Czy uTorrent jest bezpieczny? – Znajdź wszystkie aspekty prywatności

[ware_item id=33][/ware_item]

Przy prawie 100 milionach aktywnych użytkowników siostrzane platformy uTorrent i BitTorrent zdobyły około 50 procent udziału w rynku wszystkich klientów BitTorrent.


Nie można uzyskać takiej reputacji bez wyjątkowości i wydajności. Jednak prawdą jest również to, że żadne oprogramowanie nie jest całkowicie bezpieczne. Dlatego wyszukiwanie takich zapytań jak uTorrent jest bezpieczne i czy BitTorrent jest bezpiecznie zadawane na różnych platformach.

W tym artykule wyjaśnię niektóre aspekty, dzięki którym można ocenić, czy uTorrent i BitTorrent są bezpieczne, czy nie.

Czy uTorrent jest bezpieczny? - Obawy i sprawy

Na początku 2018 r. Pojawiły się informacje o luce w zabezpieczeniach uTorrent, która narażała użytkowników na ryzyko hakowania i szpiegowania. Według raportów pulpit systemu Windows, a także zarówno klienci sieci Web, zostali wykryci z lukami w zabezpieczeniach.

Ten problem został odkryty przez Tavis Ormandy z Google Project Zero. Jednak wkrótce BitTorrent Inc. wydał wersję beta z poprawką bezpieczeństwa. Ponadto, wersja internetowa uTorrenta została naprawiona, jak stwierdził Dave Rees, wiceprezes ds. Inżynierii w BitTorrent.

W 2015 r. W Internecie pojawiły się informacje, że uTorrent jest zaangażowany w sprzedaż oprogramowania do wydobywania bitcoinów. Zgłoszono, że to oprogramowanie jest automatycznie instalowane z klientem uTorrent i potajemnie używa maszyn hosta do wydobywania bitcoinów bez informowania o tym użytkowników..

Wydawało się, że ten problem został jedynie rozprzestrzeniony, a zarządzanie uTorrent usunęło złośliwe oprogramowanie z nadchodzących wydań.

W 2014 r. Przeglądarka Google Chrome oznaczyła klienta uTorrent jako złośliwe oprogramowanie; Wydawało się jednak, że jest czysty od wirusów.

Mając te wszystkie wiadomości dotyczące klienta uTorrent, można prawdopodobnie zapytać, czy uTorrent jest bezpieczny i przez większość czasu odpowiedź brzmi „tak”. Wynika to z faktu, że oprogramowanie natychmiast wprowadza poprawki bezpieczeństwa.

Oprócz tego istnieje kilka innych powodów, dla których torrent może być niebezpieczny. Może to być na przykład złośliwa reklama (reklamy zawierające złośliwe oprogramowanie), na skutek której Twój klient BitTorrent zostaje zainfekowany.

Prywatność Najlepsza wersja uTorrent

Ponieważ BitTorrent Inc. nieustannie wypuszcza różne wersje uTorrent - zarówno dla poprawki bezpieczeństwa lub z zaawansowanymi funkcjami - zawsze jest myśl, która wersja jest najlepsza pod względem prywatności.

Istnieje wiele wydań dla uTorrent i każda nowa wersja ma więcej funkcji i jest lżejsza niż poprzednia.

Jednak eksperci i doświadczeni użytkownicy twierdzą, że wersja uTorrent 2.2.1 jest nadal najbezpieczniejsza. Jest to również ostatnia wersja wolna od adware. Istnieje wiele sposobów pobierania poprzednich wersji; jednak to zagrożenie Reddit da Ci linki do pobrania tej wersji OG.

Jak wyłączyć reklamy w usłudze uTorrent

Bez względu na to, jaką aplikację, oprogramowanie lub witrynę prowadzisz, zawsze chcesz korzystać z bezpłatnego korzystania z oprogramowania, a głównym problemem jest wyświetlanie reklam.

uTorrent ma również obsługę reklam i generalnie trzeba płacić za wersję bez reklam. Jednak później firma uczyniła to opcjonalnym po buncie użytkownika. Poinformujemy Cię o procedurze, dzięki której możesz wyłączyć wyświetlanie reklam w kliencie uTorrent poprzez pewne poprawki ustawień.

Pamiętaj, aby postępować zgodnie z instrukcjami, ponieważ ustawienia klienta są nieco skomplikowane, a mały błąd może spowodować niechcianą zmianę w kliencie uTorrent.

5 łatwych kroków, aby usunąć reklamy na uTorrent

Krok 1: Otwórz klienta uTorrent na swoim urządzeniu i kliknij „Opcje”. Czy uTorrent jest bezpieczny? - Znajdź wszystkie aspekty prywatności

Krok 2: Z rozwijanego paska wybierz „Preferencje”. usuń reklamy utorrent

Krok 3: Następnie z paska bocznego wybierz „Advance”. (Zachowaj ostrożność, klikając opcję zaawansowaną, a nie klikając znak „+”) Czy utorrent jest bezpieczny?

Krok 4: Następnie w oknie pojawią się różne opcje, a wśród nich musisz zmienić wartość niektórych opcji na „fałsz”, aby wyłączyć reklamy. Poniżej napiszę kilka słów kluczowych, które należy wpisać jeden po drugim w polu filtru i jednocześnie zmienić ich wartość.

usuń reklamy z utorrentAby zmienić wartość na false, kliknij dwukrotnie „Prawda” lub po prostu kliknij raz i wybierz fałsz.

Czy uTorrent jest bezpieczny? - Znajdź wszystkie aspekty prywatności

  • Oferta Left_rail_offer
  • Sponsorowana oferta-torrent
  • show_plus
  • enable_pulse
  • show_notorrents
  • offer_autoexec

Krok 5: Po zakończeniu zmiany wartości wszystkich tych opcji kliknij „OK” w dolnej części okna i zamknij klienta uTorrent. jest bezpieczny dla utorrenta

Teraz poczekaj chwilę i uruchom ponownie klienta uTorrent. Mam nadzieję, że teraz wylądujesz na uTorrent bez reklam.

Dlaczego warto bezpiecznie używać uTorrent?

Nie tylko użytkownicy klienta uTorrent, ale wszystkie osoby pobierające torrenty każdego klienta BitTorrent powinny torrentować anonimowo ze względu na ekstremalne ryzyko naruszenia prywatności związane z niezabezpieczonym torrentem.

Jak omówiono w poprzednich artykułach, w roju torrentów wszyscy uczestnicy mogli łatwo uzyskać adres IP i inne szczegóły każdego partnera.

Jest to jasny i naprawdę wykonalny sposób, aby każdy złośliwy podmiot mógł wejść do roju i łatwo uzyskać szczegółowe informacje o użytkowniku. Jednak twój dostawca Internetu może monitorować pobieranie torrentów bez żadnego dodatkowego wysiłku. Musisz jednak znać niebezpieczeństwa, gdy złapie cię torrent.

Jak bezpiecznie używać uTorrent

Istnieją pewne sposoby anonimizacji uTorrent i dowolnego innego używanego oprogramowania BitTorrent. Zamiast ponownie omawiać wszystkie rzeczy, polecam przeczytanie tego artykułu „Jak bezpiecznie torrentować”.

Ten artykuł obejmuje środki zapewniające bezpieczeństwo przed prywatnością, a także ryzyko złośliwego oprogramowania podczas torrentowania.