Jak przyspieszyć uTorrent Łatwy sposób

[ware_item id=33][/ware_item]

Po BitTorrent uTorrent jest najbardziej poszukiwanym oprogramowaniem klienckim. Jego główny urok polega na jego lekkiej naturze, ponieważ umożliwia użytkownikom komputerów korzystanie z niego bez jakiegokolwiek negatywnego wpływu na wydajność systemu. Jednak jego zwiększona popularność w niepożądany sposób wpłynęła na konkurentów, co jest logiczne i rozsądne.


Istnieje kilka torrentów, które są szybkie, a niektóre są powolne. Szybkość uTorrent pobierania zmian i wahań czasami.

Wielu użytkowników uTorrent informuje o częstych przypadkach, gdy powolna prędkość pobierania podczas udostępniania plików. Ale nie ma się czym martwić. Możesz łatwo zwiększyć i poprawić prędkość uTorrent.

Jeśli chcesz zwiększyć prędkość uTorrent, pierwszą i najważniejszą rzeczą, którą musisz zrobić, to sprawdzić maksymalną prędkość wysyłania i pobierania.

W większości przypadków istnieje oczywista różnica między prędkością wysyłania i pobierania. Chociaż jest bardzo oczywiste, że nie można pobierać plików, które przekraczają ograniczenia ustawione dla połączenia przez usługodawcę. Ale nadal ważne jest, aby znać te informacje, aby właściwie zarządzać oprogramowaniem, co jest najważniejsze podczas przyspieszania uTorrenta..

Ulepsza twój uTorrent dla przyspieszenia

Poniżej wymieniono niektóre sposoby przyspieszenia uTorrent:

1 - Uruchom test prędkości:

Najprostszym i najłatwiejszym sposobem na przyspieszenie uTorrent jest uruchomienie testu prędkości. Aby to zrobić, należy wykonać następujące kroki:

 1. Przejdź do strony DSLReports.
 2. Po załadowaniu strony początkowej narzędzia kliknij opcję testu prędkości.
 3. Będziesz na stronie testu prędkości.
 4. Kliknij test szybkości wysyłania / pobierania Flash Adobe.
 5. Wybierz serwer na tej samej stronie, aby uruchomić test.

2 - Sprawdź router:

Możesz przyspieszyć uTorrent za pomocą routera, aby sprawdzić prędkość wysyłania i pobierania. Chociaż nie wszyscy korzystają z tego samego routera, jeśli używasz routera NETGEAR, możesz sprawdzić prędkość, wykonując poniższe czynności:

 • Załaduj okno przeglądarki i wpisz 192.168.0.1 w pasku adresu.
 • Zostanie wyświetlone okno dialogowe z wymaganym uwierzytelnieniem. Wpisz swoją nazwę użytkownika, hasło, a następnie kliknij „OK”.
 • Strona statusu routera NETGEAR zostanie załadowana. Możesz przewinąć w dół, aby znaleźć prędkość połączenia pobierania i pobierania połączenia.

3 - Sprawdź ustawienia portu:

Aby przyspieszyć uTorrent, ważne jest również, aby upewnić się, że wszystkie porty są odpowiednio zarządzane. Gdy porty są odpowiednio skonfigurowane, zwykle przekłada się to na uzyskanie maksymalnej prędkości pobierania. Aby sprawdzić ustawienia portu, wykonaj następujące czynności:

 • Kliknij ikonę uTorrent, aby ją załadować.
 • Kliknij opcje, a następnie Podręcznik instalacji.
 • Pojawi się strona Przewodnika instalacji uTorrent. Potwierdź, że pole obok Sieć jest zaznaczone, kliknij Uruchom testy.

4 - Sprawdź zaporę:

Czasami zmiana prędkości jest spowodowana tym, że porty są blokowane przez program zapory. Aby upewnić się, że zapora działa poprawnie, wystarczy dezaktywować program, a następnie uruchomić test prędkości. Ale jeśli problem nie ustąpi, może to wynikać z problemów z zarządzaniem i konfiguracją routera, ale czy problem się skończy, to z powodu problemu z konfiguracją zapory.

Jeśli jesteś użytkownikiem Zapory systemu Windows, musisz nim zarządzać, aby zezwalać na połączenia przychodzące i wychodzące z uTorrent, a następnie wykonaj następujące czynności:

 • Kliknij przycisk Start, a następnie Panel sterowania.
 • W Panelu sterowania kliknij dwukrotnie Program zapory.
 • Zostanie wyświetlona strona programu zapory. Kliknij kartę Wyjątek i upewnij się, że pole obok opcji uTorrent jest zaznaczone.
 • Na karcie Wyjątek kliknij opcję Dodaj program.
 • Pojawi się okno dialogowe Dodaj program. Kliknij Przeglądaj.
 • Znajdź plik uTorrent.exe, który będzie na pulpicie, kliknij „Otwórz”.
 • Kliknij „OK”, aby dodać program do listy wyjątków.

5 - Ogranicz szybkość przesyłania:

Rdzeniem sieci P2P jest współdzielenie, ale jeśli szybkość przesyłania jest ustawiona na nieograniczoną, może to ostatecznie wpłynąć na szybkość pobierania plików. Aby przyspieszyć uTorrent, z którego muszą korzystać optymalne ustawienia, dobrze jest ustawić szybkość wysyłania na 80% prędkości połączenia UpStream i zrobić to, wykonaj następujące czynności:

 • Kliknij dwukrotnie uTorrent, aby załadować aplikację.
 • Pojawi się okno dialogowe uTorrent, kliknij opcje, a następnie Preferencje.
 • Na stronie Preferencje kliknij opcję Przepustowość.
 • W polu Maksymalna szybkość wysyłania wpisz prędkość połączenia UpStream nie więcej niż 80%.
 • Kliknij „Zastosuj”, a następnie „OK”.

6 - Włącz szyfrowanie protokołu:

Jest wielu dostawców usług internetowych, którzy lubią pokrywać przepustowość użytkownika dla ruchu P2P. Włączenie szyfrowania protokołu pomaga usunąć wpływ przepustowości na połączenie internetowe i przyspieszyć uTorrent. Aby włączyć szyfrowanie protokołu, wystarczy:

 • Kliknij dwukrotnie uTorrent.
 • Kiedy pojawi się okno dialogowe uTorrent, kliknij opcje, a następnie Preferencje.
 • Na stronie Preferencje kliknij BitTorrent.
 • Upewnij się, że pole wyboru Zezwalaj na przychodzące starsze połączenia jest zaznaczone.
 • Wybierz opcję Wymuszone z menu rozwijanego w oknie Szyfrowanie protokołu.
 • Kliknij „Zastosuj”, a następnie „OK”.

7 - Przejdź do wysokich nasion i rówieśników:

Ziarno to ktoś, kto ma całą kopię pliku w swoim systemie i współużytkuje go w całej sieci, podczas gdy rówieśnik to osoba, która aktualnie pobiera plik. Pijawka to osoba, która po raz pierwszy pobiera plik.

Zawsze dobrze jest iść z większością seederów i rówieśników, jeśli chodzi o wybór torrenta do pobrania. Im większa liczba seederów, tym szybsze będzie pobieranie.

Ustawienia przepustowości i połączenia:

Istnieje wiele opcji ustawień przepustowości uTorrent, które należy rozważyć w celu zwiększenia prędkości uTorrent. Dostępne są następujące opcje:

1 - Globalna maksymalna liczba połączeń:

To ustawienie określa maksymalną liczbę połączeń, które komputer może nawiązać podczas pobierania. Jeśli to ustawienie jest ustawione na nieograniczone, nie oznacza to, że prędkość będzie wyższa. Wiadomo, że wykorzystuje bardzo potrzebną przepustowość, dlatego to ustawienie musi być ustawione na 520 dla połączenia 1Mbit.

2 - Maksymalna liczba połączonych rówieśników na torrent:

To ustawienie określa maksymalną liczbę połączonych elementów równorzędnych, z którymi komputer może nawiązać połączenie podczas pobierania pliku. Tę opcję należy przetestować, ustawiając ją na liczbę elementów równorzędnych, które ma aktualnie pobierany plik torrent. Rozważ rozpoczęcie od 200 dla połączenia 1Mbit.

3 - Liczba liczby przesyłanych miejsc na torrent:

To ustawienie określa liczbę miejsc do przesyłania dostępnych dla użytkowników, którzy chcą pobrać plik od innych użytkowników. Jeśli to ustawienie jest ustawione zbyt wysoko, może to mieć zły wpływ na szybkość pobierania, dlatego zaleca się rozważenie ustawienia go na nie więcej niż 3 niezależnie od połączenia internetowego.

Mam nadzieję, że uznasz to za pomocne ��