כיצד מכשיר ה- USB שלך יכול להוות לך סיכוני אבטחה

[ware_item id=33][/ware_item]

אוטובוס סידורי אוניברסלי - התקן USB הוא מכשיר אחסון נתונים חיצוני מועיל. זה כולל זיכרון פלאש שיכול לאחסן עד 256 מגה בייט עד 256 ג'יגה-בתים. עם זאת, מקל USB זה יכול להיות סיכון אבטחה גדול. אנשים התחילו להתייחס למכשירי USB כאיום אבטחה לאחר שאדוארד סנודן השתמש בו כדי להעתיק סודות של סוכנות הביטחון הלאומית האמריקאית (NSA).


שלבים להפגת סיכוני אבטחה הנמצאים על ידי מכשיר USB

במאמר זה אנו מתמקדים בסיכוני האבטחה השונים שיכולים להתרחש בעקבות שימוש לרעה או כונן הבזק מסוג USB.

סיכוני אבטחה על ידי USB

הסיכונים העומדים בפניכם כוללים אירועי אבטחה מרכזיים שונים, תוכנות זדוניות ספציפיות ל- USB ווירוסים. עם זאת, ניתן להקל על סיכוני אבטחה אלה על ידי שימוש בשיטות אבטחה טובות. חשוב מאוד לנקוט בצעדי אבטחה לכונן הבזק מסוג USB שלך.

  1. איבוד מכשיר USB

סיכוני האבטחה הנפוצים ביותר שקשורים למכשירי הבזק מסוג USB מתרחשים בעיקר כאשר אובדן ההתקן.

עם זאת, אם יש לך הגנה באמצעות סיסמה או, עדיף, התקן פלאש USB מוצפן, ניתן לצמצם את החששות שלך. יתר על כן, אם יש לך גיבוי של הנתונים במקום אחר, תהיה בטוח מספיק. כך שגם אם המכשיר שלך יאבד או נגנב, הנתונים שלך יישארו בטוחים מכיוון שאיש לא יוכל לשבור את ההצפנה שהגדרת במכשיר ה- USB שלך..

כדי להצפין את מכשיר ה- USB שלך, אתה יכול להשתמש בתוכנת הצפנה או לקנות מכשיר עם מחיצה מוצפנת.

מאמר מומלץ: כיצד להצפין את כונן ה- USB שלך ב- Mac

עם זאת, איבוד מכשיר USB ללא כל הגנה מפני סיסמאות והצפנה הוא עניין אחר לגמרי. תלוי בחשיבות הנתונים המאוחסנים במכשיר ה- USB מכשיר ה- USB שאבד יכול לעלות לך במלוא הונך. עם זאת, זה פשוט קורות החיים שלך המאוחסנים במכשיר ה- USB אז אתה לא צריך להיות מודאג יתר על המידה אבל אם למכשיר זה יש מסמכים אישיים מאוד מאוחסנים אז הדאגות האלה יהיו מאוד גבוהות.

לכן הדרך הפשוטה ביותר להימנע מאיבוד מכשיר ה- USB היא לוודא שהוא מאוחסן בצורה מאובטחת עם העצמי שלך. בכל מקום בו אתה מציב את התקן ה- USB בצורה מאובטחת, עליך לוודא שהוא לא ייפגע כתוצאה מזעזוע או לחץ מוגזם משום שהוא יביא לשחיתות או לשבירת נתונים.

  1. מציאת כונן הבזק מסוג USB

כונן הבזק מסוג USB אם נמצא בצורה לא טבעית אז יש כמעט 50 אחוז סיכויים שתכניסו אותו למחשב. יתכן שאתה חושב שזה דברים בחינם אז למה שלא להשתמש בזה למטרה שלך. לרוע המזל, כונן הבזק מסוג USB זה יכול להיות מלכודת גם הוא יכול בקלות ללכוד אותך לטעון תוכנות זדוניות למחשב שלך.

סיכוני אבטחה על ידי USB

מומחה לא-טכנולוגיה לעולם לא יבדוק את תוכנו של כונן הבזק מסוג USB אך מומחה אבטחה יעשה זאת. על מנת לבדוק את תוכנו של כונן הבזק מסוג USB שאינו נמצא באופן טבעי, יש להשתמש במחשבים מאובטחים עם תוכנת אבטחה מיוחדת.

ניתן להימנע מהדבקות במחשב האישי שלך אם תוכנות אנטי-וירוס כלשהן כבר מגנות על המערכת שלך. אך הדבר אפשרי רק אם המערכת שלך מעודכנת אחרת עדיין יהיו סיכויים להדביק תוכנה זדונית במערכת שלך.

לכן עדיף להשאיר לבד כל כונן הבזק מסוג USB שתמצא באופן לא טבעי. תוכל גם לבצע שיחה ברשת המדיה החברתית עבור בעל המכשיר שאבד. אבל אסור לחבר אותו לעולם.

  1. מתן מכשיר USB לחבר

אם ברשותך מכשיר USB ורק קנית מכשיר חדש, יתכן שתחשיב מחשבות שניות לגבי ה- USB הישן שלך. יתכן שאתה חושב למכור את מכשיר ה- USB הישן שלך או למסור אותו. הדבר החשוב עבורך לא צריך להיות החלומות להרוויח רווח קטן, אלא לחשוב על אבטחת מידע. סיכוני אבטחה על ידי USB

בעת מכירת מכשיר USB או מסירתו, עליך לוודא כי כל התוכן נמחק. יש להסיר את הנתונים בצורה מאובטחת ורק לאחר אימות מלא יש למסור אותם לאדם זר או לכל חבר.

יתרה מזאת, קיימות מספר שיטות שונות למחיקה מאובטחת של מדיה מבוססת פלאש מכונן הבזק מסוג USB. עם זאת, כל מחזור קריאה וכתיבה יביא להזדקנות הדיסק. לפיכך, עדיף פשוט למחוק כוננים ישנים יותר ופח אותם מכיוון שהם עשויים פשוט לא להחזיק מעמד מספיק זמן בידי הבעלים החדש..

  1. תוכנה זדונית ספציפית ל- USB

לעיל שקלנו את הסיכונים להכניס מכשיר USB שנמצא באופן לא טבעי למחשב שלך. יתר על כן, עליך לדעת גם על תוכנות זדוניות הניתנות להפעלה בקלות. ניתן למצוא גם הפעלה אוטומטית של תוכנות זדוניות, סוסים טרויאנים ותולעים. תוכנה זדונית זו תשיג רמת הצלחה טובה אם המחשב שלך לא טעון בתוכנת אבטחה. סיכוני אבטחה על ידי USB

דוגמה לתוכנה זדונית כזו היא BadUSB. תוכנה זדונית כמעט בלתי ניתנת לגילוי עלולה לגרום לחטיפת מחשבים ממוקדים. BadUSB מכוון לאדם דרך מכשיר USB נגוע ואז מגלה שליטה במחשב האישי שלו או בכל מקום בו מוכנס ה- USB הנגוע.

  1. הכיר את מכשיר ה- USB שלך

מכשיר ה- USB שלך דורש מקום בטוח ומאובטח מעיניהם המסקרנות של האקרים וסנופרים. אך חשוב גם שתכירו אותו במקרה גם אם הוא נמצא במסה אדירה של התקני USB שונים. לפיכך, הכרה במכשיר USB חיונית ביותר.

אבטחה ופרטיות הם חששות עיקריים שמסתובבים סביב השעון סביב מכשיר USB. לכן די חשוב שלא למסור בטעות את מכשיר ה- USB האישי שלך במקום זה המיועד למסור אותו. אם אתה מוסר בטעות את מכשיר ה- USB האישי שלך, רוב הסיכויים שהוא עשוי להכיל נתונים רגישים שעלולים לגרום למבוכה או שיעלו לך גם את הונך. לכן, עליך להפריד את הכוננים האישיים שלך מאלו שאתה משתמש בעבודה. יתר על כן, עליך לבדוק גם את התוכן לפני המסירת מכשיר USB כלשהו. סיכוני אבטחה על ידי USB

אם ה- USB שלך הוא כמו כל רגיל, רוב הסיכויים שאולי לא תוכל להפריד אותם. עם זאת, על ידי מתן עיצוב נוצץ או ראוותני במיוחד כמו לגו או עץ וכו ', אתה יכול לזהות בקלות את מכשיר ה- USB שלך. אתה יכול גם להחיל כמה מדבקות דביקות במכשיר שלך, אך עדיין עליך לשקול להציב את מכשיר ה- USB שלך במקום בטוח.

סיכום

התקני USB מועברים סביב כרטיסי ביקור של סיליקון לרוב על ידי משתמשי מחשב. מכיוון שאנו מכירים כונני USB הנושאים זיהומים זדוניים, אנו תלויים מדי פעם בפורמט מחדש ובסריקות אנטי-וירוס. בדרך זו אנו יכולים לשמור באופן מאובטח על כונני ה- USB שלנו לגרום למגיפה הדיגיטלית הבאה. עם זאת, סיכוני האבטחה הקשורים להתקני USB פועלים עמוקים יותר מדמיוננו. לפיכך, על ידי אימוץ הנהלים הטובים שהוזכרו לעיל תוכלו לבטח להגן על עצמכם מפני סיכוני האבטחה שמכשיר ה- USB מציב בפניכם.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me