Jak sprawdzić Torrent IP z połączeniem VPN

[ware_item id=33][/ware_item]

Torrenting zawsze ujawnia twój adres IP innemu downloaderowi torrentów, a także dostawcy Internetu lub agencjom rządowym, które mogą cię śledzić. Dlatego większość użytkowników torrentów używa narzędzi anonimowości do maskowania swojej tożsamości.


Jednak zgodność z całkowicie anonimowymi torrentami można osiągnąć tylko wtedy, gdy regularnie sprawdzamy adres IP torrenta podczas połączenia z jego serwerem proxy lub VPN.

Istnieje wiele narzędzi do sprawdzania torrent IP, które omówimy tutaj w tym artykule.

Jak sprawdzić swój adres IP Torrenta

Oczywiste jest, że jeśli używasz narzędzi maskujących IP, takich jak VPN lub proxy, to tylko warto sprawdzić adres IP torrenta.

Tutaj powiem ci prosty sposób na sprawdzenie adresu IP torrenta za pomocą specjalnie zaprojektowanych narzędzi do tego celu. Przede wszystkim musisz wybrać dowolne narzędzie spośród tych wszystkich;

  • IPMagnet
  • upcoil.com
  • torrentprivacy.com

Wszystkie te narzędzia działają mniej więcej tak samo, więc nie ma znaczenia, które z nich wybierzesz.

Krok 1: Przejdź do wybranej strony z darmowymi narzędziami (wykorzystujemy jako przykład checkmyip.torrentprivacy.com). Tutaj zobaczysz swój prawdziwy adres IP. sprawdź torrent ip - krok 1

Krok 2: Teraz podłącz VPN i odśwież stronę. W tym kroku wyświetlisz swój adres IP VPN w sekcji „anonimowy VPN”. (Pamiętaj, że ten adres IP powinien różnić się od twojego prawdziwego adresu IP) sprawdź torrent ip - krok 2

Krok 3: Kliknij „pobierz testowy plik torrent”. sprawdź torrent ip - krok 3

Krok 4: Uruchom pobrany link przez swojego klienta torrent. sprawdź torrent ip - krok 4

Krok 5: Po kroku 4 twoje IP torrenta załaduje się w sekcji „BitTorrent Proxy” narzędzia testowego IP torrenta. sprawdź torrent ip - krok 5

Krok 6: Teraz sprawdź, czy wyświetlany adres IP w polu „Proxy BitTorrent”. Jeśli jest to Twój adres IP VPN, adres IP twojego torrenta nie przecieka. sprawdź torrent ip - krok 6

To wszystko, co musisz zrobić, jeśli chcesz sprawdzić swój torrent IP, a także sprawdzić, czy VPN przecieka twój torrent IP (incase)

Podziel się swoimi przemyśleniami

Co to jest adres IP?

Aby uzyskać właściwy pomysł na wyciek torrentowego adresu IP, należy wiedzieć, co to jest adres IP. Adres IP to unikalny zestaw liczb, który jest inny dla każdego urządzenia.

Adres IP pokazuje lokalizację osoby / urządzenia podobną do adresu wynajmu. Innymi słowy, jest to adres internetowy każdego używanego urządzenia.

Adres IP jest widoczny w normalnych warunkach i twoich działaniach, takich jak odwiedzane strony internetowe, o której godzinie odwiedzasz te witryny i ile czasu tam spędzasz; wszystkie są widoczne dla twojego dostawcy usług internetowych.

Możesz sprawdzić swój adres IP za pomocą dowolnego narzędzia do testowania adresu IP.

Jak zmienić adres IP

Bez żadnych środków ostrożności twoje pobieranie torrentów może być łatwo prześledzone, ponieważ torrent publicznie wyświetla adres IP użytkownika każdemu uczestnikowi w roju plików.

Ponadto, ze względu na wiele zagrożeń prywatności i bezpieczeństwa, internauci używają narzędzi maskujących IP do zmiany adresu IP. Jednak torrentowanie jest jedną z najczęściej badanych i zagrożonych aktywności w Internecie, większość osób pobierających torrent korzysta z anonimowych metod zmiany adresu IP na fałszywy.

Narzędzia do maskowania IP, takie jak oprogramowanie proxy lub VPN, umieszczają anonimowy serwer pomiędzy urządzeniem a witrynami internetowymi, za pośrednictwem których otrzymujesz fałszywy adres IP. Gdy takie narzędzia są podłączone, upewnia się, że twoje żądanie URL nie przechodzi przez serwer ISP, w przeciwnym razie wszystko zostanie ujawnione.

Dlaczego musisz sprawdzić Torrent IP?

Wcześniej ludzie nie byli świadomi wymogu anonimowości ani faktu, że mogą być zagrożeni nawet po użyciu narzędzia do prywatności.

Jeśli szczególnie mówimy o torrentowaniu, jest to nieco złożony proces, który łączy torrenter na całym świecie. Poza tym podczas udostępniania plików torrent wykonuje się kilka zadań.

Dlatego jeśli używasz dowolnego narzędzia do maskowania IP, upewnij się, że sprawdzasz, czy Twoje narzędzie działa dobrze, czy nie.

Istnieją dwa najpopularniejsze sposoby, w jakie użytkownicy torrentów mogą korzystać z anonimowego torrentowania;

  1. Pełnomocnik
  2. VPN
  3. Rozszerzenie przeglądarki

Pełnomocnik

Gdy używasz serwera proxy, adres IP torrenta pozostaje anonimowy, ale adres IP przeglądarki jest taki sam jak twój prawdziwy adres IP. Innymi słowy, ta konfiguracja tylko anonimizuje twoje IP torrenta i nie ukryje adresu IP podczas innych działań związanych z przeglądaniem (musisz pobrać proxy do swojego klienta torrent).

VPN (Virtual Private University)

W połączeniu VPN całe połączenie internetowe jest szyfrowane i dlatego podczas torrentowania przez VPN Twój adres IP torrenta będzie maskowany. Ponadto adres IP lub IP przeglądarki podczas przeglądania innych stron internetowych pozostaje anonimowy dzięki VPN.

Rozszerzenia przeglądarki 

Jeśli używasz rozszerzenia przeglądarki, tylko adres IP przeglądarki pozostanie anonimowy, a nie adres IP torrenta. Wynika to z faktu, że rozszerzenie przeglądarki anonimizuje tylko działanie wykonywane w danej przeglądarce, jednak klient torrent działa na twoim urządzeniu.

Mam nadzieję, że zrozumiałeś wszystkie te sytuacje. Ale chwileczkę!

Nadal może występować stan, w którym torrent wyciek IP z VPN lub proxy. To przeciek DNS.

Wyciek DNS może wyciec Twój adres IP Torrenta

DNS to system nazw domen, który umożliwia komunikację między urządzeniem a systemem internetowym.

Serwer DNS zmienia działający adres URL na postać numeryczną, aby przeglądarka mogła go zrozumieć i wyświetlić pożądany wynik żądania wysłanego z urządzenia. Aby uzyskać bardziej szczegółowe wyjaśnienia dotyczące systemu DNS, możesz odwiedzić tę stronę na temat testu szczelności DNS.

Przeważnie serwer DNS jest ustawiony na serwer DNS ISP; dlatego mogli także zobaczyć adres IP urządzenia, z którego nadchodzi żądanie DNS. Ale gdy używasz VPN lub proxy, umieszcza anonimowy serwer DNS, dzięki czemu każde żądanie przechodzi przez niego, a adres IP pozostaje maskowany. Czasami jednak żądania DNS wyciekają do serwera ISP i rzeczywiste IP użytkownika zostaje ujawnione.