Co się stanie, jeśli złapiesz torrentowanie

[ware_item id=33][/ware_item]

Torrent zasadniczo odnosi się do każdego pliku komputerowego, który zawiera metadane zawierające różne informacje. Istnieje ogromna debata między ludźmi, że torrentowanie jest legalne lub bezpieczne. Cóż, nie ma nic nielegalnego i niebezpiecznego w torrentowaniu. Torrentowanie jest całkowicie bezpieczne i legalne, dopóki nie pobierzesz żadnych plików chronionych prawem autorskim lub pirackich z Internetu.


Istnieją różne rodzaje oprogramowania typu open source, które często udostępnia pliki i treści za pośrednictwem torrentów. Ponadto niektóre firmy sprzętowe udostępniają sterowniki i oprogramowanie pomocnicze za pośrednictwem torrentów. BitTorrent to najskuteczniejszy i najszybszy sposób na rozpowszechnianie dużych plików wszelkiego rodzaju.

Chociaż dzielenie się pirackimi i chronionymi prawem autorskim treściami / plikami jest zabronione i nielegalne za pośrednictwem torrentów lub w inny sposób. Ponieważ torrentowanie jest uważane za nielegalne w niektórych krajach, dlatego większość komercyjnie produkowanego oprogramowania, filmów, muzyki i różnych programów telewizyjnych jest chroniona prawem autorskim, a udostępnianie takich plików może często prowadzić do kar, a jeśli zostanie przyłapany, może nawet doprowadzić do więzienia.

Jak ktoś został przyłapany na torrentowaniu

Chronione prawem autorskim trolle lub ich przedstawiciele mogą łatwo zostać złapani na torrentach. Trolle chronione prawem autorskim lub ich przedstawiciele odwiedzą te same witryny udostępniania, z których korzystaliście, pobiorą stamtąd materiały, sprawdzą, skąd pochodzi adres IP, szukają dostawcy usług internetowych, który zapewnia ten adres IP, i skontaktują się z nimi, mówiąc: niektóre adresy IP udostępniają nielegalne materiały i naprawdę chcemy ich ostrzec.

Usługodawca wyszuka następnie adresy IP i sprawdzi konta. Najpierw wyślą listy ostrzegawcze do właścicieli kont. Ale jeśli ta czynność udostępniania będzie kontynuowana, trolle zajmujące się prawami autorskimi wystąpią o nakaz sądowy, aby zmusić usługodawców do podania danych konta. Będą również przestrzegać swoich prawników, aby wysłać Ci zawiadomienie prawne. Ale jeśli zostanie to zignorowane, zostaniesz przeciągnięty do sądu w celu dalszego postępowania i działania.

Rzeczy, które mogą się zdarzyć, gdy złapiesz torrentowanie

Jeśli dostaniesz torrent, może cię to uderzyć naprawdę mocniej niż zakup z oryginalną ceną. Poniżej wymieniono rzeczy, które mogą się zdarzyć, gdy przyłapiesz torrentowanie na filmie, muzyce, programach telewizyjnych lub innych materiałach chronionych prawem autorskim:

Nieposłuszeństwo obywatelskie:

Ustawa o prawie autorskim z 1976 r. Obejmuje wszelkiego rodzaju nielegalne pobieranie i przesyłanie strumieniowe materiałów chronionych prawem autorskim. Na mocy tej ustawy zabrania się kopiowania, ponownego publikowania lub używania innych dzieł bez zgody trolli z prawami autorskimi. Naruszenie praw autorskich jest zazwyczaj wdrażane za pośrednictwem pozwów cywilnych, w których właściciel podejmuje kroki prawne w sprawie odszkodowań pieniężnych.

Postęp technologiczny ułatwił wymianę informacji i plików przez Internet. W tej sytuacji trolle chronione prawem autorskim atakują teraz antagonistycznie strony takie jak BitTorrent. Właściciele praw autorskich nie mogą zamykać witryn, z których pliki są udostępniane, ale osobno kierują je do współdzielących pliki. Właściciele praw autorskich nie tylko atakują osoby prywatne, ale także szukają dużych firm. Na przykład ponad 30 osób zostało obciążonych za torrentowanie „Dallas Buyer's Club”, ponadto Lionsgate ukarała grzywną 10 osób za udostępnienie „Niezniszczalnych”.

Piractwo:

Cena nielegalnego pobierania lub przesyłania strumieniowego może być nieco droga. Federalne prawo autorskie zezwala na szkody w wysokości od 750 do 30 000 USD na dzieło. Na przykład jeden mężczyzna, którego właścicielem pozwał 675,000 USD za pobranie 30 utworów, a inna kobieta została ukarana grzywną w wysokości 1,9 miliona USD za pobranie 24 utworów.

Jeśli opłaty nie są wystarczającym ostrzeżeniem, istnieją również jurysdykcje, które stosują sankcje karne za piractwo internetowe. Często zaleca się skonsultowanie się z doświadczonym prawnikiem ds. Własności intelektualnej, jeśli ktoś zostanie oskarżony o naruszenie praw autorskich.

Przykłady przypadków, w których ludzie zostają przyłapani na torrentowaniu

Prawa autorskie trolle przyłapują kilka osób na torrentach. Otrzymują dane dotyczące adresu IP od dostawców usług i podejmują kroki prawne przeciwko nim. Ofiary podzieliły się swoimi doświadczeniami i historiami na temat Reddita, gdy zostały złapane podczas torrentowania. Są ofiary, które właśnie otrzymały zawiadomienie prawne, aby skonsultować się z prawnikiem, ale dalsze postępowanie jest kontynuowane. Są jednak także ofiary, które są pozwane o torrenty.

Ofiara podzieliła się swoją historią, że jego kuzyn został pozwany o 80 USD za piosenkę za pobranie 12-albumowego albumu. Inna kobieta z Minnesoty została obciążona opłatą w wysokości 80 000 USD za piosenkę za pobranie 24 utworów.

W Wielkiej Brytanii grzywna za naruszenie praw autorskich zależy od powagi sprawy. W wyjątkowo poważnych przypadkach może to często doprowadzić do stawienia się przed sędzią, w którym kara wynosi do 5000 funtów lub sześć miesięcy więzienia. Jednak w najgorszych przypadkach sprawca może zostać wysłany do Sądu Koronnego, który może nałożyć nieograniczoną grzywnę i pozbawienie wolności do 10 lat.

Wskazówki, jak „torrent” nie dać się złapać:

Oto kilka wskazówek, które z pewnością pomogą ci torrent bez przyłapania:

Unikaj otwartych społeczności:

Podczas torrentowania adres IP jest udostępniany różnym innym użytkownikom, którzy pomagają ci dokończyć plik, wysyłając ci fragmenty pliku, który już pobrali. Wysyłasz im również posiadane elementy, a wszyscy mają kompletny plik. Właściciele praw autorskich szukają nielegalnego pobierania. Mogą również szukać Twojego adresu IP, jeśli zostanie złapany, i skontaktują się z Tobą w razie potrzeby.

Publiczne witryny śledzenia są otwarte dla wszystkich, a także nie weryfikują tożsamości użytkownika. Co więcej, nie ma żadnych ograniczeń dotyczących pobierania materiałów, co ułatwia firmie wejście i pobranie niektórych adresów IP.

Prywatne urządzenia śledzące zapewniają jednak dodatkową ochronę, ponieważ użytkownicy muszą się najpierw zarejestrować. Dlatego zaleca się unikanie otwartych społeczności i wybranie publicznych programów śledzących.

Czytaj komentarze:

Każda niezawodna i zaufana strona z torrentami ma osobną sekcję komentarzy użytkowników na stronie pobierania. Zaleca się uważne przeczytanie i zeskanowanie tych komentarzy przed pobraniem jakiegokolwiek materiału. Jeśli znajdziesz coś wątpliwego lub jeśli torrent nie ma żadnych komentarzy, dobrze jest po prostu tego uniknąć.

Blokuj złe adresy IP:

Ponieważ różne firmy dołączają do stron z torrentami w celu pobrania adresów IP, w ten sposób ich własny adres IP również jest tam dostępny. Jednak pobierając i instalując bezpłatny program o nazwie PeerGuardian2, możesz wyprzedzać ich, blokując złe adresy IP przed połączeniem.

Czapki Twoje przesłane:

Jeśli nie chcesz dać się złapać podczas torrentowania, lepiej nie wysyłać i nie przesyłać plików. Wynika to z faktu, że zatrzymując przepustowość początkową klienta, możesz skutecznie zdjąć radar z kilku właścicieli praw autorskich.

Wniosek:

Bardzo ważne jest unikanie otwartych społeczności, blokowanie złych adresów IP, czytanie komentarzy i unikanie rozsiewania podczas torrentowania, ponieważ w ten sposób będziesz bezpieczny przed złapaniem, ale jeśli tego nie zrobisz, będziesz musiał stawić czoła działaniom prawnym i karom.