8 nejlepších klientů Torrent a software k použití

[ware_item id=33][/ware_item]

Torrenting je oblíbený způsob stahování velkých souborů, včetně streamování, a to hlavně kvůli proveditelnosti, kterou poskytuje uživatelům.


Proces by se však mohl stát problémem a komplikovat nesprávného torrent klienta. Proto musíte najít správný torrent downloader před přesunutím stáhnout torrent soubor.

Co je Torrent klient?

Torrent klient nebo torrent downloader změní váš počítač v část roje, kde jsou data sdílena prostřednictvím obou, stahování a nahrávání.

Klient Torrent primárně používá protokol BitTorrent ke stahování souborů a vytvoření komunikační služby typu peer-to-peer. Zjednodušeně řečeno, umožňuje sdílení torrentových souborů mezi všemi globálně připojenými vrstevníky napájenými stejným protokolem.

Uživatelé - kteří stahují nebo stáhli stejný soubor - jsou připojeni. Funkce výměny trackeru neumožňuje současně se stahováním a odesíláním nebo pomáhá ostatním stahovat tento soubor. Ve výsledku se proces stahování velkého souboru stává efektivnějším a rychlejším.

Torrent klient také pomáhá sestavit kousky a části torrentového souboru stažené z různých torrentů.

Můžete si přečíst článek „Jak funguje torrenting“, abyste hlouběji porozuměli procesu torrentingu.

1 - BitTorrent Client

BitTorrentBitTorrent je nejoblíbenější a nejstarší torrent klient, který časem zlepšil svou účinnost. Jsou zde pokročilejší a užitečnější funkce.

Klient BitTorrentu má čisté a snadno ovladatelné uživatelské rozhraní spolu s webovým nasazováním, komentováním a kontrolou.

Aktualizovaná verze BitTorrent také rozděluje torrentové soubory podle jejich kategorií a poskytuje více technických podrobností ve srovnání s ostatními torrent klienty.

Nejen to, ale existuje více výhod používání BitTorrentu, což z něj dělá nejlepší torrent klienta. Nabízí plánovač stahování, omezuje uživatele šířky pásma, spárovaná zařízení a další v preferenčních oknech BitTorrent.

BitTorrent je v podstatě bezplatný torrent software, ale nabízí verzi Pro s některými dalšími funkcemi. Například pro verze poskytuje odstranění reklamy a podporu pro interní HD média.

Existují také některé nevýhody používání klienta BitTorrent pro torrentování. Neexistuje žádná funkce výměny sledovače, která umožňuje vrstevníkům torrentů vyměňovat informace týkající se sledovačů daného souboru torrentu. Zajišťuje také stažení souboru z optického zdroje.

BitTorrent také veřejně nezobrazuje zdrojový kód, což je způsob ověření autentizace implementace funkcí zabezpečení a ochrany osobních údajů.

2 - Software qBitTorrent

8 nejlepších klientů Torrent a software k použitíqBitTorrent je lehký torrent klient, který je také bezplatným downloaderem torrentů bez reklam a open source. Uváděl jsem to na vteřinu, ale někteří torrenti to preferují před BitTorrentem a berou to jako nejlepší torrent klienta.

Na rozdíl od BitTorrentu zabírá qBitTorrent méně místa a je také bez reklam, které jsou v BitTorrentu placenou funkcí.

Software torrentu obklopuje všechny důležité a nezbytné funkce, které hledá více torrenterů. qBitTorrent má šifrování protokolu BitTorrent, upřednostňování torrentů, dotazování torrentů, vytváření torrentů, vzdálený přístup, předplatné RSS a stahování konkrétního obsahu.

Navzdory pokročilým funkcím zobrazuje qBitTorrent vše jednoduchým a jasným způsobem, jak zanechat malé šance na zmatení..

qBitTorrent je licencován pod GPL a jeho zdrojový kód je přístupný na GitHubu. Tato funkce zvyšuje důvěru v soukromí a zabezpečení pro qBitTorrent.

Existuje několik nevýhod pro qBitTorrent, které nejsou tak závažné, ale uživatelé ohlásili problémy. Například se stahování torrentů někdy zastaví a ukazuje stav „zastavení“. Většinou je tento problém sám o sobě normální, ale občas je oprava odinstalovat qBitTorrent a znovu jej nainstalovat..

3 - uTorrent Client

8 nejlepších klientů Torrent a software k použitíuTorrent je malá nebo lehká alternativa BitTorrentu, která je udržována samotným BitTorrentem. Je to nejpoužívanější torrent klient a je od roku 2005.

uTorrent má téměř stejné funkce jako BitTorrent, ale sotva váží přes 1 MB. Tato funkce z něj dělá rychlý stahovač torrentů, ale vestavěný vyhledávač také urychluje proces hledání torrentů.

Jedná se o přenosný torrent software, který lze spustit bez nutnosti instalace, protože ukládá všechny soubory a nastavení do stejné složky. Můžete jej umístit na externí paměťové zařízení, jako je USB, a spustit jej přímo z něj.

Kromě všech těchto výhod jsou uTorrent spojena s některými bezpečnostními riziky. Nedávno bylo zjištěno, že uTorrent podléhá přístupu hackerů, který může řídit hlavní funkce klienta a může sledovat stahování uživatelů. BitTorrent však vydal chybu zabezpečení.

Podobně jako u BitTorrent, uTorrent je také podporován reklamami a nemá veřejně dostupný zdrojový kód.

4 - Vuze Torrent Client

nejlepší torrent klientVuze je efektivní torrent klient a tvrdí, že je nejsilnějším ze všech nejlepších torrent klientů na Zemi.

Vuze nabízí spoustu funkcí a pouze zbývá. Je to také starý torrent downloader, jak se odráží v jeho rozhraní, ale přichází s vestavěným webem a metasearch nástroji.

Existuje obrovský seznam výhod Vuze pro uživatele včetně slučování rojů, podpory I2P prostřednictvím pluginu, specializovaných pluginů, které by mohly zvýšit účinnost Vuze, snadno přizpůsobitelného seznamu sledovačů torrentů, vestavěného videopřehrávače, vestavěné antivirové ochrany a mnoha dalších funkcí.

Mohlo by to být také vázáno na VPN, což znamená, že jej můžete nastavit tak, aby se spouštělo pouze při připojení VPN.

Vuze však zahrnuje reklamy, které mohly být odstraněny, pouze pokud platíte za profesionální verzi. Je to také těžká aplikace, která by mohla váš internet trochu zpožďovat.

Kromě těžkého stolního klienta je mobilní aplikace Vuze také lehká a bez reklam. Kromě toho nabízí omezení šířky pásma, filtrování IP a téměř všechny funkce, které můžete očekávat od nejlepšího torrent klienta.

5 - Klient přenosu Torrent

převodovkaPřenos je také software pro stahování torrentů s otevřeným zdrojovým kódem a bez reklam za absolutně žádnou cenu.

Na rozdíl od většiny z nejlepších torrent klientů je Transmission lehký s velmi přímým designem. Má také pokročilé možnosti, ale nebyly na frontě zmatené a jsou jen zastrčené mimo dohled.

Je předinstalován v systému Linux OS, kde uživatel může začít stahovat torrent téměř v žádném okamžiku. Přenos nabízí podporu webového semene, šifrování protokolu BitTorrent, adresáře hodinek, editaci trackeru, globální omezení rychlosti a rychlosti na torrent atd..

Kromě výhod existují v tomto torrent softwaru některé výrazné nedostatky. Například neexistuje žádný vestavěný vyhledávač, žádná podpora proxy serveru ani žádné sekvenční stahování.

Klient pro přenos má však funkce, jako je UDP tracker, podpora protokolu pro přenos dat uTP, automatické aktualizace, nasazení webu, lokální objevování vrstevníků a mnoho dalších.

6 - Ponořte další torrent software

Deluge TorrentDeluge je torrentový klient schopný šifrovat provoz pomocí šifrování zpráv (Stream Encryption, MSE / PE) pro zvýšení soukromí. Díky této funkci by mohla být Deluge považována za nejlepší torrent klienta, který omezuje sledování třetích stran a jeho vedlejší účinky, jako je omezení na ISP.

Deluge je open source software vážící méně než 15 MB. Je také zdarma bez rušivého zobrazování reklam. V Deluge není příliš dlouhý seznam funkcí; funkčnost by však mohla být rozšířena stažením celé řady vlastních i třetích doplňků.

Deluge nabízí vzdálenou správu webu a podporu magnetických odkazů. Je kompatibilní s uTorrent a můžete si stáhnout jak uTorrent, tak Deluge na libovolný podporovaný operační systém.

7 - Tribler klient pro torrenting

Tribler-torrentPoužívání směrování cibule P2P a práce na principech Tor, Tribler je jednou z kompatibilních možností, kterou si každý torrent chce zvolit.

Unikátní vlastnost Tribleru, která jej odlišuje od ostatních nejlepších torrent klientů, je video, které můžete sledovat při stahování torrent souboru. K dispozici je také zabudovaný vyhledávač a žádné zobrazování reklam za nulové náklady.

Aby byla zajištěna anonymita pro uživatele, Tribler přerušuje jejich přímé spojení z roje BitTorrent umístěním tří serverů proxy s řetězem sedmikrásky mezi.

Nevýhody Tribleru však zahrnují nedostatek super osazení, což umožňuje downloaderům torrentu rychle se nahrát. Také neexistuje žádná podpora pro NAT NAT a lokální peer objevy.

8 - Klient Tixati Good Torrent

Tixati-torrent

Tixiati je velmi populární díky své vysoké přizpůsobitelnosti a výkonným funkcím. Na rozdíl od většiny klientů torrentu poskytuje Tixati mnoho informací a podrobných statistik, jako jsou informace o vrstevnících, kusech, souborech, sledovačech atd..

Nabízí vyskakovací tipy, užitečné rady a návody pro optimalizaci nastavení. Jedná se o bezplatný torrent downloader s funkcí sekvenčního stahování a ad-free rozhraní.

Uživatelé mohou snadno a rychle stáhnout Tixati kvůli jeho malé velikosti, což také pomáhá rychle pracovat.

Absence zdrojového kódu a vestavěného vyhledávače však patří k některým nedostatkům Tixati.