ההבדל בין האקר לפיצוחים

[ware_item id=33][/ware_item]

כל כך הרבה קורה בעולם המקוון בימינו, בו אנו נזרקים עם חדשות ומידע כה מורכבים שלפעמים אנו אפילו לא מבינים. בטח, האינטרנט מביא יתרונות רבים כל כך שהפכו את חיינו ליעילים. עם זאת, לא קצר הצד המוצל ואנשים המוצלים. 


לפיכך, עם זה מגיע מספר עצום של מידע טוב על הסיכונים להתקפות זדוניות והאקרים המשוטטים באתרים. אבל האם שמעת פעם על פיצוחים? בתור מומחה שאינו טק, אתה כנראה חושב שפיצוחים הם מילה הניתנת להחלפה המשמשת להאקרים. זה לא המקרה. 

האקרים לעומת קרקרים

האקר הוא אדם שיש לו את העניין, המיומנות וההבנה של התפקוד והשלד הפנימיים של מערכת, מחשב או רשת. בניגוד למיתוס הפופולרי, האקרים אינם אנשים רעים. האקרים משתמשים בכישוריהם כדי למצוא חולשות בתוך מערכת או רשת ומוצאים דרך להקל על הבעיה. בדרך כלל הם נשכרים באופן לגיטימי על ידי ארגונים כמבקרי מערכות וכבוחני רשת כדי לאתר ולהמליץ ​​על פתרונות לפגיעויות. 

אנשי מקצוע בתחום האבטחה הם בעלי ידע בתכנות, לינגו למחשבים, קודים ואבטחת מחשבים. והם בדרך כלל מנהלים את עבודתם מבחינה אתית, כן, הם פורצים אתית! האקרים פועלים לשיפור מערכות וליצור הגנות ולא רק לחדור להגנות הקיימות. בגלל כישוריהם הם יכולים לחזות בסיכונים אליהם המערכת או הרשתות שלך נחשפות לדבר התוקף כזדוני זדון.

פיצוחים בצד השני הם אותם אנשים שאתה מוזהר עליהם כל הזמן. אנשים אלה פועלים לחדור למערכות ורשתות הארגון ללא אישור. אלה האשמים שהאקרים עובדים כדי להימנע מהמערכות והרשתות שלך. פיצוחים בדרך כלל זדוניים, מתוך כוונה לגנוב מידע או לחטוף את הרשתות והמערכות שלך כופר. 

הם פועלים בכך שהם מחפשים את דלתות האחוריים למערכות שלך כדי לחדור אליהם בדרך זו. אותם דלתות אחוריות אלה הן שהאקרים עובדים כדי לזהות ולסגור לפני שהקרקרים מנצלים. Crackers יכולים להיות גם אלה שמנצחים אלגוריתמי תוכנה כדי לנחש את קודי ההפעלה של יצרנים מכובדים כמו Movavi. אפשר אפילו לומר שהקרקר הוא ילד הפוסטרים האולטימטיבי לפשעי רשת.  

כך שבניגוד להאקרים, המטרה העיקרית של מפצח היא לחדור, לגנוב, כופר או להרוס. אנשים אלו מונעים בדרך כלל על ידי רווח כספי - כך שבין אם הם מתבקשים על ידי מתחרה לגנוב ולהשמיד נתונים או שהם פשוט מחפשים לגנוב מידע על כרטיסי אשראי, הם תמיד מוכנים לרווח כספי. ופיצוחים אחרים, פשוט מרחיבים את הנטיות הסוציופתיות שלהם לעולם הווירטואלי ומונעים רק על ידי פרסום ומספקים את האגו שלהם. 

וכמה מהפיצוחים המעטים עשויים אפילו לפרוץ למערכות ורשתות, מתוך אמונה שהם עושים זאת למטרות אלטרואיסטיות. דוגמא טובה, פיצוחים שפורצים לרשתות של תאגידים גדולים ששנואים אנשים בהמוניהם משום מה - אולי בגלל שהם מזהמים את האגם הסמוך או מעורבים בעבודות ילדים בחו"ל. קרקרים פורצים למערכות אלה למטרה הבלעדית לגרום לתאגידים לשלם באמצעות העברת נתונים או פשוט על ידי השמדתם

נקודת מבט אתית

באופן כללי, אנו יכולים לומר שהאקרים הם החבר'ה הטובים ואילו הפיצוחים הם האשמים. בדרך כלל האקרים מקבלים את המנדט החוקי לפרוץ לרשתות במטרה העיקרית להבחין בפרצות. לאחר מכן משתמשים בדו"ח שלהם לביצור ההגנות של המערכת. זה הופך את כל התהליך שלהם למוסרי. קרקרים בצד השני, עושים את ההפך. הם חודרים למערכות עם המטרה העיקרית של פגיעה ויש בדרך כלל אג'נדה נסתרת אם הרווח הכספי שלה או הפרסום שלה.

הבדלים במיומנויות

בדרך כלל, האקרים הם בעלי מיומנויות רחבות יותר בהשוואה לפיצוחים. האקרים מיומנים בתהליכי מחשב מרובים הכוללים קודים, שפות ויכולים אפילו לעצב ולבנות את התוכניות והמערכות שלהם. לפיצוחים מצד שני יש כישורים מוגבלים ומורכבים. 

למרות שהם יכולים לחדור למערכת הספציפית האחת, הם בדרך כלל אינם בעלי כישורים לבנות את התוכניות שלהם. עם זאת, אפילו עם הכישורים המוגבלים האלה, לעולם אין להתעלם מכם שהשקיעו את זמנם בחיפוש אחר דרכים לחדור ולפגוע במערכות.. 

שורה תחתונה

בשורה התחתונה ניתן לומר, האקרים הם הכובעים האפורים של עולם ה- IT. כן, יש שחור לבן בעולם הזה. האקרים פשוט צריכים לחשוב ולפעול כפיצוחים כדי לאתר את הפגיעויות במערכות או ברשתות. מה שעושה אותם טובים ואתיים זה שבדרך כלל יש להם אישור לעשות זאת. שמעת פעם על מודעות אלו מטסלה או ממיקרוסופט, מה שמבקש ממך לחדור למערכות של מוצרים או תוכנות שהושקו לאחרונה. זה נחשב גם כהרשאה להאקרים. 

ולעיתים קרובות במצבים אלה, כאשר ההאקר מגלה את הפגיעויות, זכותם לבקש שכר טרחה עבור העבודה. והם בדרך כלל מקבלים פיצוי על זמנם ועבודתם. קרקרים בצד השני הם פשוט עבריינים. הם ינצלו את הפגיעויות של מוצרים או תוכנות אלה שהושקו לאחרונה למטרות הרסניות ורווח אישי. 

דע את ההבדלים

לפיכך, עם הפחדים הגוברים שמפיצים כלי תקשורת, אין זמן טוב יותר להצטייד תמיד בידע נוסף על המתרחש. זה עוזר לך לקבל החלטות מושכלות במקום להיות מפוחדים יתר על המידה עם ההמונים בזכות התזזיתיות התקשורתית שמפוצצת הכל מפרופורציות. 

אין זה אומר שאסור לכם לעקוב ולהקשיב למידע וחדשות חיוניים, אך חשוב גם להיות בקיאים במידע הנוכחי. כתוצאה מכך האקרים והפיצוחים אינם זהים. ככל שאנו זקוקים לתוכנות ותוכנות נגד תוכנות זדוניות כדי להגן עלינו מפני תוקפים זדוניים ומרפרפים ברחבי האינטרנט, אנו זקוקים גם להאקרים כדי לבנות תוכניות אלה..  

חשבו על זה בכיוון שללא האקרים, לא נדע לבצר הגנות, תוכנת הגנה לעיצוב ואפילו טוב יותר של המערכות והרשתות שלנו. וכן, הפיצוחים הם המסיתים, האשמים בהתקפות זדוניות. תוכנת הכופר, מיילים מתחזים, תוכנות פרסום וכל התוכניות המעצבנות והקטלניות האלה.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me