הצפנת רשת – אבטח את הרשת האלחוטית הביתית שלך

[ware_item id=33][/ware_item]

מהי רשת Wifi מאובטחת?

מכיוון שרשת אלחוטית (Wi-Fi) שינתה את חיינו וכיצד אנו משתמשים באינטרנט לתמיד ועכשיו קל יותר לכל אחד בבית לחבר את המכשירים שלהם כמו מחשבים ניידים, מוביילים וטאבלטים לאינטרנט בלי שום טרחה ובלאגן של כבלים.


כשהיה הזמן בו היינו תלויים בבלגן הכבלים העצום שהיה נחוץ בכדי לספק לנו את חיבור האינטרנט על ידי חיבור למחשב המקור כדי שנוכל לקבל את החיבור.

באותה תקופה גניבה או הפרעה של חיבור האינטרנט הייתה כמעט בלתי אפשרית, אך עם היתרון, ישנם כמה חסרונות הקשורים אליו.

רשת אינטרנט אלחוטית (Wi-Fi) מהירה, מהירה, נוחה, אך מצד שני, היא גם פשוט לגנוב את רוחב הפס ולפרוץ מכשירים המחוברים אליו. אם רשת ה- Wi-Fi שלך אינה מאובטחת, כל מי שנמצא בתחום האות האלחוטי יכול להשתמש בה רק על ידי לחיצה עליו.

לצורך הצפנת רשת יש להבין מדוע אנו זקוקים לו.

  1. זה יכול להגדיל את חשבון האינטרנט שלך כשאתה צריך לשלם לכל בייט שמשמש.
  2. זה מקטין את מהירות החיבור שלך ככל שמשתמשים רבים יותר מתחברים לרשת Wifi אחת.
  3. זה יכול להיות מסוכן לכל המכשירים המתחברים לרשת מכיוון שכל עבריין ברשת יכול לפרוץ את המכשירים בקלות ויכול לעשות שימוש לרעה במידע הרגיש.

עם זאת, אינך צריך לדאוג שיש דרך לצאת ממנה. אתה תמיד יכול לאבטח את רשת האינטרנט האלחוטית שלך על ידי השלבים הבאים ולהבטיח הצפנת רשת.

שלבים לאבטחת רשת הבית האלחוטית שלך

אתה יכול למזער את הסכנות הכרוכות בהיפרצות על ידי האקרים, שולחי דואר זבל או פושעי סייבר אחרים על ידי הפיכת רשת הבית (האלחוטית) שלך לחיבור רשת מאובטח ומוצפן שלא ניתן לגשת אליהם באף אחד מבעיות כאלה..

עבור אל דף הגדרת הנתב Wifi

כדי להצפין רשת (Wi-Fi), הדבר הראשון שעליך לדעת הוא לשנות את הגדרת הנתב Wifi שלך. באמצעות מחשב נייד או מערכת מחשב פותחים את דפדפן האינטרנט (אפילו ללא חיבור לאינטרנט) והקלדו "192.168.1.1" בסרגל הכתובות, והזן את שם המשתמש והסיסמה הנכונים עבור הנתב..

אם אינך יודע, ראה את הוראות הנתב שלך או גוגל את מדריך הנתב שלך באופן מקוון על ידי הקלדת המודל של הנתב, למשל, אנו הולכים להדגים את הגדרות הנתב של Linksys במאמר זה. אתה יכול להתייחס להגדרת הנתב שלך על ידי קריאת המדריך.

הצפנת רשת

הגדר סיסמה חזקה לחיבור ה- Wifi שלך

הנתב מגיע עם סיסמת ברירת מחדל בדרך כלל סיסמא מספרית שמונה ספרות שקל מאוד לחשוב. לאחר שנכנסת לנתב שלך כעת, השלב הבא הוא להגדיר סיסמה חזקה שקשה או כמעט בלתי אפשרי לנחש על ידי מישהו שמנסה לגשת לרשת האלחוטית שלך..

אתה צריך לשנות את זה לצורך הצפנת רשת, ואתה יכול לעשות זאת על ידי לחיצה על הכרטיסייה 'ניהול' בדף ההגדרות של הנתב שלך..

שנה את שם ה- SSID של הרשת שלך

עכשיו לאחר שקבעת סיסמה חזקה; עליך לשנות את שם הרשת האלחוטית (שם ה- SSID של ה- Wi-Fi שלך) המהווה כברירת מחדל את שם המותג של יצרן המודם שלך. זה יידע אנשים אחרים באיזה חיבור אתה משתמש. כאשר הם מנסים לגנוב את ה- Wi-Fi ועל ידי הידיעה כי סיסמת הניחוש הופכת לקלה יותר, מכיוון שלרוב המותגים יש מערכת ברירת מחדל של סיסמה, אז כדי לשנות את זה לכרטיסייה '' Wireless '' בדף ההגדרה של הנתב שלך ואז לשנות את ה- SSID שם ושמור את ההגדרות להצפנת רשת.

הפעל את הצפנת הרשת

כדי למנוע מאנשים לגנוב את חיבור ה- Wi-Fi שלך, עליך להצפין רשת. ישנן אפשרויות שונות להצפנת רשת Wi-Fi, למשל WEP, WPA (WPA-Personal) ו- WPA2 (Wi-Fi Protected Access version 2) התואמות לחומרה שונות.. WEP הוא הכי פחות מאובטח, אך הוא תואם למכשירי החומרה הישנים יותר, ורמת האבטחה של הצפנת הרשת אינה חזקה מדי ולכן ניתן לפצח אותה בקלות, אך WPA2 היא הרשת המאובטחת והמוצפנת ביותר אך היא תואמת רק לחומרה החדשה שיוצרה לאחר 2006.

הגדרת מסנן MAC

לכל המכשירים האלחוטיים שבבעלותכם כתובות MAC ספציפיות שלהם (בקרת גישה למדיה), בדומה לכל המחשבים המחוברים לאינטרנט יש כתובת IP ייחודית. כדי לשפר ולהגביר את אבטחת החיבור האלחוטי ואת הצפנת הרשת אתה יכול ללכת ספציפית להוסיף את כתובת ה- MAC של כל התקן המחובר ל- Wi-Fi כך שרק המכשיר המורשה יוכל לגשת לחיבור האלחוטי. לפני שתעשה זאת, עליך לעשות שיעורי בית מעט כדי לאסוף ולעשות רשימה של כל כתובות ה- MAC של כל המכשיר שברצונך להוסיף כמכשיר מורשה בדף ההגדרות של הנתב שלך. יתר על כן, בצע את הצעדים הבאים. עכשיו יש לך את כל כתובות ה- MAC שהגיע הזמן להוסיף אותן, ואת זה ניתן לעשות על ידי לחיצה על הכרטיסייה 'אלחוטי' בדף ההגדרה של הנתב ואז לחץ שוב והלך לכרטיסייה 'גישה לרשת אלחוטית' והוסף את כל כתובות ואז שמור הגדרות.

הגבל את טווח האותות Wifi

אם הנתב האלחוטי שלך הוא בעל טווח גבוה וטווח גבוה אינו הכרחי מכיוון שאתה גר במרחב קטן. אז טווח זה טוב יותר לאנשים אחרים מכם, אך אתה יכול להקטין את טווח האותות של הנתב Wifi שלך על ידי מעבר לכרטיסייה 'אלחוטי' ואז לחץ על 'הגדרות אלחוטיות מתקדמות'. נסה לצמצם את הטווח לפי הצרכים שלך.

עדכן את הקושחה של הנתב שלך

זה קריטי לפקוח עין על הקושחה של הנתב ואם זה מיושן, מהר מאוד לעדכן אותו לטובת הגברת הביצועים על ידי קבלת כל העדכונים הטכניים האחרונים כדי להבטיח קידוד רשת חזק.

התחבר לרשת המאובטחת

כעת לאחר שעשיתם כמעט את ההגדרות האלחוטיות האבטחה הטובות ביותר שאפשר, עליכם להפעיל הגדרות אלה למחשב ולמכשירים אחרים המחוברים אליו..

חבר כל מכשיר ל- Wi-Fi ושמור אותם באמצעות 'התחבר אוטומטית' לאפשרות ה- Wi-Fi הזו, כך שלא תצטרך להזין את כל שם המשתמש והסיסמה בכל פעם שאתה נכנס לרשת. כעת, לאחר שאבטחת בהצלחה את רשת הבית (האלחוטית) שלך, ואף אחד לא יכול לפצח את הגדרות האבטחה האלה, ותוכל ליהנות מחיבור ה- Wi-Fi שלך ללא דאגות.

בדוק מי מחובר ל- Wi-Fi שלך

אפילו אחרי כל אמצעי האבטחה האלה, אם אתה חושב שמישהו עדיין גונב את ה- Wifi שלך, יש הרבה תוכנות ואפליקציות שתוכל להוריד כדי לבדוק מי משתמש ברשת ה- Wifi שלך, בזכות הטכנולוגיה שמקלה על חיינו.

סיכום

הדבר הגרוע ביותר שאנשים עושים בימים אלה הוא התעלמות מצעדי האבטחה של חיבור האינטרנט והמכשירים שלהם. מה שמביא אותם, בתורו, לרעה מהסכנות הביטחוניות כמו פריצה, דואר זבל וגניבת נתונים ברשת.

אז היה משתמש אינטרנט חכם והיה מוצפן, כך שלכל הסנופים אין מה לחפש פרט לרשת מקודדת ומוצפנת. אתה יכול לעקוב אחר מדריך ההצפנה האולטימטיבי שלנו לקבלת הצפנה נוספת.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me