כיצד להצפין את הטלפון שלך? (מדריך לטלפון מוצפן)

[ware_item id=33][/ware_item]

הצפנה היא שיטה להגן על הנתונים המאוחסנים בכל מכשיר, מחשב נייד, מחשב אישי, סמארטפון או כל גאדג'ט אחר בו אתה משתמש לאחסון הנתונים שלך. המילה הצפנה אולי נראית מעט טכנית אבל זה פשוט אומר שמגן על סיסמא על כל הנתונים הרגישים והסודיים שלך שאינך רוצה לסכן. במקרה החקירה של אירוע ירי שמעורר קרב בין אפל ל- FBI אשר שיפר והעלה את הצורך בהצפנה, יתכן ותהיה לך חוות דעת נוספת על המקרה, אך אינך יכול להכחיש את החשיבות של שמירה על אבטחת הנתונים באמצעות קידוד מותאם אישית מפתח החוסך אותו מכל פריצה, דואר זבל של ניסיון לגניבת נתונים ואפילו אם הטלפון המוצפן שלך נגנב או נופל בידיים לא נכונות, ייתכן שלא תצטרך לדאוג לנתונים שלך המאוחסנים בסמארטפון שיכולים לכלול את המידע האישי שלך, חשבונות הדואר האלקטרוני שלך יכולות להיות לך דוחות כספיים וחשבוניים, פרטי כרטיס האשראי שלך, השיחה הפרטית שלך, תמונות, סרטונים, אנשי קשר וכו 'וזה יהיה סיוט עבורך אם הוא מנוצל על ידי עבריין סייבר כלשהו כמו האקר, דואר זבל או כל סנאופר אחר. אז הגנה על הנתונים שלך באמצעות הצפנה היא הרעיון הטוב והחכם ביותר להיפטר מכל הסוגיות הללו וכדאי באמת שתחשבו על טלפון מוצפן.


מה זה טלפון מוצפן?

הצפנה מאחסנת את נתוני הטלפון שלך בצורה מקודדת ובלתי ניתנת לקריאה. כשאתה מפעיל את הטלפון שלך, עליך להזין את ה- PIN או את הסיסמה המוגנת, זהה לזיהוי ה- PIN או הסיסמה למסך הנעילה של הטלפון שלך, ברגע שתזין את מפתח ההצפנה הטלפון שלך יש להשתמש ב- PIN או בסיסמה שלך כדי לפענח את הנתונים שלך, זה מובן.

סוגי הצפנת טלפון

ישנם שלושה סוגים עיקריים של הצפנה;

  1. הצפנה עבור נתונים בתנועה
  2. הצפנה מקצה לקצה
  3. הצפנה לנתונים במנוחה

שני סוגי ההצפנה הראשונים - "הצפנה לנתונים בתנועה" ו"הצפנה מקצה לקצה "מיועדים להודעות היוצאות והקבלות בטלפון המוצפן שלך ומטרתן למנוע מכל גורם בלתי מורשה לקרוא את התקשורת של המכשיר שלך. הסוג השלישי של ההצפנה - הצפנה לנתונים במנוחה, היא עבור הנתונים המאוחסנים בזיכרון המכשיר.

מדוע עלי להצפין את הטלפון שלי?

מיליוני אנשים בכל רחבי העולם משתמשים בסמארטפונים בימינו ואחסנו מידע אישי בטלפון שלהם מהנתונים האישיים שלהם לצ'אטים, תמונות וסרטונים פרטיים, ותארו לעצמכם מתי אלפי טלפונים נגנבו מדי שנה ואם הטלפון שלכם הוא אחד מהם נופלת בידיים הלא נכונות שיכולה לקבל גישה לכל הנתונים האישיים שלך ולמידע הרגיש, זה לא נשמע מפחיד? הנה כמה סיבות שעליך להשתמש בטלפון מוצפן.

שפר את אבטחת הנתונים

הצפנת הטלפון שלך מבטיחה את אבטחת נתוני הטלפון שלך שאפילו בידיים הלא נכונות לא ניתן לנצל ולהפיץ. אתה יכול לאחסן כל מידע ונתונים שאתה רוצה בטלפון המוצפן שלך ללא כל דאגה. הצפנת נתוני הטלפון שלך אולי נשמעת קשה וטכנית אך זה פשוט כמו שמירה על קידוד סיסמה עבור הקובץ, התיקיה או התקן שלם שלך, לאחר הצפנה הנתונים שלך מומרים לקודד, מקושקש וטופס לא קריא מוגן באמצעות מפתח הצפנה שהוא משמש לפענוח הנתונים כך שאדם שיודע את מפתח ההצפנה הנכון הוא גישה אליו, אחרת כל נתוני הטלפון שלך מאובטחים ובטוחים.

בטיחות נתונים, גם אם הטלפון שלך נמכר

כשאתה מחליט לשנות את הטלפון הישן שלך על ידי מכירתו ואז לקבל טלפון חדש לעצמך האם חשבת אי פעם לנתונים המאוחסנים בזיכרון הטלפון שלך ובכונן הקשיח שניתן להחלפה גם לאחר מחיקת כל הנתונים? אנשים רבים מתעלמים מעובדה זו שלמרות שהם מוסרים את הטלפון הנייד שלהם לאחר השימוש בהם במשך זמן רב, עלולים לגרום לגישה למידע האישי ולנתונים שלהם וניצול, כאשר משתמשים בהם על ידי כל אדם אחר ואם הכוונה של אותו אדם לא צודקת, זה בהחלט לא יכול להיות לטובתך. אז הדבר הטוב ביותר לעשות הוא להצפין את נתוני הטלפון שלך ולעולם לא לדאוג לדברים האישיים שלך בטלפון מוצפן.

מה בטלפון שלך יכול להיות מוצפן?

בדרך כלל ניתן להצפין את כל מה בטלפון המוצפן שלך המשתמשים בחיבור אינטרנט להפעלה, אז מה עם הודעות הטקסט והשיחה שלך? הצפנתם אינה משימה קלה, אך עדיין ישנם אפליקציות כמו טלפון שקט או אות, המנתבות שיחות קוליות דרך האינטרנט באמצעות VoIP, ואף יותר אפליקציות, כגון iMessages, שהופכות הודעות טקסט להודעות מיידיות מבוססות אינטרנט אם האדם בקצה השני משתמש באותה יישום גם להודעות טקסט. לאימיילים בטלפונים יש חיסרון אחד, כל מה שתוכן מתוכן ההודעות ועד קבצים מצורפים ניתן להצפין, אך כתובות השולח והמקלט עדיין גלויים לכל אחד למרות הדוא"ל המוצפן. עם זאת, ניתן להצפין יומני דוא"ל בטלפון שלך.

כיצד להצפין טלפון?

בדרך כלל ישנן שתי מערכות הפעלה חכמות והפופולריות ביותר המשמשות מיליוני משתמשים ברחבי העולם אנדרואיד ו- iOS (אייפון / אייפד) ולהלן נדון כיצד תוכלו ליישם את ההצפנה בשניהם באמצעות הפיצ'רים המובנים ו בהמשך המאמר נדון בכמה אפליקציות של צד שלישי המשמשות למטרת הצפנת הטלפון.

הצפנה במכשירי אנדרואיד

רוב הטלפונים והמכשירים של אנדרואיד של גוגל אינם מוצפנים כברירת מחדל והמשתמשים אף פעם לא טורחים לשנות את הגדרת ברירת המחדל בדרך כלל, אם אתם קוראים מאמר זה ובבעלותכם טלפון אנדרואיד, עליכם להיות סקרנים כיצד להצפין טלפון אנדרואיד באמצעות כמה מובנים- בתכונות של טלפונים אנדרואיד, ההצפנה באר קשה יותר בטלפונים אנדרואיד מאשר ב- iOS. כמה דגמים חדשים של טלפונים אנדרואיד כמו מכשירי הטאבלט של Nexus וטאבלטים של גוגל מגיעים עם קידוד כברירת מחדל. מכשירי אנדרואיד חדשים המגיעים עם אנדרואיד 6.0 Marshmallow, כמו Galaxy S7 ו- Galaxy S7 Edge, מוצפנים אף הם וכל שעליכם לעשות הוא להגדיר קוד אבטחה והצפנה כדי להפעיל אותו ואז בכל פעם שתפתח את נעילת הטלפון המוצפן שלכם. יבקש ממך את מפתח ההצפנה שהוגדר מראש ואז תוכל לגשת לטלפון המוצפן על ידי הזנת המפתח הנכון. בצע את הצעדים הפשוטים הבאים להגדרת מפתח הצפנה בטלפונים אנדרואיד;
1. עבור אל הגדרות בטלפון הנייד שלך ואז בחר אבטחה / מסך נעילה ואבטחה.
2. ואז ללכת ל הגדרות אבטחה אחרות ולחץ על הצפן מכשיר טלפון.
3. כעת תתבקש להגדיר סיסמה, מפתח הצפנה וכו 'מחליט שילוב מורכב שקשה לנחש על ידי כל מי שמכיר אותך ולחץ על החל.
4. זכרו לשמור על מפתח ההצפנה או הסיסמה שלכם בצורה מאובטחת ומאחסנים במקום כלשהו לעולם לא תוכלו לאבד אותו אחרת לא תינעלו מהטלפון שלכם.

כיצד להצפין את הטלפון שלך - -
הצפנה ב- iOS

אפל הציגה את תכונת הצפנת המכשירים ב- iOS 8 בשנת 2014, שהיה קל להתקנה ודורשת הגדרת קוד של ארבע ספרות לפחות וכל פעם שתפתח את נעילת הטלפון על ידי הוספת הקוד והמכשיר מפוענח בקלות, מומלץ לשמור קבוצה מורכבת של מספרים כקוד הסיסמה שלך לשמירה על רמת ההצפנה של ה- iPhone גבוהה. בצע את הצעדים הפשוטים הבאים להגדרת מפתח הצפנה ב- iOS 8 ואילך;
1. עבור אל הגדרות של ה- iPhone שלך ​​ואז בחר זיהוי מגע & קוד סיסמא (או קוד סיסמה למכשירים ישנים ללא חיישן טביעות אצבע).
2. כעת לחץ על הפעל את קוד הסיסמה אפשרות והזן קוד סיסמה חזק או סיסמה.
3. יש לך עכשיו מכשיר iOS מאובטח ומוצפן ורק אדם שמכיר את קוד הסיסמה שלך יכול לגשת למכשיר שלך ולהפענח את הנתונים המאוחסנים במכשיר..

טלפון מוצפן
הצפנת נתונים ניידת באמצעות VPN

כשאתה משתמש באינטרנט במכשיר הנייד שלך, כל הפעילויות המקוונות שלך מנוטרות על ידי ספק שירותי האינטרנט, NSA וסוכנויות אבטחה ומעקב ממשלתיות אחרות. אחרי הגילויים של אדוארד סנודן, איש על כדור הארץ לא יכול להכחיש עובדות אלה. עם זאת, אתה יכול להיפטר מהטרדנות והחטטנות הללו על ידי פורצים עם VPN לאנדרואיד או iOS (iPhone / iPad). רשת פרטית וירטואלית היא כלי שמספק לך מנהרה פרטית ומוצפנת בין המכשיר שלך לשרת VPN ומעביר את כל הנתונים שאתה שולח או מקבל דרך מנהרה מוצפנת מאובטחת זו הרחק מכל העיניים המסקרנות והמרגלות, עם הטכנולוגיה הגבוהה ביותר רמת ההצפנה של הצפנת AES-128 ביט והצפנת AES-256 ביט. רמת הצפנה זו המסופקת על ידי VPN היא סוג כולל של אבטחה ופרטיות, מכיוון שבגלל זה כל מה שאתה עושה בגלישה באינטרנט, גלישה, הורדה, צ'אטים, סטרימינג, סיקור, העלאה וכו 'כל הפעילויות אינן רחוקות מהפורצים ו עברייני סייבר שהופכים את הנתונים שלך לבטוחים לחלוטין.

כיצד להצפין טלפון - -
אפליקציות הצפנה מובילות לאנדרואיד & iOS

ישנם אפליקציות הצפנה רבות של צד שלישי הניתנות להורדה בטלפון iOS או Android שלך שמצפינות את כל הנתונים, הודעות הטקסט, השיחות שלך על ידי המרה וניתובם באמצעות טופס מוצפן דרך האינטרנט. להלן רשימת היישומים המובילים לטלפונים של iOS ו- Android המספקים הצפנה לטקסטים, הודעות, צ'אטים, שיחה וכו '.

1. איתות:

אפליקציית iOS ו- Android החינמית מספקת לך שיחות קוליות מוצפנות לחלוטין. איתות משתמש במספר הטלפון שלך, אינו דורש סיסמה, גילוי אנשי הקשר שלו כדי להציג מייד אילו מאנשי הקשר שלך משתמשים בסיגנל ומצפין אוטומטית את התקשורת שלך. מתחת למכסה המנוע הוא משתמש ב- ZRTP, פרוטוקול שנבדק היטב לתקשורת קולית מאובטחת. זה פשוט מגן על שיחות השיחה הפרטיות שלך ומונע מ- NSA וסנפים ממשלתיים אחרים להסתנן לשיחות הקוליות שלך.

2. טלפון שקט:

אם אתה בעל עסק או אם אתה אדם המודאג מפרטיותו וביטחונו, יישום זה יכול לפתור את הבעיה שלך. תוכנת הטלפון השקט שלהם זמינה ב- Android ו- iOS ומאפשרת למשתמשים להתקשר ולכתוב טקסט בפרטיות מלאה.

3. גרם:

זוהי גם אפליקציית הצפנה נהדרת לאבטחת שיחות עם משתמשי טלגרם אחרים. החשוב מכל, Telegram היא אפליקציה חוצה פלטפורמות שאינה זמינה רק ב- iOS ואנדרואיד, אלא על לקוחות למחשבי Mac ו- PC..

טקסט מאובטח:

אפליקציה זו מפותחת על ידי מערכות Open Whisper כפי שהמליץ ​​סנודן עצמו באחד המאמרים שלו. Text Secure מאפשר שיחות וטקסטים מאובטחים ומוצפנים. זה זמין עבור אנדרואיד ו- iOS.

סיכום

בעולם הזה בו אנו כל כך תלויים בטלפונים הניידים שלנו בכל מה שאנו עושים, החל משמירה על מידע פיננסי לאחסון שיחות פרטיות ונתונים פרטיים (תמונות, קטעי וידאו וכו ') הצפנה היא דבר שאי אפשר להתעלם ממנו אם לא רוצה שהנתונים הפרטיים והרגישים שלך יהיו בידיים רעות. זה נותן תחושת ביטחון והקלה אפילו שהטלפון שלנו נגנב או נמכר הנתונים הם בצורה שלא ניתנת לקריאה על ידי כל מי שאינו יודע את סיסמת ההצפנה. שיטה עוצמתית לשיפור האבטחה שלך כדי למנוע כל ניסיון לגניבת נתונים.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me