6 szybkich kontroli w celu wykrycia fałszywej usługi VPN

[ware_item id=33][/ware_item]

Wirtualne sieci prywatne (VPN) są świetne - jeśli korzystasz z legalnej usługi. Sieci VPN dodają dodatkową warstwę bezpieczeństwa podczas przeglądania Internetu, szyfrując dane i maskując adres IP, dzięki czemu możesz anonimowo surfować po Internecie. Dodatkowo, wszystkie te dodatkowe zabezpieczenia mają niską miesięczną opłatę (lub jednorazową opłatę, jeśli potrzebujesz jej tylko podczas podróży).


Powiązany artykuł: Oszuści łapią użytkowników za pomocą fałszywych usług VPN po ustawie o ochronie prywatności

6 szybkich kontroli w celu wykrycia fałszywej usługi VPN

Jednak nowe oszustwa zawsze pojawiają się i próbują wykorzystać osoby poszukujące prywatności i bezpieczeństwa. Nie zakochaj się w tych fałszywych dostawcach VPN. Zacznij od zweryfikowania usługi za pomocą następujących wskazówek.

1. Przeczytaj stronę Informacje

Zacznij od rozejrzenia się po stronie usługodawcy. Jak długo działają? Jakiego języka używają do opisywania swoich usług? Jeśli ich oferta brzmi zbyt dobrze, aby mogła być prawdziwa, prawdopodobnie tak jest. Unikaj sieci VPN, które wykorzystują nieuzasadnione oświadczenia, takie jak „najszybszy”, „najbezpieczniejszy” i „najbardziej prywatny”.

2. Sprawdź ich obsługę klienta

Legalna usługa VPN zapewni wiele możliwości skontaktowania się z pomocą techniczną, ponieważ dbają o swoich klientów. Przejrzyj ich witrynę internetową, aby zobaczyć, jaki rodzaj wsparcia jest oferowany, na przykład numer telefonu, kontaktowy adres e-mail, czat na żywo, strona z najczęściej zadawanymi pytaniami i forum społeczności. Niektóre mogą nawet zawierać stronę pomocy na Twitterze.

Nie bój się przeprowadzić testu opcji wsparcia, aby zobaczyć, jak szybko reagują - jeśli w ogóle reagują. Uważaj na wsparcie, które wydaje się, że nie pochodzi od prawdziwej osoby. Jeśli wszystko, co otrzymujesz, to odpowiedź na formularz, musisz postępować ostrożnie.

3. Sprawdź ich obecność w mediach społecznościowych

Brak obecności w mediach społecznościowych powinien podnieść dużą czerwoną flagę. Przeszukaj witrynę dostawcy, aby sprawdzić, czy mają linki do strony na Twitterze lub Facebooku. Przewiń ich profil, aby zobaczyć, kiedy strona się uruchomiła. To nigdy nie jest dobry znak, jeśli ich strona pojawiła się dopiero w ostatnim tygodniu.

Sprawdź, jak często publikują posty i czy odpowiadają na komentarze lub tweety. Jeśli nie widzisz, że prawdziwi klienci wchodzą w interakcje lub nie reagują, ale nie możesz uzyskać odpowiedzi, możesz przejść dalej i zbadać inną usługę VPN.

4. Przeszukaj recenzje online

Recenzje online dużo powiedzą o legalności dostawcy usług VPN. Zacznij od prostej wyszukiwarki Google, a następnie przeglądaj wiele witryn z recenzjami, aby zobaczyć, co ludzie mówią o usłudze. Zawsze patrz poza witrynę firmy, ponieważ łatwo jest sfabrykować te recenzje.

Będziesz nie tylko szukał informacji o doświadczeniach innych ludzi, ale będziesz też chciał zwrócić uwagę na to, jak daleko sięgają recenzje. Jeśli jedyne znalezione recenzje zostały opublikowane w ciągu ostatniego miesiąca, to dobra wskazówka, że ​​usługa jest nowa - i być może niewiarygodna.

Uważaj na usługi, które wydają się mieć dobre recenzje na ich temat. Możliwe, że są to fałszywe recenzje zaprojektowane, aby firma wyglądała legalnie.

5. Sprawdź ich zasady rejestrowania

Jeśli natrafisz na VPN, który prowadzi rejestr twoich danych, kontynuuj! Jest to w zasadzie sprzeczne z celem VPN, ponieważ jeśli śledzą i przechowują informacje o odwiedzonych witrynach i pobranych plikach, przeglądanie nie jest już prywatne ani anonimowe.

To powiedziawszy, większość VPN takich jak HideMyAss! prowadzić dziennik niektórych danych, takich jak czas trwania połączenia lub wykorzystana przepustowość. Ten rodzaj rejestrowania sprawia, że ​​mogą ulepszyć swoje usługi.

Jednak Twój dostawca VPN nie powinien rejestrować poza tym informacji, takich jak odwiedzane witryny lub adresy IP, których używasz. Jeśli nie możesz znaleźć informacji na ich stronie internetowej, które wspominają o logach firmy, sprawdź listę ponad 100 sieci VPN, które nie prowadzą logów.

6. Przejrzyj ich strukturę cenową

Jeśli chcesz korzystać z zalet bezpieczeństwa oferowanych przez wirtualne sieci prywatne, spodziewaj się uiszczenia opłaty. Zwykle jest to niewielka miesięczna opłata abonamentowa, ale nigdy nie powinieneś polegać na bezpłatnych usługach VPN, aby chronić swoje dane. Najprawdopodobniej te bezpłatne usługi kradną Twoje dane i sprzedają je stronom trzecim lub przekierowują do witryn partnerskich, aby czerpać zyski z prowizji od sprzedaży.

Podobnie jak darmowe VPN, dożywotnich subskrypcji VPN nie należy ufać. Po pierwsze, te „dożywotnie subskrypcje” zwykle nie trwają długo - może rok lub dwa. Po drugie, jest to niestabilny model biznesowy. Aby zapewnić odpowiednie bieżące wsparcie i bezpieczeństwo, sieci VPN muszą stale przynosić przychody. To pochodzi z miesięcznych subskrypcji. Natomiast dożywotnie subskrypcje polegałyby wyłącznie na pozyskiwaniu nowych klientów. Co się stanie, gdy zmniejszy się napływ klientów? Tania usługa VPN zamienia się w sprzedaż danych stronom trzecim i reklamodawcom w taki sam sposób, jak robią to pobieżne bezpłatne usługi.

Pamiętaj, że tego rodzaju usługi mogą faktycznie zapewniać niektóre funkcje, których szukasz, a nie tylko zabierać pieniądze i działać. Jednak ze względu na ryzyko naruszenia bezpieczeństwa danych najlepiej unikać bezpłatnej lub „dożywotniej subskrypcji”.

Uważaj również na zasady zwrotu pieniędzy. Większość legalnych sieci VPN oferuje gwarancję zwrotu pieniędzy od siedmiu do 30 dni, dzięki czemu możesz przetestować usługę bez ryzyka.

Wybór odpowiedniej sieci VPN jest ważny, jeśli chcesz zachować prywatność informacji w Internecie. Powyższe wskazówki pomogą ci ominąć fałszywe sieci VPN, które chcą cię wykorzystać.