות בוהקים בהדרגה; זה אומר שהמצלמת מצלמת וידאו. בשני המצבים, ברור שמישהו אחר משתמש במצלמת האינטרנט שלך ולא את.

לעיתים אורות מפסיקים לעבוד והמשתמשים בדרך כלל לא שמים לב לתקן זאת. עם זאת, מצלמת רשת ללא נורות אזהרה מגדילה את הסיכון לריגול ושליטה במצלמת האינטרנט שלך ללא היכרותך.

 1. חפש יישומים לא ידועים:

יתכן שבמקרים מסוימים, מצלמת רשת עשויה להריץ אפליקציה עליה אינך יודע כלל. זה קורה בדרך כלל כשאתה לא מכוון להוריד תוכנות זדוניות או וירוסים וזה תוקף את מצלמת האינטרנט שלך. כדי לאשר נוכחות של וירוס או תוכנה זדונית, עליך להפעיל את מצלמת האינטרנט שלך.

תמיד לשים לב להודעות כאילו מצלמת האינטרנט שלך כבר נמצאת בשימוש? יש אפליקציה השולטת במצלמת האינטרנט שלך. גלה מידע נוסף על אפליקציה זו ותראה שהיא אותה התקנה או שהיא תוכנה זדונית המתחקה אחר התוכניות שלך בהן מצלמת האינטרנט שלך משתמשת.

 1. הצגת קבצי האחסון שלך:

אם מישהו אחר מלבדך משתמש במצלמת הרשת שלך כדי להקליט כל קטעי צילום, סימן קריטי קריטי יהיה נוכחות של קבצי אחסון שמע או וידאו שלא תיצור. כל מה שאתה צריך זה לפתוח את תיקיית ההקלטות במצלמת הרשת ולצפות בקפדנות בכל קובץ. אם מצאת נתונים שלא זכור לך שיצרת, יתכן שהם הוקלטו על ידי האקר שיש לו גישה למצלמת האינטרנט שלך.

יתכן שהאקר משנה את מיקום הקבצים ומעביר אותם לתיקיה חדשה. לפיכך, עליך לבדוק גם את הגדרות מצלמת הרשת כדי לוודא שכל הקבצים שנשמרו קיימים בתיקיה שבחרת.

 1. עבור עם מבחן סריקת התוכנה הזדונית:

כדי לבדוק אם מצלמת האינטרנט שלך נפרצת או לא, עליך לבצע בדיקת סריקת תוכנה זדונית. לשם כך, בצע את הצעדים המוזכרים להלן ובצע את הסריקה;

 • פתח את ה החלונית תצורות מערכת, לך ל אתחול אפשרות.
 • מאפשרות האתחול בחר במצב בטוח. המערכת שלך לאחר ההפעלה מחדש תאתחל במצב בטוח.
 • כאשר המערכת שלך במצב בטוח, למחוק את כל הקבצים הזמניים שיהיה לנו שטח דיסק ולהאיץ את תהליך הסריקה.
 • הפעל את תוכנית האנטי-וירוס הקיימת ותראה אם ​​הוא מגלה נוכחות של נגיף.
 1. הערה התנהגות לא תקינה של המצלמה:

מצלמות הרשת מתחילות להיות מפותחות ומתקדמות יותר בכל יום שעובר. זה אומר גם שכעת הם גם מסוגלים לטפל בתכונות ופונקציות נוספות. לדוגמה, לקבלת לכידת וידאו טובה יותר אתה יכול לשנות את כיוון המצלמה. ואילו, המיקרופון והרמקול המובנה מאפשר להם לפעול כמו הטלפון מדי.

יתר על כן, לקבלת רזולוציה טובה ומשופרת, מצלמת הרשת יכולה להתאים גם את עדשותיהם. אבל אם אתה מבחין שמצלמת הרשת עושה אחד מהדברים האלה באופן ספונטני, זה סימן לכך שהמצלמה שלך נמצאת בשליטת אלמוני..

 1. בדוק את הגדרות האבטחה של מצלמת הרשת:

כמו כן, חיוני וצריך לבדוק את הגדרת האבטחה של מצלמת הרשת כדי להבטיח כי בטיחות מצלמת האינטרנט שלך אינה בסכנה. בדוק אם הגדרת האבטחה של מצלמת האינטרנט שלך השתנתה או שלא.

אם אתה מבחין בזה

 • הסיסמה שלך משתנה להגדרת ברירת המחדל שלה.
 • אינך יכול לבצע שינויים בהגדרות.
 • מנהל המערכת משתנה.
 • הגנת חומת האש למצלמה שלך כובתה.

ואז זה יכול להיות אינדיקציה לכך שמצלמת האינטרנט שלך מופעלת על ידי חלק אחר.

 1. בחן את זרימת הנתונים:

זרימת הנתונים של הרשת שלך יכולה לחשוף כמה אתה משתמש בנתוני האינטרנט שלך במהלך הפעלה מקוונת. הנתונים שלך משתמשים על ידי אנשים אחרים ללא הסכמתך כשיש דוקרנים מיידיים ברשת שלך..

כדי לבדוק אם חלק אחר משתמש במצלמה שלך, בדוק את כלי ניהול המשימות. כמו, ב- Windows 10 אתה יכול להשתמש בכרטיסייה היסטוריית האפליקציות במנהל המשימות בקלות כדי להציג אילו אפליקציות ניגשות לרשת שלך. בדוק אם המצלמה שלך או יישום לא ידוע שולחים נתונים מפוקפקים. אם מצאת נתונים או תוכנית כאלו, השתמש בכלי להסרת תוכנות זדוניות כדי למחוק אותם.

מחשבות אחרונות:

אמנם מצלמת רשת מאפשרת לך לפקוח עין על הבית שלך, אך חיוני גם לפקוח עין על מצלמת האינטרנט שלך.

זה מדאיג אם מישהו עוקב בך פקח ללא ידיעתך. בעל שליטה מלאה על האבטחה והפרטיות שלך הוא הכרחי מאוד. אם יש משהו שאתה מוצא דג, עקוב אחר הצעדים שצוינו לעיל ובדוק אם מצלמת האינטרנט שלך נפרצת או לא.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me