Ar „Torrenting“ yra nelegalus ar teisėtas? Išsiaiškinkime

[ware_item id=33][/ware_item]

„Torrenting“ iš tikrųjų yra plačiai paplitusi failų, tokių kaip filmai, dainos, žaidimai, ir kitų failų atsisiuntimo per „Torrent“ klientą technika.


Ši technika yra plačiai naudojama torrentų visame pasaulyje pagrindiniam tikslui - atsisiųsti failą iš vieno serverio, kurį vėliau perkelia keli vartotojai, kurie jau turi tą failą savo kompiuteryje..

Kas yra kankinantis?

„Torrenting“ yra bendraamžių (P2P) failų mainų įgūdis, kai daugybė vartotojų gali prisijungti ir dalytis savo specifiniais ir reikalingais failais, užuot priklausomi nuo vienos svetainės ar šaltinio failų atsisiuntimui..

„Torrenting“ yra labai naudingas tokiu būdu, kad vartotojai ne tik atsisiunčia failus iš vienos svetainės / šaltinio, bet ir iš kitų tos pačios „torrent“ vartotojų, kad būtų galima srautą perduoti vartotojams.

Torrenting taip pat sumažina tinklą, taip pat sumažėja, nes kankinant kiekvienas bendraamžis / vartotojas veikia kaip mini serveris ir žymiai sumažina apkrovą.

Kaip ja naudotis?

Neteisingas kankinimo aiškinimas yra tas, kad daugelis žmonių mano, kad tai įprastas atsisiuntimo procesas, tačiau iš tikrųjų viskas yra labai skirtingai. Žmonės renkasi kankinimus, nes gana lengva ieškoti failo pagal vartotojo pasirinkimą. Vartotojas gali jo ieškoti internete ir atsisiųsti naudodamas torrentą.

„Torrenting“ gali būti atliekamas tokiu būdu, kad failas būtų suskaidytas į mažas duomenų dalis. Tačiau vartotojas / kolega turi skirtingą failo fragmentą. Vartotojas atsisiunčia jį ir dalijasi su kitais bendraamžiais, kurie jo neturi, ir atsisiųs visus duomenis iš tų kolegų. Kai vartotojai atsisiųsdavo juos visus, jie juos visus sudėtų ir pagaliau būtų suformuotas visas failas.

Kitaip tariant, norėdamas naudoti torrentą, vartotojas turi atlikti šiuos veiksmus:

  • Atsisiųskite „torrent“ klientą.
  • Ieškoti torrent atsisiųsti.
  • Atsisiųskite torrent failą.
  • Pridėkite torrent failą prie kliento.

Ar „Torrenting“ yra teisėtas ar neteisėtas?

Tai labai paini diskusija, kad kankinimasis yra teisėtas arba neteisėtas, tačiau būtina žinoti, kad kankinimasis yra tik paprastas būdas dalytis failais tarp vartotojų / bendraamžių ir šiuo veiksmu kankinimas nėra neteisėtas dalykas..

Teisėtas ir neteisėtas kankinimų aspektas priklauso nuo to, kokia failas yra atsisiunčiamas. Jei bendrinamas failas nėra ribojamas ar nėra saugomas autorių teisių, tada kankinimasis yra teisėtas dalykas, tačiau jei atsisiųstas failas yra neteisėtas ar neoficialus, tokie failai gali turėti savo pasekmių.

Kadangi kiekviena šalis turi savo teisinę struktūrą, susijusią su autorių teisių taisyklių ir reglamentų įgyvendinimu. Gali būti, kad jei vienoje šalyje kankinimasis laikomas neteisėtu, o kitoje - tai gali būti teisėtas. Viskas priklauso nuo privatumo įstatymų ir interneto naudojimo. Jei jūs gyvenate šalyje, kurioje kankinimasis yra nelegalus, būtina, kad jūs turėtumėte atsisiųsti torrent slapta ir likti anonimu.

Naudojant „torrent“ kliento programinę įrangą nėra nieko nelegalaus, tačiau dalijimasis plagiato ir autorių teisių saugomu turiniu naudojant tą programinę įrangą yra griežtai draudžiamas ir nelegalus daugelyje šalių.

Ar torrenting saugu?

Nors kankintis nėra neteisėta, ji yra šiek tiek rizikinga. Jei vartotojas / bendraamžis skleidžia kokią nors autorių teisių saugomą medžiagą, yra didesnė tikimybė, kad ją sugaus aukštesnės valdžios institucijos. Be to, yra galimybė atsisiųsti užkrėstus failus, todėl norint naudoti torrentą, rekomenduojama naudoti VPN..

Vyriausybės ir paslaugų teikėjai dirba kartu, kad vis sunkiau apsunkintų vartotojų, kurie kankina daugialypės terpės failus ir piratinę programinę įrangą, gyvenimą..

Kankinimo rizika?

Su kankinimo procesu nėra susijusi daug rizikų. Atsisiunčiama iš kolegų tinklo, todėl kompiuterio virusų susiejimo rizika yra šiek tiek mažesnė nei įprastai atsisiunčiant..

Kitas rūpestis, susijęs su kankinimu, yra kenkėjiška programinė įranga. Vartotojui / bendraamžiui nebus jokios minties, kad iš šaltinio atsisiųstame torrent faile gali būti virusas. Atsisiųsti virusų paveikti „torrent“ failai gali tapti priežastimi sugadinti vartotojo kompiuterinę sistemą.

Dėl kankinančių procesų kyla neteisėtos ir neteisėtos prieigos prie korporacijų rimtos ir reikšmingos verslo informacijos pavojus. Šie neskelbtini duomenys gali apimti darbuotojų įrašus, korporacijos politiką ir informaciją apie suinteresuotąsias šalis, atlygį ir daug daugiau. Jei darbuotojas atsisiunčia torrent failą ir nesąmoningai išsaugo tą torrent failą tame pačiame aplanke, kuriame yra kritinė informacija, ir tą aplanką gali pasiekti tik aukštesnės korporacijų institucijos, ir jei jie pastebės torrent failą, jie tikrai imsis ieškinys tam asmeniui.

„Torrenting“ neturi tiesioginės įtakos vartotojo sistemai. Tačiau visada yra internetinių įsilaužimų atakų ir nelegalios prieigos prie vartotojo informacijos galimybė. Kai tik vartotojas įkelia, atsisiunčia arba bendrina „torrent“ failą, internetiniai įsilaužėliai tampa aktyvūs ir jiems pavyksta surinkti duomenis apie internetinio vartotojo veiklą. Piratai, įsigiję vartotojo duomenis, naudoja juos savo asmeniniam naudojimui ir pranašumui.

Kitas didžiausias torrentų naudojimo rūpestis yra tas, kad dauguma failų yra failai, kuriuose yra autorių teisių saugomos medžiagos. Čia „torrent“ vartotojai, atsisiųsdami šias „torrent“, susiduria su teisinėmis problemomis.

„Torrent“ vartotojus griežtai prižiūri priežiūros agentūros. Paslaugų teikėjai stebi vartotojų veiklą internete. Jei kada nors jie rasdavo užuominų apie neteisėtai atsiųstą torrent failą ar bet kokį autorių teisių saugomą torrent failą, tada torrent vartotojams už savo veiksmus dažniausiai gresia teisinės baudos.

Torrentinės taisyklės ir nuostatai skirtingose ​​šalyse:

Skirtingos šalys turi skirtingas kankinimo taisykles ir reglamentus. Kankinimas gali būti teisėtas vienoje šalyje, tačiau gali būti, kad kitose šalyse to neleidžiama.

Šiame sąraše pateikiamos skirtingos šalys, turinčios skirtingą kankinančią būseną:

Šalys, kuriose leidžiama asmeniniam naudojimui atsisiųsti autorių teisių saugomą turinį Šalys, kuriose atsisiųstas autorių teisių saugomas turinys yra ignoruojamas Šalys, kuriose atsisiuntė už autorių teisių saugomą turinį, yra skiriamos baudos Šalys, kurios uždarė kankinančias svetaines
Lenkija Argentina Suomija Australija
Ispanija Brazilija Prancūzijoje Kinija
Šveicarija Kanada Vokietija Italijoje
Kolumbija Japonija Latvijoje
Čekijos Respublika JAE Malaizija
Danija JK Portugalija
Egiptas Rusija
Graikija pietų Afrika
Indija JAV
Iranas
Izraelis
Meksika
Nyderlandai
Filipinai
Rumunija
Slovakija
Singapūras
Urugvajus

Bausmės, jei jus užklupo kankinimas:

JAV neteisėtam atsisiuntimui taikomas 1976 m. Autorių teisių įstatymas. Kadangi JAV kankinančios svetainės yra visiškai uždarytos, taigi, jei kas nors susidoroja su kankinimu, tada bendra bausmė yra piniginė bauda. Žala, kurią kaltinamasis gali būti įsiskolinęs, gali svyruoti nuo 750 USD iki 30 000 USD.

Tai tiksliai nustatyta baudos suma. Tai taip pat gali priklausyti nuo bylos faktinių aplinkybių, vėliau ją spręs ir teismai. Pavyzdžiui, CNN duomenimis, 32 metų moteris, priklausanti Minesotai, buvo pripažinta atsakinga už 24 dainų atsisiuntimą ir jai buvo priskaičiuota 80 000 USD už dainą, o tai reiškia iš viso 1,9 mln..

Remiantis anksčiau šiais metais paskelbta ataskaita, pernai JAV buvo iškelta daugiau nei 1000 ieškinių dėl „BitTorrent“ naudojimo. Panašiai JK neteisėtam atsisiuntimui taikoma civilinė teisė, tuo tarpu autorių teisių pažeidimas ar vogimas, dirbant ir skelbiant internete, nuteisiamas ne ilgesnei kaip dvejų metų bausmei..

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me