מה המשמעות של גלישה בסתר

[ware_item id=33][/ware_item]

רבים מכם חייבים לחשוב או להזדקק לדרך לשמור על פרטי הגלישה שלכם פרטיים מבלי לאחסן כהיסטוריית הדפדפן. עם זאת, קבלת הצורך בדפדפנים רבים השיקו מצבים פרטיים או גלישה בסתר. אבל מה המשמעות של גלישה בסתר?


מתכוונת לעבור גלישה בסתר

חלון גלישה בסתר ב- Chrome או חלונות כאלה בדפדפנים אחרים עם שמות שונים הם דרך למשתמשים לגלוש בעילום שם. אבל, במילה פרטיות או אנונימיות, אסור לך לחשוב על זה כפרטי או מאובטח לחלוטין. זה פשוט מאפשר גלישה מקוונת מבלי שהפעילות תוצג בהיסטוריה. עם זאת, ישנן דרכים מסוימות בהן יעילות החלון הפרטי נעשית חלשה.

להלן מידע מורחב כדי לספק מושג טוב יותר על מצב גלישה בסתר ועל הפרצות הפוטנציאליות שאינן ידועות לרבים.

מה המשמעות של גלישה בסתר?

מצב גלישה בסתר או דפדפן פרטי הם ההגדרה או המצב של הדפדפן המונעים מעקב או אחסון של היסטוריית הגלישה שלך. לדוגמה, אם אתה מבקר באתר, בטקסט, בתמונה ובעוגיות, כולם מאוחסנים בהיסטוריית המחשב או הדפדפן שלך. כמו כן, הטפסים והחיפושים שאתה ממלא מאוחסנים בשדות השלמה אוטומטית.

מצב גלישה בסתר או מצב פרטי מונע מהדפדפן שלך לאחסן את היסטוריית הגלישה. עם זאת, האתרים שבהם אתה מבקר עדיין מסוגלים לאסוף או לאחסן מידע.

מדוע עליכם להשתמש בסתר גלישה בסתר??

אני בטוח שרבים מכם שפטו את היתרונות של להיות פרטיים על פי השימוש באינטרנט. כפי שנאמר קודם, החלון הפרטי של הדפדפן מתחמק מהחששות לגבי כל אדם אחר הצופה בפרטי הגלישה שלך. מצד שני, כשאתה לא פרטי, לא רק כתובת האתר של האתר, אלא גם השעה והתאריך מופיעים כאשר ביקרת בדף האינטרנט הזה..

הנה כמה סיבות שבגללן גלישה בסתר או דפדפן פרטי יכולים להועיל.

גישה לדברים שאתה לא רוצה שאחרים ייראו

ישנם חיפושים שונים שרבים מאיתנו רוצים לשמור על פרטיות. בדרך כלל האנשים המבקרים באתרים עם תוכן רגיש כמו אתרי וידאו לפורנו, מעולם לא רוצים שאף אחד אחר יצפה בו. כמו כן, העניינים הרגישים והעסקים הרציניים דורשים לשמור בסוד. לדוגמה, אנשים המחפשים את חששותיהם בגירושין, מצבים רפואיים, בריאות פסיכולוגית וכל נושא כזה.

@MattLobster חשבתי שגלישה פרטית היא רק כדי לצפות בפורנו, למעשה זה כדי להגן עלי מפני חודשים של מודעות לדברים שאני מחפש בשעה 02:00

- טים ניקולס (@timsteaks) 2 בפברואר 2016

כניסה לחשבון מרובה בו זמנית

רוב הזמן אנחנו רק רוצים גישה מהירה לחשבון דוא"ל אחר ללא הטרחה ביציאה מהקודם. למרות שניתן היה להגדיר חלון דפדפן נפרד להיכנס לדוא"ל אחר, חלון פרטי הוא יחסית משימה לביצוע.

עבודה על מכשירים שלא שייכים לך

פעמים רבות אנו נאלצים לעבוד על מכשיר שאינו שייך לנו. לדוגמה, בדחיפות לשלוח דוא"ל חשוב, תוכל להשתמש במכשיר הזמין ביותר. אולם יחד עם זאת, אתה מודאג לגבי אחסון הפרטים החשובים שלך. לכן, אין מה לדאוג, פשוט פתחו את החלון הפרטי וביצעו גלישה חופשית במתח.

כדי להסתיר את פרטי הגלישה שלך בעבודה

חוששים מביקור באתרי רשת חברתית ותכני בידור בעבודה? אז עליך לפתוח מצב גלישה בסתר בדפדפן שלך. זה לא דבר יוצא דופן שעובד מוגבל לגישה לאתר או לתוכן מסוים. עם זאת, דרך היסטוריית הגלישה אדם יכול להיתפס על ידי ההנהלה.

מהם הדברים שעליכם לזכור כשאתם פרטיים?

עליכם לחשוב בעצמכם להיות בטוחים כשאתם במצב הפרטי של הדפדפן וזה נכון במידה מסוימת. עם זאת, ישנם דברים מסוימים שכדאי לזכור כשאתה במצב גלישה בסתר.

אתה עדיין נראה באינטרנט

רק האנשים שמשתמשים במכשיר שלך לאחר שלא יוכלו לראות את היסטוריית הגלישה. אחרת, האתרים שבהם אתה מבקר עדיין מסוגלים לעקוב אחריך יחד עם ספק שירותי האינטרנט שלך שיכול לפקח על כל הפעילויות שלך.

חנות המכשירים שלך את הקבצים שהורדת

לא משנה שאתה מוריד קבצים בזמן שאתה נמצא באופן פרטי או לא, הקבצים שהורדת עדיין נשארים במחשב האישי שלך או במכשיר שבו אתה משתמש. הקבצים מוסתרים ברשימת ההיסטוריה של הדפדפן. עם זאת, לא תוכל להשאיר קבצים פרטיים אלה פתוחים לכל מי שמבקרים במערכת שלך. לכן, הקפידו להסתיר קבצים אלה באמצעות הצפנה או כל תהליך אחר בעת הורדתם דרך חלון גלישה בסתר.

כתובת ה- IP שלך עדיין חשופה

בין אם אתה ממשיך עם פעילויות הגלישה במצב פרטי ובין אם לא, כתובת ה- IP שלך עדיין גלויה. זה אומר שאתה לא מוגן מפני מעקב וגם הגדרת ניטור IP יכולה לעקוב אחר הפעילות המקוונת שלך שמתבצעת במצב פרטי.

יכול להיות פגם טכני

מצב פרטי מרגיש פלטפורמה בטוחה מכיוון שהוא נראה בטוח וזה בטוח במידה מסוימת. עם זאת, לעולם לא תוכלו להיות בטוחים מדי עם הביצועים של דפדפן מסוים. לדוגמה, דווח על פגם במצב InPrivate של Microsoft Edge.

כיצד להפעיל מצב פרטי בדפדפן שלך (Chrome, Mozilla, Explorer)

המצב הפרטי הושק כעת על ידי דפדפנים עם כמעט פונקציונליות זהה אך יש שם אחר. כאן נדון בדרכים לפתיחת חלון פרטי בדפדפן שלך.

עבור Chrome:

לדפדפן Chrome יש את המצב הפרטי עם שם חלון גלישה בסתר. כדי לפתוח את זה ב- Google Chrome, לחץ על סמל הדפדפן בשולחן העבודה. לאחר מכן לחץ על כפתור ההתאמה האישית הממוקם בפינה השמאלית העליונה של המסך כשאתה פותח את הדפדפן.

כעת, מהתפריט הנפתח לחץ על האפשרות של חלון גלישה בסתר חדש. לבסוף, הכרטיסייה שהושקה תהיה מצב פרטי אשר ימחק את הפעילויות שלך לאחר שתסגור חלון זה.

מה המשמעות של גלישה בסתר

דרך קלה ומהירה יותר לגישה היא באמצעות לחיצה על Ctrl + ⇧ Shift + N בחלונות או שתוכל ללחוץ על ⌘ Command + ⇧ Shift + N אם אתה משתמש ב- Mac.

לדפדפן ספארי:

עבור דפדפן ספארי השם שמשמש לחלון גלישה אנונימי הוא 'חלון פרטי'. כדי לפתוח זאת בשולחן העבודה שלך, לחץ על אפשרות קובץ בראש דף הבית של הדפדפן. התפריט הנפתח יופיע חלון פרטי חדש, לחיצה עליה תפעיל את גרסת הספארי למצב גלישה בסתר.

מה המשמעות של גלישה בסתר

עם זאת, תוכלו גם לפתוח חלון זה על ידי לחיצה על ⌘ Command + ⇧ מקשי Shift ו- N.

עבור Internet Explorer:

ניתן לפתוח את הכרטיסייה גלישה InPrivate ב- Internet Explorer באמצעות הליך זהה פחות או יותר. ראשית, פתח את הדפדפן ולחץ לסמל העליון בפינה הימנית הקיצונית של דף הבית. כעת לחץ על 'בטיחות' ואז לחץ על בגלישה פרטית אפשרות בתפריט.

מה המשמעות של גלישה בסתר

באמצעות החלון שנפתח אתה יכול לגלוש באינטרנט מבלי להשאיר מסלול בצורה של היסטוריית הגלישה. עם זאת, תוכל לפתוח את חלון הגלישה InPrivate על ידי לחיצה על מקשי Ctrl + ⇧ Shift ו- P.

עבור FireFox:

ניתן לפתוח את מצב גלישה בסתר בשם 'חלון פרטי' עבור Firefox באמצעות הליך פשוט כמעט דומה לאחרים. לאחר פתיחת הדפדפן משולחן העבודה לחץ על סמל ההתאמה האישית המצוינת בשלושה קווים אנכיים בחלקו העליון בפינה הימנית הקיצונית. כעת, לחץ על חלון פרטי חדש אפשרות.

מה המשמעות של גלישה בסתר

עם זאת, דרך נוספת לפתוח את החלון הפרטי היא להחזיק את Ctrl + ⇧ Shift + P במערכת Windows או ⌘ Command + ⇧ Shift + P ב- Mac.

כיצד ניתן לעקוב אחריך בזמן שאתה פרטי?

מלבד כמה דברים עיקריים שכדאי לזכור כשאתה במצב גלישה בסתר או במצב פרטי, עליך להיות מודע לכך שרוב הסיכונים של מעקב נשארים כמו שהם. ישנם גורמים שונים שיכולים לחשוף את זהותך ופעילויות מקוונות.

תוכנת ניטור אחרת בהתקן שלך

פעמים רבות במחשב האישי או בשולחן העבודה בו אתה משתמש יש תוכנות ניטור שונות כגון תוכניות לבקרת הורים או keyloggers. בגלל נוכחותה של תוכנה כזו, הפרטיות שלך עדיין מופרעת. הסיבה לכך היא שהם עוקבים אחר כל הפעילויות שלך גם אם אתה משתמש במצב גלישה בסתר.

המכון שלך כמו משרד או בית ספר יכול גם להשתמש בתוכנה כזו כדי לפקח על הפעילויות שלך או שהאדם נמצא בדפדפן הרגיל או במצב גלישה בסתר..

כתובת IP שהוקצתה על ידי ספק האינטרנט

האלמנט הפגיע ביותר או הסיכון לפרטיותך הוא כתובת IP שהוקצה על ידי ספק האינטרנט שלך. ה- IP של אדם הוא ייחודי ושונה מאחרים שדרכם הפעילויות שלך גלויות ל- IPS שלך. כמו כן, דפי האינטרנט שאתה מבקר בהם יכולים לדעת שמאיזה מיקום האדם ניגש לאתר וזה רק בגלל ה- IP שלך.

תוספים ותוספים

תוספות הדפדפן המשמשות לשיפור המאפיינים והשימוש בדפדפן הם גם גורם לחשיפת הפעילויות המקוונות שלך. לדוגמה, Adobe Flash מאפשר אחסון קובצי cookie ל- Adobe Flash גם כאשר משתמש מופעל בגלישה בסתר.

מילים אחרונות

גלישה בסתר היא דרך נהדרת ליהנות מגלישה פרטית, עם זאת, יש לזכור שלכאורה נראה שזה לא בטוח שזה באמת בטוח. עדיף לדעת מה המשמעות של גלישה בסתר ואיך זה מתפקד.

אם אתה רוצה אינטרנט פרטי לחלוטין ומאובטח ללא סיכונים של כתובת IP חשופה או כל סכנה אחרת מאשר VPN, זו אפשרות נהדרת לשקול.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me