Jak bezpiecznie torrentować: Pobierz z anonimowością

[ware_item id=33][/ware_item]

Udostępnianie torrentów to proces pobierania peer-to-peer z udziałem wielu urządzeń jako serwerów na całym świecie. Ta metoda udostępniania plików torrenta sprawia, że ​​torrent jest szybszym i wydajniejszym sposobem pobierania, ale także podatny na niektóre potencjalne zagrożenia.


Główne zagrożenia podczas torrentowania

Anonimowe torrentowanie jest bardzo potrzebnym sposobem dla osób pobierających torrent, ponieważ ryzyko związane z torrentem jest dość wysokie. Zagrożenia te pochodzą z różnych środków i w różnych formach.

Oto niektóre znaczące zagrożenia związane z pobieraniem torrentów.

1 - Prywatność lub kwestie prawne

Naruszenie praw autorskich lub prawne zagrożenia torrentowania to największe problemy, gdy nie pobierasz anonimowo torrentów. Sam torrentowanie nie jest nielegalne; jednak materiały chronione prawem autorskim i surowe przepisy dotyczące torrentów w różnych krajach powodują, że w pewnym momencie jest to nielegalne.

Najprawdopodobniej zaangażujesz się w pobieranie nielegalnego pliku torrent bez takiego zamiaru. Ale podmioty szpiegujące, takie jak dostawcy usług internetowych i organy ścigania, mogą stale cię śledzić, a podczas torrentów możesz zostać złapany.

Jeśli okaże się, że użytkownik torrentuje nielegalne treści, może spotkać się z działaniami prawnymi, w tym zawiadomieniami podobnymi do DMCA, nałożeniem grzywien lub może zawieszeniem licencji ISP. Jednak ograniczanie dostępu do Internetu przez ISP jest częstą konsekwencją, z którą może się spotkać downloader torrentów, jeśli ISP wykryje nielegalne torrentowanie.

Ponadto powszechną taktyką chwytania downloadera torrent jest umieszczanie ukrytych trackerów w filmach chronionych prawem autorskim i innych plikach torrent.

Zasadniczo kary za naruszenie obejmują od zawieszenia usługi internetowej, do 10 lat pozbawienia wolności i 250 000 USD kar pieniężnych.

1 - Zastrzyki złośliwego oprogramowania i hakowanie

Jak każdy inny plik, pliki torrent mogą również zawierać wirusa, który może uszkodzić twoje urządzenie. Zagrożenie podczas pobierania torrentów zależy głównie od źródła, z którego pobierasz plik.

Gdy nierozpoznane złośliwe oprogramowanie jest otwierane, dzieje się tak tylko dlatego, że downloader ma mylące poczucie bezpieczeństwa w stosunku do sieci P2P. Z powodu takiego wzorca i nieznajomości zagrożeń bezpieczeństwa związanych z torrentami złośliwe podmioty umieszczają w ten sposób fałszywe linki.

Co więcej, hakerzy szpiegują downloadery torrentów, aby adresy IP wszystkich peerów mogły być monitorowane. Hakerzy czasami zdobywają niezbędne informacje do sekwencyjnego atakowania urządzeń użytkowników, a ostatecznie atakują komputer z luką w zabezpieczeniach.

Problemy z prywatnością podczas torrentowania (wyjaśnienie & Środki ostrożności)

Torrenty używają określonej metody przesyłania plików opartych na technologii BitTorrent. W tej metodzie określony port dla ruchu, tj. Port TCP 6881-6889, co oznacza, że ​​ruch torrent jest unikalny i może być łatwo zidentyfikowany przez dostawców usług internetowych lub dowolny inny podmiot ankietujący.

Jeśli użytkownik korzysta z torrenta przez zwykłe połączenie internetowe, usługodawcy mają duże szanse na zbadanie i zaobserwowanie, jaki typ plików jest pobierany, i podjęliby kroki prawne, gdyby wykryli nielegalne pliki.

Dostawcy usług internetowych mogą łatwo śledzić adresy IP klientów za pomocą torrentów.

Jest tak również dlatego, że torrenty zwykle dzielą swoje adresy IP z innymi użytkownikami, aby pomóc w procesie pobierania. Gdy dostawca usług internetowych zidentyfikuje, kto korzysta z ruchu torrentowego i że adres IP nielegalnie udostępnia określony plik, ludzie zostają złapani i podejmowane są wobec nich kroki prawne. torrent jest bezpieczny

Jak widać na powyższym zrzucie ekranu, wszystkie programy pobierające i rozsiewające ujawnione przez adresy IP.

Nielegalne torrentowanie - przypadki i problemy

Ponieważ nadal nie masz dostępu do informacji o prawach autorskich, możesz myśleć, że to rzadki przypadek? Ale nierozsądne jest podejmowanie takich działań lekko.

Większość osób pobierających torrenty zgłosiło incydenty, gdy otrzymały powiadomienie od trolli od praw autorskich lub dostawców usług internetowych. Oto niektóre doświadczenia takiego zaskoczonego i zdezorientowanego użytkownika torrenta.

Komentarz z dyskusji Ludzie reddit, którzy zostali oskarżeni o nielegalne pobieranie filmów, co się stało?.

Niektóre osoby narzekały również na informacje prawne, które otrzymały za działanie, którego nie wykonały.

Komentarz z dyskusji Ludzie reddit, którzy zostali oskarżeni o nielegalne pobieranie filmów, co się stało?.

Są jednak szczęściarze pobierający torrenty, którzy dostali ostrzeżenie przed jakimkolwiek wymierzeniem kary lub karą.

Komentarz z dyskusji Ludzie reddit, którzy zostali oskarżeni o nielegalne pobieranie filmów, co się stało?.

Jak zabezpieczyć swoje torrentowanie (środki ostrożności)

Niezbędne jest korzystanie z torrentów z pełnym bezpieczeństwem. Jeśli użytkownik zwróci szczególną uwagę na używane torrenty i gdzie znajdują się pliki torrent, wówczas torrentowanie będzie korzystnym sposobem pobierania dużych plików.

Oto kilka sposobów, które jeśli użytkownik śledzi, pozostają całkowicie bezpieczne podczas torrentowania.

1. Używaj legalnych torrentów:

Aby uniknąć problemów lub konsekwencji prawnych, ważne jest, aby nie pobierać plików lub materiałów chronionych prawem autorskim z torrenta. Pirackie pliki, które mogą nie być początkowo udostępniane bez pozwolenia lub niektórych opłat, ale torrent nadal je przedstawia. Dlatego zaleca się unikanie pobierania takich materiałów.

2. Użyj VPN:

Najłatwiejszym i najprostszym sposobem na zapewnienie sobie bezpieczeństwa podczas torrentowania jest użycie VPN. VPN to sposób na ochronę danych osobowych użytkownika i adresu IP podczas korzystania z torrentów.

Ukrywa adres IP i zmienia go na inny adres IP, przez co skomplikowanie trolli i dostawców usług w celu śledzenia użytkownika staje się skomplikowane.

Ponadto VPN szyfruje ruch internetowy użytkownika. Dlatego dostawca usług internetowych nie może śledzić użytkownika. VPN utrzymuje wszystkie działania w Internecie i zapewnia użytkownikom bezpieczne i bezpieczne korzystanie z Internetu.

3. Użyj Private Trackerów:

Trackery to miejsce, w którym trolle i hakerzy chronieni prawami autorskimi są obecni, aby ingerować i przerywać proces pobierania oraz uzyskiwać dostęp do informacji / danych użytkownika.

Dlatego ważne jest, skąd pobrano torrenty. Zaleca się korzystanie z prywatnych programów śledzących, ponieważ występuje mniejsza zmiana w śledzeniu praw autorskich przez trolle i hakerów.

4. Znajdź Torrenty na zaufanych stronach:

Aby uniknąć szansy na wirusy i złośliwe oprogramowanie, zaleca się pobieranie torrentów z zaufanych i szanowanych witryn tylko w zamian za przejście do stron, o których nie masz pojęcia i o których słyszałeś od innych.

Wstrzykiwanie złośliwego oprogramowania z torrentowaniem (objaśnienie & Środki ostrożności)

Wirusy komputerowe mogą rozprzestrzeniać się różnymi kanałami, w tym znaczącym średnim „plikiem torrent”.

Z powodu nieświadomości, a także szerokiej dystrybucji złośliwego oprogramowania, wykrycie wirusa staje się trudne. Istnieją dwa sposoby przesyłania wirusów do torrentów.

Banery reklamowe i inne rodzaje reklam wyświetlanych podczas pobierania torrentów są wstrzykiwane wraz z wirusem. Takie reklamy są nazywane malwersacje. Te reklamy są nawet zgłaszane z renomowanych programów, takich jak reklamy Google.

Witryny z torrentami nie skanują poprawnie wszystkich reklam, dlatego witryna z torrentami może zawierać złośliwe reklamy. Jednak prawidłowe przeczytanie szczegółów takich reklam może sprawić, że odkryjesz wirusa.

Innym sposobem na zdobycie wirusa jest pobieranie zainfekowanego pliku torrent. Większość hakerów wykorzystuje popularne oprogramowanie do rozprzestrzeniania wirusów. Wstrzykują zainfekowany kod do instalatora oprogramowania, a kiedy instalujesz zmieniony program, wirus dostaje się do twojego systemu.

Środki ostrożności

Bardzo ważne jest, aby użytkownicy bezpiecznie pobierali treści torrentowe. Aby pobrać całkowicie bezpieczną zawartość torrent, użytkownik może postępować zgodnie z tymi wytycznymi;

Zmień ustawienia urządzenia

Jak wspomniano wcześniej, komputery już wrażliwe mają większe szanse na atak. Dlatego upewnij się, że masz te ustawienia w swoim urządzeniu.

Wyłącz „Pomoc zdalna” i „Pulpit zdalny” we Właściwościach systemu. Odznacz także całą listę wyjątków w Zaporze. Ponadto wyłącz udostępnianie folderów i ustaw hasła do niezbędnych folderów w urządzeniu.

Unikaj plików podatnych na wirusy

Istnieje kilka plików torrentowych, których pobranie jest bardzo ryzykowne i możesz je ocenić po ich rozszerzeniu. Na przykład pliki wykonywalne (EXE, BAT) są najczęstszym sposobem przenoszenia wirusa.

Ponadto crackowane programy to najbardziej destrukcyjne pliki, które można pobrać za pośrednictwem torrentów.

Antywirusowe

Antywirus jest najskuteczniejszym sposobem na uniknięcie wirusów w Twoich urządzeniach, niezależnie od źródła, z którego pochodzi wirus.

Podobnie wirusów towarzyszących torrentowi można uniknąć dzięki dobremu oprogramowaniu antywirusowemu. Istnieje kilka popularnych programów antywirusowych, takich jak Avast lub BitDefender. Jednak użytkownik systemu Windows może włączyć wstępnie zainstalowany program antywirusowy Windows Defender, który jest odpowiedni do przechwytywania większości wirusów.

Pamiętaj, że na urządzeniu powinien znajdować się jeden program antywirusowy.

Sprawdź autentyczność strony internetowej, recenzji i siewników

Gdy wchodzisz na stronę, aby pobrać plik torrent, najprawdopodobniej widzisz listę komentarzy osób, które pobrały ten plik.

Bardzo ważne jest, aby szukać recenzji, które są pobierane przez tych pobierających w ich komentarzach. To nie jest w 100% działające rozwiązanie, ale daje szersze wyobrażenie o tym, jak działa plik i czy jest wirus, czy nie.

Oprócz tego współczynnik sortowania pliku torrenta może pomóc w ocenie autentyczności. Jeśli jest wiele programów inicjujących, najprawdopodobniej w pliku nie ma wirusa i dlatego ludzie go udostępniają. Ponownie nie jest to gwarantowane rozwiązanie.