Czy torrentowanie jest nielegalne czy legalne? Dowiedzmy Się

[ware_item id=33][/ware_item]

Torrenting jest w rzeczywistości szeroko rozpowszechnioną techniką pobierania plików, takich jak filmy, piosenki, gry i inne za pośrednictwem klienta torrent.


Technika ta jest szeroko stosowana przez torrenty na całym świecie w podstawowym celu pobierania pliku z jednego serwera, który jest później przesyłany przez kilku użytkowników, którzy już mają ten konkretny plik na swoim komputerze.

Co to jest torrent?

Torrenting to rodzaj umiejętności udostępniania plików peer-to-peer (P2P), w której wielu użytkowników może łączyć się i udostępniać swoje określone i wymagane pliki zamiast być zależnym od jednej strony internetowej lub źródła w celu pobierania plików.

Torrenting jest bardzo przydatny, ponieważ użytkownicy nie tylko pobierają pliki z jednej strony internetowej / źródła, ale także od innych użytkowników tego samego torrenta, umożliwiając płynne przesyłanie między użytkownikami.

Torrentowanie zmniejsza również sieć, ponieważ również w procesie torrentowania każdy użytkownik / użytkownik działa jak mini-serwer i znacznie zmniejsza obciążenie.

Jak tego użyć?

Błędna interpretacja torrentów polega na tym, że wiele osób uważa to za normalny proces pobierania, jednak w rzeczywistości sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Ludzie wolą torrentowanie, ponieważ wyszukiwanie pliku w zależności od wyboru użytkownika jest dość łatwe. Użytkownik może przeszukać go w Internecie i pobrać za pomocą torrenta.

Torrentowanie można przeprowadzić w taki sposób, że plik jest podzielony na małe fragmenty danych. Jednak użytkownik / użytkownik ma inny fragment pliku. Użytkownik pobiera go i udostępnia innym użytkownikom, którzy go nie mają, i pobiera wszystkie fragmenty danych od tych użytkowników. Gdy użytkownicy pobrali je wszystkie, połączyli je wszystkie i ostatecznie utworzono kompletny plik.

Innymi słowy, aby użyć torrenta, użytkownik musi wykonać następujące kroki:

  • Pobierz klienta torrent.
  • Wyszukaj torrent do pobrania.
  • Pobierz plik torrent.
  • Dodaj plik torrent do klienta.

Czy Torrenting jest legalny lub nielegalny??

To bardzo myląca debata, że ​​albo torrentowanie jest legalne, albo nielegalne, ale ważne jest, aby wiedzieć, że torrent jest po prostu prostym sposobem udostępniania plików użytkownikom / kolegom, aw tym akcie torrentowanie nie jest nielegalne.

Legalny i nielegalny aspekt torrentowania zależy od pobieranego pliku. Jeśli udostępniony plik nie jest ograniczony ani chroniony prawami autorskimi, torrentowanie jest legalne, ale jeśli pobrany plik jest nielegalny lub nieoficjalny, takie pliki mogą mieć swoje własne konsekwencje.

Ponieważ każdy kraj ma własną strukturę prawną w zakresie wdrażania zasad i przepisów dotyczących praw autorskich. Może się zdarzyć, że jeśli w jednym kraju torrenty zostaną uznane za nielegalne, aw innym kraju może to być legalne. Wszystko zależy od przepisów dotyczących prywatności i korzystania z Internetu. Jeśli mieszkasz w kraju, w którym torrentowanie jest nielegalne, konieczne jest tajne pobranie torrenta i zachowanie anonimowości.

Nie ma nic nielegalnego w korzystaniu z oprogramowania klienckiego torrent, jednak udostępnianie plagiatowych i chronionych prawem autorskim treści za pomocą tego oprogramowania jest surowo zabronione i nielegalne w wielu krajach.

Czy torrenting jest bezpieczny?

Chociaż torrentowanie nie jest nielegalne, jest trochę ryzykowne. Jeśli użytkownik / peer torrentuje jakiekolwiek materiały chronione prawem autorskim, istnieje większe prawdopodobieństwo, że zostaną złapani przez wyższe władze. Co więcej, istnieje również szansa na pobranie zainfekowanych plików, dlatego zaleca się korzystanie z VPN w celu zwiększenia bezpieczeństwa torrentowania.

Rządy i dostawca usług współpracują ze sobą, aby utrudnić życie użytkownikom, którzy torrentują pliki multimedialne i pirackie oprogramowanie.

Ryzyko torrentowania?

Nie ma wielu zagrożeń związanych z procesem torrentowania. Pobieranie odbywa się z sieci rówieśników, więc ryzyko wiązania się wirusa przez komputer jest nieco mniejsze niż przy normalnym pobieraniu.

Innym problemem związanym z torrentowaniem jest złośliwe oprogramowanie. Użytkownik / użytkownik nie miałby pojęcia, że ​​pobrany plik torrent ze źródła może zawierać wirusa. Pobrane pliki torrentów zainfekowane wirusem mogą stać się przyczyną okaleczenia systemu komputerowego użytkownika.

W trakcie procesu torrentowania istnieje ryzyko nielegalnego i nielegalnego dostępu do poważnych i znaczących informacji biznesowych korporacji. Te wrażliwe dane mogą obejmować akta pracowników, zasady korporacji oraz informacje o interesariuszach, nagrodach i wiele innych. Jeśli pracownik pobierze plik torrentów i nieświadomie zapisze ten plik torrent w tym samym folderze, który zawiera krytyczne informacje, a do tego folderu mogą uzyskać dostęp tylko wyższe organy korporacji, a jeśli zauważy plik torrent, z pewnością weźmie akcja przeciwko tej osobie.

Torrentowanie nie wpływa bezpośrednio na system użytkownika. Jednak zawsze istnieje możliwość ataków hakerskich online i nielegalnego dostępu do informacji użytkownika. Gdy tylko użytkownik załaduje, pobierze lub udostępni plik torrent, hakerzy online staną się aktywni i będą mogli zbierać dane o aktywnościach użytkowników online. Hakerzy po uzyskaniu danych użytkownika wykorzystują je do własnego użytku i korzyści.

Innym największym problemem związanym z używaniem torrentów jest to, że większość plików ma pliki, które mają materiał chroniony prawem autorskim. Tutaj użytkownicy torrentów napotykają problemy prawne podczas pobierania tych torrentów.

Użytkownicy torrentów są pod ścisłym nadzorem agencji nadzoru. Usługodawcy obserwują aktywność użytkowników online. Jeśli kiedykolwiek znajdą wskazówki dotyczące nielegalnie pobranego pliku torrent lub dowolnego pliku torrent chronionego prawami autorskimi, użytkownicy torrenta będą narażeni na sankcje prawne za swoje działania.

Zasady i regulacje dotyczące torrentów w różnych krajach:

Różne kraje mają różne zasady i przepisy dotyczące torrentów. Torrentowanie może być legalne w jednym kraju, ale możliwe jest, że w innych krajach może nie być dozwolone.

Poniższa lista pokazuje różne kraje o różnym statusie torrentowania:

Kraje, w których pobrane treści chronione prawem autorskim są dozwolone do użytku osobistego Kraje, w których pobrane treści chronione prawem autorskim są pomijane Kraje, w których pobrane treści chronione prawem autorskim podlegają grzywnie Kraje, które zamknęły strony z torrentami
Polska Argentyna Finlandia Australia
Hiszpania Brazylia Francja Chiny
Szwajcaria Kanada Niemcy Włochy
Columbia Japonia Łotwa
Republika Czeska ZEA Malezja
Dania UK Portugalia
Egipt Rosja
Grecja Afryka Południowa
Indie USA
Iran
Izrael
Meksyk
Holandia
Filipiny
Rumunia
Słowacja
Singapur
Urugwaj

Kary, jeśli przyłapałeś na torrentowaniu:

W USA akt nielegalnego pobierania podlega ustawie o prawie autorskim z 1976 r. Ponieważ w USA strony z torrentami są całkowicie zamknięte, więc jeśli ktoś zostanie przyłapany na torrentach, ogólną karą jest kara pieniężna. Szkody, które mogą być zadłużone, mogą wynosić od 750 do 30 000 USD.

Jest to dokładnie ustalona kwota kary. Może to również zależeć od faktów sprawy, a później o tym zadecydują również sądy prawne. Na przykład, według CNN, 32-letnia kobieta, która należy do Minnesoty, została uznana za odpowiedzialną za pobranie 24 piosenek i została obciążona opłatą w wysokości 80 000 USD za piosenkę, co oznacza w sumie 1,9 miliona USD.

Według raportu opublikowanego na początku tego roku, ponad 1000 pozwów zostało złożonych przeciwko użyciu BitTorrenta w USA w zeszłym roku. Podobnie, w Wielkiej Brytanii nielegalne pobieranie podlega prawu cywilnemu, podczas gdy naruszenie praw autorskich lub kradzież pracy innej osoby i opublikowanie jej w Internecie ma wyrok maksymalnie dwóch lat.