Jak nie dać się złapać torrentowaniu – łatwy przewodnik

[ware_item id=33][/ware_item]

Większość ludzi prawdopodobnie zna koncepcję torrentowania i jak to działa. Jeśli nie, możesz rzucić okiem na ten artykuł przed dalszym czytaniem.


Tam gdzie torrentowanie jest fascynujące, jest jednocześnie ryzykowne. Możesz złapać torrentowanie najnowszych filmów, programów telewizyjnych i wydań muzycznych.

W torrentach dominuje ryzyko, ponieważ istnieje wiele stron internetowych, które zawierają wiele nielegalnych materiałów i treści chronionych prawem autorskim. Stwarzają jednak wrażenie, że wyświetlana przez nich treść jest całkowicie legalna, jeśli nie jest.

Dlatego wielu internautów pobiera nielegalne treści, nawet jeśli nie są przeznaczone do prowadzenia takiej działalności. W rezultacie otrzymują powiadomienia o naruszeniu praw autorskich lub ostrzeżenia.

Dlatego, aby zachować bezpieczeństwo, możesz wykonać kilka kroków, aby nie dać się złapać torrentowi.

Jest torrentowanie nielegalne?

Istnieje termin znany jako prawo autorskie, który wskazuje jedynie na prawo do wyświetlania treści. Właściciel lub gdy właściciel treści zezwala na dostęp każdemu.

Każdy, kto udostępnia takie materiały chronione prawem autorskim za darmo lub ten, kto torrentuje takie materiały, wówczas wykonuje nielegalne zadanie. Jednak samo torrentowanie nie jest nielegalne.

Za wiedzę, jak nie dać się złapać torrentowi. Musisz być świadomy podmiotów, które w większości monitorują działania torrentowe.

Jeśli wiesz, jak działa torrent, prawdopodobnie wiesz, że dostawca usług internetowych, właściciel praw autorskich, organ rządowy lub organ ścigania może łatwo złapać downloader torrentów z roju torrentów (zbiór partnerów, którzy przesyłają i pobierają ten sam plik torrent).

Natomiast jeśli podjąłeś jakiekolwiek środki ostrożności, twoje torrentowanie może pozostać anonimowe.

Czytaj więcej… torrentowanie jest nielegalne?

Co się stanie, gdy zostaniesz przyłapany na torrentowaniu?

Złapanie podczas dzielenia się torrentami może mieć zarówno łagodne, jak i ekstremalne konsekwencje.

Możesz otrzymać list ostrzegawczy od swojego dostawcy usług internetowych lub możesz doświadczyć ograniczenia prędkości jako kary. Jednak surowe kary za nielegalne torrentowanie są również zbiorowe.

Ale przepisy dotyczące torrentów w dużej mierze zależą od kraju, w którym mieszkasz. Na przykład w Wielkiej Brytanii 12 miesięcy więzienia wydano na osobę dzielącą 40 najpopularniejszych singli w 2016 r..

Istnieją szanse, że otrzymasz list karny od trolli Copyright. Trolle chronione prawem autorskim to małe firmy, które mają za zadanie ścigać poszczególnych piratów. Lokalizują adres IP torrentów pobierających nielegalne treści, a za zgodą właściciela praw autorskich firma podejmuje działania prawne w ich imieniu.

Większość tych firm stosuje wspólną taktykę polegającą zasadniczo na rozstrzygnięciu sprawy poza sądem. Trolle chronione prawem autorskim korzystają z poczty e-mail, a nawet idą od drzwi do drzwi, aby przekazać list o ugodzie z prawem autorskim.

W takich listach grozi zaśpiewanie ponad 100 000 $, ale żądają one tylko 3000 $, co wydaje się bardzo niskie, a także bez kłopotów z kosztami sądowymi i ryzykiem.

Jak nie dać się złapać torrentowaniu?

Całe bezpieczeństwo torrentowania dotyczy maskowania adresu IP, który jest najbardziej znaczącym wskaźnikiem tożsamości pojedynczego torrenta współdzielącego.

Korzystanie z VPN

Termin ten może być tak powtarzany dla tych, którzy chcą pozostać anonimowi. To właśnie zwiększa wykorzystanie VPN i akceptację, że jest to najskuteczniejszy sposób maskowania adresu IP.

Sieci VPN wahają się od wyjątkowo tanich po nieco wysokie koszty, ale nigdy nie można ocenić wydajności lub bezpieczeństwa VPN poprzez ocenę ceny. Funkcje VPN mogą dać ci podsumowanie wydajności tej usługi, ale właściwy pomysł został osiągnięty poprzez przegląd użytkowników VPN dla torrentów.

Słup

Router z cebulą (Tor) jest darmowy i nieco podobny do VPN; dlatego jest używany przez niektórych internautów, którzy nie chcą płacić za anonimowość.

Tor zapewnia również szyfrowanie ruchu i maskowanie adresów IP, sprawiając, że ruch przechodzi przez kilka „węzłów”. Jednak z wielu powodów Tor nie jest uważany za wydajny do torrentowania. Przede wszystkim najważniejsza jest zauważalna niska prędkość, która stoi w sprzeczności z wymagającym zadaniem dużej przepustowości, jakim jest torrent.

Tor może być najbardziej znaczącym celem organów ścigania i organów rządowych, ponieważ jest ulubionym narzędziem hakerów / przestępców.

Peerblock

Peerblock to znana i specjalnie zaprojektowana aplikacja do udostępniania torrentów. Pamiętając o znaczącym ryzyku narażenia IP na jeszcze więcej torrentów w roju, Peerblock zawiera czarną listę adresów IP.

Szpiegujące adresy IP, których głównym celem jest śledzenie użytkowników torrentów, są regularnie aktualizowane na tym firewallu. Niestety, czarna lista Peerblock jest tylko raz aktualizowana podczas instalacji. Użytkownik, który chce otrzymywać regularne aktualizacje, musi za to zapłacić.

Ale pytanie brzmi: czy to zapewni, że każde fałszywe IP jest obecne na czarnej liście Peerblocka?

Ponadto troll praw autorskich lub jakikolwiek inny podmiot węszący może szybko dowiedzieć się o adresach IP z roju poprzez użycie adresu IP, który nie znajduje się na czarnej liście.

Seedbox

Seedbox jest przeznaczony dla BitTorrenta, który pozwala udostępniać torrent dedykowanym szybkim serwerom. Jest to zdalny serwer zapewniający użytkownikom dużą prędkość wraz z maskowaniem adresu IP przed ogółem społeczeństwa.

Po zakończeniu pobierania pobrany plik torrent jest hostowany w Seedbox i możesz go pobrać na komputer w dowolnym momencie.

Niektórzy dostawcy Seedbox udostępniają przeglądarkę plików HTTP, która umożliwia pobieranie plików z Seedbox za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Co zrobić, jeśli złapiesz torrentowanie nielegalnych rzeczy?

Większość ludzi nie dba o anonimowość podczas torrentowania, dopóki nie otrzymają powiadomień o prawach autorskich lub listów ugodowych.

Jeśli jesteś tym, niektóre porady mogą ci pomóc. Jednak ważne jest, aby postępować zgodnie z wzorcami anonimowości, zanim zostaniesz złapany na nielegalnym torrentowaniu.

Niektórzy ludzie mają szczęście i po prostu dostają ostrzeżenia od dostawców usług internetowych, co nie jest wielkim zmartwieniem. Jest to jednak chwila alarmowa dla internautów.

Teraz przeważnie pisma ugodowe są również otrzymywane za pośrednictwem Twojego usługodawcy internetowego. Troll praw autorskich postępujący zgodnie z systemem sądowym pisze twojego ISP i zmusza go do wysłania e-maila do klientów z zagrożeniem prawnym oraz do podania danych osobowych. Ponieważ adres IP nie jest osobą (zgodnie z prawem USA), trolle chronione prawem autorskim nie mogły uzyskać faktycznej tożsamości użytkowników.

Dlatego jeśli wiadomość e-mail nie zawiera Twojej osobistej identyfikacji, zachowaj ją w ten sposób i unikaj odpowiedzi na tę wiadomość. Odpowiedzi na tę wiadomość ujawnią Twoje dane osobowe trollowi ds. Praw autorskich, jeśli dostawca usług internetowych nie podał twoich danych uwierzytelniających.