8 najlepszych klientów Torrent i oprogramowania do użycia

[ware_item id=33][/ware_item]

Torrenting to ulubiony sposób pobierania dużych plików, w tym przesyłania strumieniowego, i to głównie ze względu na wykonalność, którą zapewnia użytkownikom.


Jednak proces ten może stać się kłopotliwy i skomplikowany z powodu niewłaściwego klienta torrent. Dlatego musisz znaleźć odpowiedni downloader torrentów przed przejściem do pobierania pliku torrent.

Co to jest klient Torrent?

Klient torrent lub narzędzie do pobierania torrentów zamienia Twój komputer w część roju, w której dane są udostępniane zarówno poprzez pobieranie, jak i przesyłanie.

Klient Torrent używa przede wszystkim protokołu BitTorrent do pobierania plików i ustanowienia usługi komunikacji peer-to-peer. Mówiąc prościej, umożliwia współdzielenie plików torrent między wszystkimi połączonymi globalnie peerami obsługiwanymi przez ten sam protokół.

Użytkownicy - którzy pobierają lub pobrali ten sam plik - są połączeni Żadna funkcja wymiany modułu śledzenia nie pozwala na to, aby użytkownik pobierał, a także przesyłał lub pomagał innym w pobieraniu tego pliku. W rezultacie proces pobierania dużych plików staje się bardziej wydajny i szybki.

Klient torrent pomaga również w składaniu bitów i kawałków pliku torrent pobranego z różnych torrentów.

Możesz przeczytać artykuł o tym, jak działa torrentowanie, aby głębiej zrozumieć proces torrentowania.

1 - Klient BitTorrent

BitTorrentBitTorrent jest najpopularniejszym i najstarszym klientem torrent, który z czasem poprawił swoją wydajność. Są w nim bardziej zaawansowane i przydatne funkcje.

Klient BitTorrent ma przejrzysty i łatwy w obsłudze interfejs użytkownika wraz z wysiewaniem, komentowaniem i recenzowaniem przez Internet.

Zaktualizowana wersja BitTorrent również dzieli pliki torrent według ich kategorii i zapewnia więcej szczegółów technicznych w porównaniu do innych klientów torrent.

Nie tylko to, ale jest więcej zalet korzystania z BitTorrenta, co czyni go najlepszym klientem torrentowym. Oferuje harmonogram pobierania, ograniczenie przepustowości użytkownika, sparowane urządzenia i więcej w oknach preferencji BitTorrent.

Zasadniczo BitTorrent jest darmowym oprogramowaniem torrentowym, ale oferuje wersję Pro z kilkoma dodatkowymi funkcjami. Na przykład wersja pro zapewnia usuwanie reklam i obsługę wewnętrznych nośników HD.

Istnieją również pewne wady korzystania z klienta BitTorrent do torrentowania. Brak funkcji wymiany trackera, która pozwala peerom torrentowym na wymianę informacji związanych z trackerami danego pliku torrent. Zapewnia również, że plik zostanie pobrany ze źródła optycznego.

Ponadto BitTorrent nie wyświetla publicznie kodu źródłowego, co jest sposobem na uwierzytelnienie implementacji funkcji bezpieczeństwa i prywatności.

2 - Oprogramowanie qBitTorrent

8 najlepszych klientów Torrent i oprogramowania do użyciaqBitTorrent to lekki klient torrent, który jest również darmowym narzędziem do pobierania torrentów bez reklam i typu open source. Wymieniłem go na drugim miejscu, ale niektóre torrenty wolą go od BitTorrenta, biorąc go za najlepszego klienta torrentów.

W przeciwieństwie do BitTorrent, qBitTorrent zajmuje mniej miejsca i jest również wolny od reklam, które są płatną funkcją w BitTorrent.

Oprogramowanie torrent obejmuje wszystkie niezbędne i niezbędne funkcje, których szuka więcej torrentów. qBitTorrent ma szyfrowanie protokołu BitTorrent, priorytetyzację torrentów, zapytania do torrentów, tworzenie torrentów, dostęp zdalny, subskrypcję RSS i pobieranie określonych treści.

Mimo zaawansowanych funkcji qBitTorrent wyświetla wszystko w prosty i przejrzysty sposób, pozostawiając niewielkie szanse na dezorientację.

qBitTorrent jest na licencji GPL, a jego kod źródłowy jest dostępny na GitHub. Ta funkcja zwiększa prywatność i zaufanie do bezpieczeństwa qBitTorrent.

QBitTorrent ma kilka wad, które nie są aż tak poważne, ale użytkownicy zgłosili problemy. Na przykład czasami pobieranie torrentów zatrzymuje się, pokazując stan „zablokowany”. Przez większość czasu problem ten sam się normuje, ale czasami poprawka polega na odinstalowaniu qBitTorrent i ponownej instalacji.

3 - Klient uTorrent

8 najlepszych klientów Torrent i oprogramowania do użyciauTorrent jest małą lub lekką alternatywą dla BitTorrent, która jest obsługiwana przez sam BitTorrent. Jest najczęściej używanym klientem torrent i istnieje od 2005 roku.

uTorrent ma prawie takie same funkcje jak BitTorrent, ale waży zaledwie 1 MB. Ta funkcja sprawia, że ​​jest to szybki downloader torrentów, jednak wbudowana wyszukiwarka przyspiesza również proces wyszukiwania torrentów.

Jest to przenośne oprogramowanie torrent, które można uruchomić bez potrzeby instalacji, ponieważ przechowuje wszystkie pliki i ustawienia w tym samym folderze. Możesz umieścić go na zewnętrznym urządzeniu pamięci masowej, takim jak USB, i uruchomić bezpośrednio z niego.

Oprócz wszystkich tych zalet istnieją pewne zagrożenia bezpieczeństwa związane z uTorrent. Ostatnio odkryto, że uTorrent może uzyskać dostęp do hakerów, który może kontrolować główne funkcje klienta i monitorować pobieranie plików przez użytkowników. Jednak BitTorrent opublikował łatkę dla tej luki.

Podobnie jak BitTorrent, uTorrent obsługuje reklamy i nie ma publicznie dostępnego kodu źródłowego.

4 - Klient Vuze Torrent

najlepszy klient torrentVuze jest wydajnym klientem torrentowym i twierdzi, że jest najpotężniejszym ze wszystkich najlepszych klientów torrentowych na świecie.

Vuze oferuje wiele funkcji, a po prostu nie ma żadnych. Jest to również stary downloader torrentów, co odzwierciedla jego interfejs, ale ma wbudowane narzędzia internetowe i narzędzia do tworzenia metasearch.

Istnieje ogromna lista dodatków Vuze dla użytkowników, w tym łączenie roju, obsługa I2P za pośrednictwem wtyczki, wyspecjalizowane wtyczki, które mogą zwiększyć skuteczność Vuze, łatwo konfigurowalna lista trackerów torrentów, wbudowany odtwarzacz wideo, wbudowana ochrona przed wirusami i wiele innych funkcji.

Może być również powiązany z VPN, co oznacza, że ​​możesz ustawić, aby działał tylko wtedy, gdy VPN jest podłączony.

Jednak Vuze zawiera reklamy, które można usunąć tylko wtedy, gdy płacisz za wersję pro. Jest to również ciężka aplikacja, która może sprawić, że Twój Internet będzie nieco opóźniony.

Oprócz dużego klienta komputerowego aplikacja mobilna Vuze jest również lekka i pozbawiona reklam. Oprócz tego oferuje ograniczenie przepustowości, filtrowanie adresów IP i prawie wszystkie funkcje, których można oczekiwać od najlepszego klienta torrent.

5 - Transmisja Torrent Client

transmisjaTransmisja jest również oprogramowaniem do pobierania torrentów typu open source, a także bez reklam za absolutną cenę.

W przeciwieństwie do większości najlepszych klientów torrent, transmisja jest lekka i ma bardzo prostą konstrukcję. Ma również opcję zaawansowaną, ale nie zostały one pomieszane z przodu i są tylko ukryte przed wzrokiem.

Jest on wstępnie zainstalowany w systemie Linux OS, w którym użytkownik może rozpocząć pobieranie torrenta prawie natychmiast. Transmisja oferuje obsługę zarodków internetowych, szyfrowanie protokołu BitTorrent, oglądanie katalogów, edycję trackerów, ograniczenia prędkości globalnych i torrentów itp..

Oprócz zalet, w tym oprogramowaniu do torrentów występują pewne wyraźne braki. Na przykład nie ma wbudowanej wyszukiwarki, nie obsługuje serwera proxy i nie pobiera sekwencyjnie.

Ale klient Transmission ma takie funkcje, jak moduł śledzący UDP, obsługa protokołu przesyłania danych µTP, automatyczna aktualizacja, seedowanie w sieci Web, wykrywanie lokalnego peera i wiele innych.

6 - Zaskocz kolejne oprogramowanie torrentowe

Potop PotokPotop jest klientem torrentowym zdolnym do szyfrowania ruchu za pomocą Szyfrowania Strumienia Wiadomości (MSE / PE) w celu zwiększenia prywatności. Dzięki tej funkcji Potop można uznać za najlepszego klienta torrentowego, który ogranicza śledzenie stron trzecich i jego skutki uboczne, takie jak ograniczanie przepustowości ISP.

Potop to oprogramowanie typu open source o wadze poniżej 15 MB. Ponadto jest bezpłatny bez uciążliwego wyświetlania reklam. W Potopie nie ma długiej listy funkcji; Funkcjonalność można jednak rozszerzyć, pobierając szereg wtyczek wewnętrznych i zewnętrznych.

Potop oferuje zdalne zarządzanie siecią i wsparcie dla linków magnetycznych. Jest kompatybilny z uTorrent i możesz pobrać zarówno uTorrent, jak i Deluge na dowolny obsługiwany system operacyjny.

7 - Klient Tribler do torrentowania

Tribler-torrentKorzystając z routingu cebuli P2P i pracując na zasadach Tora, Tribler jest jednym z kompatybilnych wyborów, które każdy torrent chce wybrać.

Unikalną cechą Triblera, która odróżnia go od innych najlepszych klientów torrent, jest wideo, które można obejrzeć podczas pobierania pliku torrent. Ponadto istnieje wbudowana wyszukiwarka i brak wyświetlania reklam przy zerowym koszcie.

Aby zapewnić anonimowość użytkownikom, Tribler odcina swój bezpośredni link z roju BitTorrenta, umieszczając trzy połączone między sobą serwery proxy.

Jednak wadami Triblera jest brak super-seedowania, który pozwala szybko pobierać pliki do pobierania. Ponadto nie ma wsparcia dla translacji NAT i wykrywania lokalnych elementów równorzędnych.

8 - Tixati Good Torrent Client

Tixati-torrent

Tixiati jest bardzo popularny ze względu na wysoką personalizację i zaawansowane funkcje. W przeciwieństwie do większości klientów torrent, Tixati zapewnia wiele informacji i szczegółowych statystyk, takich jak informacje o użytkownikach, kawałkach, plikach, trackerach itp..

Oferuje wyskakujące porady, pomocne wskazówki i samouczki dotyczące optymalizacji ustawień. Jest to darmowy downloader torrent z funkcją sekwencyjnego pobierania interfejsu bez reklam.

Użytkownicy mogą łatwo i szybko pobrać Tixati ze względu na jego niewielki rozmiar, który pomaga mu również działać szybko.

Jednak brak kodu źródłowego i wbudowanej wyszukiwarki to niektóre z braków Tixati.