כיצד להצפין תיקיה – קובץ במערכת ההפעלה Windows (מדריך)

[ware_item id=33][/ware_item]

כאשר אנו אומרים שעלינו "להגן על סיסמה" על תיקיה או קובץ, למעשה, אנו מתכוונים אליהם הצפנת קבצים ותיקיות שלא ניתן לגשת אליו באמצעות גישה לא מורשית ללא הסיסמה הנכונה. מדריך זה מועיל למי שבדרך כלל שואל כיצד להצפין תיקיה או קובץ במערכת ההפעלה Windows?


הצפנה נחוצה לכל מכשיר המחובר לאינטרנט או להתקנים חיצוניים אחרים כמו כונני הבזק מסוג USB, כפי שהם, לעתים קרובות יותר מאשר לא, אמצעים לתמרון ולגניבה של הנתונים האישיים שלך. מדריך זה יפרט דרכים שונות להצפנת קבצים ותיקיות.

השתמש בארכיון מוצפן

Windows XP ישן טוב איפשר ליצור קובץ מוצפן עם סיומת .zip. אבל לאחר שחרורו של חלונות 7, נוכל רק לחלץ קובץ .zip במקום ליצור קובץ אחד, לפחות לא מוגן באמצעות סיסמה.

כדי להשיג פונקציונליות זו בחלונות 7 ואילך, באפשרותך להתקין תוכנת הצפנה בחינם של צד שלישי, כגון 7-Zip עם קידוד של 256 סיביות ופונקציונליות מתקדמת..

הצפנת קבצים ותיקיות

לאחר שתסיים להתקין 7-zip, אתה יכול ליצור ארכיון zip או על ידי פתיחת התוכנית ולחיצה "הוסף" לחץ על ידי לחיצה ימנית על הקובץ והתיקיה שברצונך להצפין ובחירה "הוסף לארכיון" מהתפריט בן 7 מיקוד.

כיצד להצפין מסמכי Office

המשרד של מיקרוסופט מאפשר לך להצפין מסמכים, מצגות וחוברות עבודה עם סיסמא. המשרד של מיקרוסופט משנת 2007 ואילך, מגיע עם קידוד AES של 128 סיביות.

כיצד להצפין מסמך - -

אתה יכול לעקוב אחר דפי התמיכה הרשמיים של Microsoft Office 2007 & 2010 ו- 2013 והלאה לקבלת מדריך שלב אחר שלב.

אפשרויות הצפנת קבצים ותיקיות מובנות של מערכת ההפעלה Windows

מערכת ההפעלה Windows כוללת קידוד מובנה משלה כולל תכונות BitLocker ו- EFS (קידוד מערכת קבצים) להצפנת קבצים ותיקיות. אך למרבה הצער, אפשרויות אלה זמינות בגירסאות "מקצועיות" ו"ארגוניות "בלבד.

BitLocker:

BitLocker מאפשר למשתמש להצפין נפח שלם של כונן דיסק קשיח, כולל כונני הבזק מסוג USB. עם זאת, זה דורש מודול פלטפורמה מהימן (TPM) במערכת שלך, תכונת הצפנה מתקדמת המובנית במיקרו-צ'יפ שלך.

הצפנת דיסק

אם החלונות שלך אינם תומכים בפונקציונליות של BitLocker, אתה יכול להשתמש בתוכנה חלופית הנקראת VeraCrypt

VeraCrypt, ממשיכה של TrueCrypt (מכיוון שיש לה בעיות אבטחה), עובדת כמו BitLocker. אתה יכול להשתמש ב- VeraCrypt - מלבד פונקציונליות בסיסית כמו BitLocker - כדי ליצור נפח וירטואלי מוצפן קטן בכונן הקשיח שלך בכדי להכניס את הנתונים האישיים שלך אליו.

מערכת קבצים מוצפנת (EFS)

EFS מאפשר קידוד קבצים ותיקיות כמו הארכיונים. זוהי האפשרות הנפוצה ביותר להצפנת תיקיות המשמשת את רוב האנשים. כדי לבצע קבצים והצפנת תיקיות בגירסאות שונות של מערכת ההפעלה Windows, בצע את הצעדים הבאים:

טיפ: לפני הצפנת קובץ או תיקיה כלשהם, צור גיבוי ורשם את הסיסמה למקרה שתאבד את הסיסמה או התיקיה.

Windows XP (מהדורה ביתית)

  1. בחר את התיקיה או הקובץ שברצונך להגן על סיסמה.
  2. לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני ובחר "מאפיינים".
  3. לחץ על הכרטיסייה "שיתוף".
  4. לחץ על תיבת הסימון "הפוך תיקיה זו לפרטית".
  5. בחר "החל" ו- "אוקי"

במקרה, אם האפשרות "הפוך את התיקיה לפרטית" אפורה, ודא שהכונן הקשיח שלך מעוצב במערכת הקבצים NTFS במקום במערכת הקבצים Fat32. יש לך את הזכות לשנות קובץ או תיקיה כאלה בחשבון המשתמש שלך.

מהדורות Windows XP (Pro), 7, 8 ו- 10

  1. לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על התיקיה או הקובץ.
  2. בחר מאפיינים.
  3. בכרטיסיה כללי, לחץ על הכפתור מתקדם.
  4. לחץ על תיבת הסימון "הצפן תוכן לאבטחת נתונים".

במקרה, אם האפשרויות "הצפנת תוכן לנתונים מאובטחים" אינן אפורות, ודא שאתה נמצא במהדורות "מקצועיות" או "ארגוניות" של חלונות. מערכת הקבצים שלך מעוצבת כ- NTFS, משום שהיא תנאי הכרחי להצפנה.

דברים שכדאי לזכור

זכרו תמיד לגבות את הקובץ או התיקיה שלכם לפני שתגנו את ההגנה באמצעות סיסמה. למרות שהוא מוצפן אין פירושו שלא ניתן למחוק אותו (אלא אם כן תוכנת ההצפנה מונעת את מחיקתה).

שמור את הסיסמה שלך במקום אחר בקובץ או במחברת, למקרה שאיבדת את זה תכתוב את זה. אחרת, תאבד את הנתונים שלך אלא אם כן תשקיע זמן בשחזורם.

אין תוכנה כזו שיכולה לספק 100% אבטחה. ישנן תוכנות, כלי עזר ומדריכים רבים כיצד לשבור את ההצפנה בקבצים. עם זאת, שיטות ההצפנה המפורטות לעיל אכן מגנות עליך מפני מרבית האנשים. אם הנתונים שלך חשובים ורגישים בהרבה, עליך לבחור בתוכנת הצפנה מסחרית.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me