מה מפתה ואיך זה עובד

[ware_item id=33][/ware_item]

Torrenting הוא תהליך שיתוף קבצים מכובד, המערב מספר רב של אנשים (עמיתים) בתהליך ההורדה.


כל ההליך הזה עושה שימוש בטכנולוגיית P2P בכדי להפיץ את קובץ הטורנט בקרב אלפי משתמשים. עם זאת, א קובץ סיקור הוא קובץ מחשב, המכיל מטא נתונים, הקשורים לקבצים והתיקיות שיש לשתף. אולי תקשיב לטורנט ול- BitTorrent כמונחים נרדפים, אך הם קצת שונים.

BitTorrent הוא פרוטוקול העברת קבצים, שעוזר לפרק את קובץ הטורנט לחלקים קטנים כדי להפוך את תהליך ההורדה למהיר יותר..

באופן דומה, ישנם מונחים רבים המשמשים לתיאור תהליך הטרנינג ועליכם להבין אותם לפני שתעבדו לעבודת הסיקור.

 • עמיתים: האנשים (סיקורים) המעורבים בתהליך השיתוף של קובץ סיקור ברשת עמיתים לעמית..
 • זרעים: אלה שמעלים חלקים מקובץ סיקור יחד עם הורדתם.
 • לייקרס: הסיקורים שבדיוק מורידים ולא מעלים שום דבר בתהליך שיתוף קבצים.
 • נחיל: קבוצה של אנשים מעורבת בהורדה והעלאה של אותו קובץ טורנט.
 • גששכפי שמשתמע מהשם, הגשש בתהליך סיקור הוא שרת, שמאתר את בני העמיתים באותו קובץ טורנט שנמצא באזורים שונים. הם מחברים בין הסיקורים (עמיתים) ועוזרים לכוון חבילות נתונים ביניהם.
 • לקוח טורנט: לקוח טורנט הוא התוכנית שמאפשרת ומנהלת את תהליך שיתוף הקבצים באמצעות פרוטוקול BitTorrent. לקוחות BitTorrent אלה מסדרים את הקטעים המפורקים של קובץ הטרנט המטפלים בהעלאה והורדתם תוך מתן נתונים סטטיסטיים אודות השטף.
 • אינדקסרים: האתרים הכוללים אוסף של קבצי סיקור יחד עם המידע עליהם. משתמשים מקבלים את קישור קובץ הטורנט באתרים אלה, המשותפים למוריד סיקור אחר. לכן זהו ערוץ להשיג, לשתף ולבקש קובץ סיקור.

איך עובד סיקורקרדיט תמונה: theglobeandmail.com

למה אנשים מרתקים?

BitTorrent היא הדרך בה אנשים מורידים מוסיקה, קטעי וידאו, יישומים, משחקים ותמונות בעיקר בגודל גדול יותר. לא רק הורדות, אלא אנשים רבים משתפים קבצים שנמצאים במחשב שלהם.

מישהו מכם אולי תוהה מדוע אנשים משתמשים בסיקור במקום ההורדה המסורתית ההיא. אחת הסיבות העיקריות לכך היא שתיקי הסיקור, אשר קיימים לכל אחד, מסופקים על ידי כל מי ששילם או שאולי קיבל את זה באמצעי טרחה. מסיבה זו, קבצי הסיקור קיימים בדרך כלל בעת ההורדה המקובלת.

חוץ מזה, יש מעט הטבות עיקריות של סיקור, אשר הגבירו את השימוש בטרנינג בצורה יוצאת דופן.

 • פירוש P2P משתמש בתהליך מבוזר פירושו שהקובץ שאתה מוריד אינו מתארח בשרת מרכזי ראשי. לפיכך, אם הורדת מקור אחת מאכילה או מבטלת בין תהליך ההורדה, תוכלו להשלים את תהליך ההורדה במקורות אחרים. חוץ מזה, נוהל ההורדה הרגיל כרוך רק בשרת ראשי אחד ואם הוא יירד, לא תוכלו להשלים את ההורדה.
 • אינך צריך להפעיל מחדש את כל ההורדה מההתחלה אם האינטרנט שלך מתנתק פתאום מסיבה כלשהי.
 • זוהי דרך הורדה מהירה ניכרת בהשוואה לתהליך ההורדה הרגיל.
 • אתה יכול למצוא, להוריד ואפילו לבקש כל קובץ בקלות, להוריד.

הגברת הלגיטימיות של אימה

כפי שנדון קודם לכן, שיתוף סיקור הוא דרך מהירה ויעילה להוריד ולהעלות קבצים גדולים. עם זאת, ככל הנראה השם "סיקור" מעורר מעיין כללי שהוא כרוך במשהו בלתי חוקי או במשהו שמתעלם מחוקי זכויות היוצרים..

אבל עם הפופולריות הגוברת באופן מוחלט וכדאיות של שיתוף BitTorrent, היא עוברת בהתמדה למיינסטרים.

הורדת BitTorrent כוללת בעיקר מיצוי בלתי חוקי של מוסיקה, סרטים ומשחקים בולטים. לכן Blizzard Entertainment שהם יוצרי המשחקים כמו World of Warcraft, Starcraft II ו- Diablo III אימצו את טכנולוגיית הטרור. הם שילבו את תהליך הסיקור בגרסה המקוונת של המשחקים שלהם כך שזה יכול להיות דרך ברירת מחדל להורדה עבור האנשים.

מאפיין נוסף הכלול הוא האפשרות שהם מספקים לשחקנים לבחור אם הם רוצים לקחת חלק בהאצת הורדתם של אחרים באמצעות תרומה לאחד מרוחב הפס שלהם.

באופן דומה, אתרי הטורנט (אינדקסרים) מעבירים כעת את זרימת הווידיאו והמוזיקה למיינסטרים. כעת, באתרים רבים יש כמה מוכנים להורדת קבצי סיקור שהם כולם חוקיים וחפים מבעיות זכויות יוצרים.

איך פועל טורנינג?

Torrenting עוזר לך לשתף קובץ מכל סוג שהוא בזמן ההורדה. כך, מבלי לחכות להורדת הקובץ כולו, תוכלו להתחיל בתהליך השיתוף וההעברה, נכון כאשר הקובץ מתחיל להוריד. במילים אחרות, סיקור מחלק קובץ גדול יותר לקטעים קטנים בעודו נמצא בתהליך ההורדה. בדרך זו מחסנים את זמן המשתמש, והוא ממשיך להפעיל לחץ על המחשבים ברשת.

בעבר משתמשים מורידים כל קובץ ישירות מהאתר. החיסרון העיקרי בהורדה מסוג זה היה כאשר החיבור נכשל כך; ההורדה כולה גם נכשלת לא משנה כמה אחוזים נותרו. יתר על כן, קצב ההורדה תלוי גם בגודל הקובץ.

עם זאת, בטרנינג דברים אינם כאלה. העמיתים המעורבים בשיתוף P2P יכולים להוריד או לשתף את הקובץ או הנתונים במקביל זה בזה. הסיבה לכך היא שכאשר אתה סוחב זאת, אין שום נקודה מרכזית של כישלון, גם אם החיבורים נכשלים עמיתים יכולים להמשיך להוריד מהקישורים שנותרו. יתר על כן, מכיוון שלעמיתים מורשים להוריד ולהעלות חלקים מהטורנט בו זמנית, לכן התהליך כולו מתרחש הרבה יותר מהר.

טורנט עובד מצוין עם שירותי VPN. אם אתה משתמש בשירות VPN, תבחין בהורדות סיקור מהירות. VPN לא רק מגביר את המהירות אלא גם גרם להסתרת הזהות שלנו.

מדוע הדרך הטובה ביותר להוריד טורנטים?

כאשר קובץ מוריד מאתר אינטרנט, הוא נמשך בדרך כלל משרת בודד. טכנולוגיה זו עתיקה ופשוטה אשר מביאה להורדות איטיות ומספקת זמינות מוגבלת גם בגלל מגבלות גיאוגרפיות.

מצד שני, קבצי סיקור הם טכנולוגיית חדשנות הרבה יותר מאשר טכנולוגיית שיתוף הקבצים המתמשכת. תוך כדי סיבוב כאשר קובץ מקבל הורדות, כך שהוא מצויר על ידי מספר משתמשים בניגוד לשרתים. כל עמית שהוא חלק מנחיל הקבצים מרוויח את רוחב הפס שלהם כדי להפוך את הקובץ לזמין להורדה. בכך, המהירות עולה באופן מיידי.

כמו כן, אם משתמש מוריד קובץ סיקור, אז הוא / היא צריכים להעלות אותו עבור עמיתים אחרים. המשמעות היא שמספר העמיתים בקובץ נחיל ככל שהוא יהיה חזק יותר. זו הסיבה שהטכנולוגיה הזו לא רק פופולרית אלא גם טובה יותר מכל טכנולוגיה אחרת.

כיצד להסתובב בבטחה?

הדבר היחיד שמסכן את המשתמשים בזמן סיבוב הוא שהם לא נתפסים על ידי כתובת ה- IP שנחשפים במהלך הזריעה.

הסיבה לכך היא שחוקי סחף משתנים ממדינה למדינה. כדי לבצע סיקור בצורה בטוחה, הדבר החשוב ביותר לעשות הוא להסתיר את כתובת ה- IP האמיתית שלך מטרולי זכויות היוצרים ולהצפין את נתוני התעבורה באינטרנט. לשם כך נתת שתי אפשרויות. אתה יכול להשתמש בשירות פרוקסי או להשתמש בשירות VPN. שניהם ידועים כמסתירים את כתובת ה- IP של המשתמש ומראים אותם אנונימיים תוך כדי סיבוב.

כיצד להסתעף בבטחה: הורד באנונימיות

פרוקסי פועל דרך שער בין השרת שלך למקור שאתה מחפש. פרוקסי מסתיר את כתובת ה- IP אך אינו מציע מתקן הצפנה. עם זאת, VPN מסתיר את כתובת ה- IP ומצפין גם את כל תעבורת האינטרנט באמצעות פרוטוקולים מאובטחים ומפתחות הצפנה.

נחשב לטורנינג מחוץ לחוק?

חוקים מרתקים שונים זה מזה במדינות שונות. בחלק מהמדינות, סיבוב הוא חוקי, ויש הרואים בכך בלתי חוקי.

לדוגמה, בשוויץ, נחשב להתקרנות כהליך משפטי עד שלא נעשה שימוש בחומר שהורד בכדי להרוויח קצת. כך, אזרח שוויץ יכול להוריד בקלות כל סוג של תוכן, וגם הוא לא צריך לדאוג לטרולי זכויות היוצרים.

באופן דומה, בספרד ובהולנד איסור על סיבוב ולא חוקי במידה מסוימת. עם זאת, במקסיקו, אין חוקים הנוגעים להגנה על זכויות יוצרים שהופכות אותם למקום בטוח ובטוח לסיקור.

רוב המדינות מחייכות את השימוש בשטפים ורואים בהן בלתי חוקיות. באופן כללי, סיקור נחשב כבלתי חוקי כאשר ישנם חוקי זכויות יוצרים קפדניים. מדינות אלה הטילו עונשים חמורים בצורת כסף ומאסר על כל מי שנמצא אשם בהפרות זכויות יוצרים. המשתמשים בהתחלה מקבלים אזהרות מספקי שירותים ו- DMCA ובהמשך נקנסים עליהם ואף נכלאים.

משפטי נגד אימה בלתי חוקית:

אימה היא חוקית וגם לא חוקית. ההבדל בין השניים הוא כדלקמן:

אימה משפטית:

 • אימה שבה מורידים קובץ עם זכויות יוצרים שפג תוקפם שנמצא כעת בציבור
 • ההשתקה היא חוקית כשאתה מוריד קובץ, וזה נותן רישיון המעניק הרשאה לשיתוף והפצת קבצים.

אימה בלתי חוקית:

 • טרנינג לא חוקי כשאתה מוריד קובץ המפר זכויות יוצרים ואינו פתוח לציבור

היתרונות והחסרונות של אימה:

כמו לכל דבר אחר לסיבוב יש גם צדדים חיוביים ושליליים. היתרונות והחסרונות של סיבוב הם כדלקמן:

 1. בחינם ובקלות:

אימה היא תהליך פתוח ולא עולה לך כלום. זה נעשה על ידי הגדרה פשוטה ובתמורה נותן לך גישה לשפע עצום של מידע.

 1. מוגזם מספר הקבצים:

אתרי האינטרנט הסוערים הם בשפע. כל האתרים הללו מציעים מספר רב של קבצים שניתן להוריד, המאפשרים למשתמש למצוא ולהוריד את הקובץ הרצוי לו.

 1. אין נקודת כישלון:

בטרנינג אין נקודת כישלון מרכזית. גם אם החיבור נכשל עדיין, תוכלו להוריד את הקובץ משרתים אחרים.

 1. חשיפה לנגיפים:

טרנינג מציב את המערכת שלך בסיכון לתוכנות זדוניות ווירוסים, והמערכת שלך יכולה בקלות להיחשף לוירוסים מכיוון שתוכן הקובץ מוסתר בזמן ההורדה..

 1. סיכון למשפט:

הורדת קובץ המוגן בזכויות יוצרים עלולה לסכן אותך להתדיינות משפטית. אתה יכול להיות קנס ואפילו להישלח למאסר במקרים קיצוניים.

 1. האפשרות של להיחשף:

בעוד שטף כתובת ה- IP שלך היא ציבורית לכל מי שמשתמש באותו רשת טורנט. זה מגדיל את הסיכוי להתגלות על ידי אתרים החוסמים או עוקבים אחר תנועת סיקור.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me