מה קורה אם תתפסו אימה

[ware_item id=33][/ware_item]

טורנט בעצם מתייחס לכל קובץ מחשב המכיל מטא נתונים עם מידע שונה. יש ויכוח עצום בקרב אנשים או שהסחף הוא חוקי או בטוח. ובכן, אין שום דבר בלתי חוקי ולא בטוח בבילוי. אימה הוא בטוח וחוקי לחלוטין עד שאתה מוריד קובץ כלשהו המוגן בזכויות יוצרים או פיראטי מהאינטרנט.


ישנם סוגים שונים של תוכנות בקוד פתוח המשותפים בדרך כלל קבצים ותכנים באמצעות טורנטים. כמו כן, חברות חומרה מסוימות מעמידות לרשותם את מנהלי ההתקנים שלהם ותוכנות תומכות באמצעות טורנטים. BitTorrent היא הדרך היעילה והמהירה ביותר להפצת קבצים גדולים מכל הסוגים.

למרות ששיתוף של תוכן / קובץ מוגן בזכויות יוצרים אסור ובלתי חוקי נעשה באמצעות סיקורים או באמצעים אחרים. מכיוון שההסתה נחשבת לחוקית במדינות מסוימות, לכן רוב התוכנות, הסרטים, המוסיקה, התוכניות המיוצרות באופן מסחרי מאובטחים על ידי חוק זכויות יוצרים, ושיתוף קבצים כאלה עלול לגרום לעונשים, אם יתפסו זאת, אפילו להביא למאסר..

איך מישהו נתפס טורנינג

הטרולים המוגנים בזכויות יוצרים או נציגיהם יכולים בקלות להיתפס שאנשים מסתערים. הטרולים המוגנים בזכויות יוצרים או נציגיהם יבקרו באותם אתרי שיתוף בהם השתמשתם, יורידו משם חומר כלשהו, ​​יבדקו מאיפה כתובת ה- IP מגיעה, יחפשו את ספק שירותי האינטרנט שמספק את כתובת ה- IP, ויצרו איתם קשר באמירה חלק מכתובות ה- IP חולקות חומרים לא חוקיים ואנחנו בעצם רוצים להזהיר אותם על כך.

לאחר מכן ספק השירות יחפש את ה- IP ויבדוק את החשבונות. תחילה הם ישלחו מכתבי אזהרה לבעלי החשבונות. אך אם פעילות השיתוף הזו תימשך אז, טרולי זכויות היוצרים יבקשו צו בית משפט שיאלץ את ספקי השירות שלך למסור את פרטי חשבונך. הם גם יצייתו לעורכי דינם כדי לשלוח אליכם הודעה משפטית. אבל אם מתעלמים מכך, הייתם נגררים לבית משפט משפטי להמשך הליכים ופעולות.

דברים שיכולים לקרות כשאתה נתפס בטורנינג

אם אתה מסתבך, זה עשוי להכות אותך ממש קשה מאשר לרכוש אותו במחיר מקורי. להלן הדברים שיכולים לקרות כשאתם יכולים להיתפס מבולבלים בכל סרט, מוזיקה, תכניות טלוויזיה או דברים אחרים המוגנים בזכויות יוצרים:

מרי אזרחים:

חוק זכויות היוצרים משנת 1976 מכסה כל סוג של הורדה והזרמה בלתי חוקיים של דברים המוגנים בזכויות יוצרים. במסגרת מעשה זה אסור על האנשים להעתיק, לפרסם מחדש או להשתמש ביצירות אחרות ללא אישור של טרולי זכויות יוצרים. הפרות זכויות יוצרים מיושמות בדרך כלל באמצעות התביעות האזרחיות בהן הבעלים נוקט בפעולה משפטית בגין נזקים כספיים.

ההתקדמות הטכנולוגית הקלה על שיתוף מידע וקבצים דרך האינטרנט. במצב זה, טרולי זכויות היוצרים ממוקדים כעת באנטגוניזם לאתרים כמו BitTorrent. בעלי זכויות היוצרים אינם יכולים לכבות את האתרים מהם שותף הקבצים אך הם מכוונים למעבדי הקבצים בנפרד. בעלי זכויות היוצרים לא מכוונים רק לאנשים אלא הם גם עוקבים אחר חברות גדולות. לדוגמה, למעלה מ -30 איש הואשמו על סיבוב 'מועדון הקונים של דאלאס', יתר על כן, ליונסגייט קנסו 10 אנשים בגין שיתוף '' מתכלה ''..

פיראטיות:

המחיר להורדה או הזרמת חומר בלתי חוקי יכול להיות מעט יקר. חוק זכויות היוצרים הפדראלי מסכים לפיצויים שנעים בין $ 750 ל- 30,000 $ לעבודה. לדוגמא, גבר אחד שהיה בבעלותו תבע בסך 675,000 דולר בגין הורדת 30 שירים, ואילו אישה אחרת נקנסה ב -19.9 מיליון דולר בגין הורדת 24 שירים..

אם ההאשמות אינן מספיקות אזהרה, קיימות גם תחומי שיפוט העונשים הפליליים בגין פיראטיות מקוונת. לעתים קרובות מומלץ להתייעץ עם עורך דין מנוסה בתחום הקניין הרוחני אם מישהו מואשם בהפרות זכויות יוצרים.

דוגמאות למקרים בהם אנשים נתפסים בטורנינג

טרולי זכויות היוצרים תופסים כמה אנשים סוערים. הם מקבלים את פרטי כתובת ה- IP מספקי השירות ונוקטים נגדם צעדים משפטיים. הקורבנות שיתפו את חוויותיהם וסיפוריהם ב- Reddit כשנתפסו במהלך סיבוב. יש קורבנות שזה עתה קיבלו הודעה משפטית להתייעץ עם עורך דין אך הליכים נוספים מתקיימים. עם זאת, ישנם גם קורבנות הנתבעים בגין סיבוב.

קורבן שיתף את סיפורו כי בן דודו נתבע ב -80 דולר לשיר בגין הורדת אלבום של 12 שירים. כמו כן, אישה אחרת ממינסוטה הואשמה 80,000 דולר לשיר בגין הורדת 24 שירים.

בבריטניה, הקנס בגין הפרת זכויות יוצרים תלוי ברצינות המקרה. במקרים חמורים ביותר, לעתים קרובות זה יכול להוביל להופעה בפני השופט, שם העונש הוא עד 5,000 ליש"ט או שישה חודשי מאסר. עם זאת, במקרים הכי לא מעורבים, האשם עשוי להישלח לבית המשפט בכתר, שיכול לאכוף קנס ומאסר בלתי מוגבל עד 10 שנים..

טיפים ל''סלע '' מבלי להיתפס:

להלן מספר טיפים שבוודאי יעזרו לכם להסתעף מבלי להיתפס:

הימנע מקהילות פתוחות:

תוך כדי סיבוב כתובת ה- IP משותפת למשתמשים שונים אחרים המסייעים לכם לסיים את הקובץ על ידי שליחתם את נתחי הקובץ שהם כבר הורידו. אתה גם שולח להם את הקטעים שיש לך, ולכולם בסופו של דבר יש קובץ שלם. בעלי זכויות היוצרים מחפשים הורדה לא חוקית. יתכן שהם יחפשו את כתובת ה- IP שלך אם תיתפס והם יצרו איתך קשר במידת הצורך.

אתרי המעקב הציבוריים פתוחים לכולם וגם הם לא מאמתים את זהותו של המשתמש. יתר על כן, אין הגבלות על הורדת החומר מה שמקל על החברה לקפוץ פנימה ולתפוס כמה IPs.

עם זאת, עוקבים פרטיים מציעים הגנה נוספת על ידי מעורבות המשתמשים להירשם ראשונים. לפיכך, מומלץ להימנע מקהילות פתוחות ולהצטרף לעוקבים ציבוריים.

קרא תגובות:

לכל אתר סיקור אמין ומהימן יש קטע נפרד להערות משתמשים בדף ההורדה. מומלץ לקרוא ולסרוק את ההערות הללו בזהירות לפני הורדת חומר כלשהו. אם אתה מוצא משהו בספק או אם אין לסיקור הערות, אז כדאי פשוט להימנע ממנו.

חסימת כתובות IP גרועות:

מכיוון שחברות שונות מצטרפות לאתרי הטורנט בהורדות כדי לתפוס את ה- IP, בדרך זו גם כתובת ה- IP שלהם הופכת לזמינה שם. עם זאת, על ידי הורדה והתקנה של תוכנית חינמית המכונה PeerGuardian2, תוכלו להקדים לפניהם על ידי חסימת כתובות IP לא טובות לחבר אתכם.

מכסה את ההעלאות שלך:

אם אתה רוצה לא להיתפס תוך כדי סיבוב, עדיף לא לזרוע ולהכניס את ההעלאות שלך. הסיבה לכך היא בכך שתפסיק את זרימת הרוחב הפס של הלקוח, אתה יכול להוריד את עצמך ביעילות מהרדאר של כמה בעלי זכויות יוצרים.

סיכום:

זה חיוני מאוד להימנע מקהילות פתוחות, לחסום כתובות IP גרועות, לקרוא תגובות ולהימנע מזרע בזמן סיבוב מכיוון שבזה תוכלו להיות בטוחים להיתפס אך אם לא תצטרכו לעמוד בפעולה משפטית ועונשים..

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me