Co se stane, pokud vás chytí torrent

[ware_item id=33][/ware_item]

Torrent v podstatě označuje jakýkoli počítačový soubor, který obsahuje metadata s různými informacemi. Mezi lidmi existuje obrovská debata, ať už je torrentování legální nebo bezpečné. O torrentování není nic nezákonného a nebezpečného. Torrenting je absolutně bezpečný a legální, dokud si z webu nestáhnete jakýkoli soubor chráněný autorskými právy nebo pirátský soubor.


Existují různé druhy softwaru s otevřeným zdrojovým kódem, který běžně sdílí soubory a obsah prostřednictvím torrentů. Některé hardwarové firmy také zpřístupňují své ovladače a podpůrný software prostřednictvím torrentů. BitTorrent je nejúčinnější a nejrychlejší způsob rozesílání velkých souborů všeho druhu.

Přestože sdílení pirátského obsahu a souboru chráněného autorskými právy je zakázáno a nezákonné, provádí se prostřednictvím torrentů nebo jiným způsobem. Vzhledem k tomu, že torrenting je v některých zemích považován za nezákonný, většina komerčně vyráběného softwaru, filmů, hudby a různých televizních pořadů je chráněna autorským zákonem a sdílení takových souborů může často vést k sankcím, a pokud jsou tak zachyceny, může dokonce vést k uvěznění..

Jak je někdo chycen Torrenting

Trollové chráněné autorskými právy nebo jejich zástupci mohou snadno chytit lidi, kteří se šíří. Trollové chráněné autorskými právy nebo jejich zástupci navštíví stejné weby pro sdílení, které jste použili, stáhnou odtamtud nějaký materiál, zkontrolují, odkud IP adresa pochází, vyhledají poskytovatele internetových služeb, který tuto IP adresu poskytuje, a kontaktují je vyslovením Některé adresy IP sdílejí nelegální materiály a my je vlastně chceme upozornit, aby tak učinili.

Poskytovatel služeb poté vyhledá adresy IP a zkontroluje účty. Nejprve pošlou varovné dopisy majitelům účtu. Pokud však tato aktivita sdílení bude pokračovat, vyžádají si autorští trollové soudy soudní příkaz, který přinutí poskytovatele služeb, aby poskytli podrobnosti o vašem účtu. Budou také v souladu se svými právníky, aby vám poslali právní upozornění. Pokud by to však bylo ignorováno, byli byste přetaženi k soudu pro další řízení a jednání.

Věci, které se mohou stát, když vás chytí Torrenting

Pokud se dostanete torrenting pak to může zasáhnout opravdu těžce, než nákup s původní cenou. Níže jsou uvedeny věci, které se mohou stát, když vás chytí torrenting jakéhokoli filmu chráněného autorskými právy, hudby, televizních pořadů nebo některých dalších věcí:

Občanská neposlušnost:

Zákon o autorských právech z roku 1976 zahrnuje všechny druhy nezákonného stahování a streamování věcí chráněných autorskými právy. Podle tohoto zákona je lidem zakázáno kopírovat, publikovat nebo používat jiná díla bez svolení autorských autorských práv. Porušení autorských práv se obecně provádí prostřednictvím občanskoprávních sporů, kde majitel podá žalobu na náhradu škody.

Technologický pokrok usnadnil sdílení informací a souborů přes internet. V této situaci nyní autorská práva trolly protichůdně cílí na weby, jako je BitTorrent. Vlastníci autorských práv nemohou vypnout weby, ze kterých jsou soubory sdíleny, ale zacílí na sdílení souborů samostatně. Majitelé autorských práv se zaměřují nejen na jednotlivce, ale také na velké společnosti. Například za torrenting „Dallas Buyer's Club“ bylo účtováno více než 30 osob, navíc Lionsgate uložila pokutu 10 lidem za sdílení „Expendables“..

Pirátství:

Cena za nelegální stahování nebo streamování materiálu může být o něco dražší. Federální autorský zákon souhlasí s náhradami škody od 750 do 30 000 $ za dílo. Například jeden muž, který vlastnil, zažaloval 675 000 dolarů za stažení 30 skladeb, zatímco další žena dostala pokutu 1,9 milionu dolarů za stažení 24 skladeb.

Pokud obvinění nestačí na varování, pak existují také jurisdikce, které ukládají tresty za online pirátství. Pokud je někdo obviněn z porušení autorských práv, často se doporučuje obrátit se na zkušeného právního zástupce v oblasti duševního vlastnictví.

Příklady případů, kdy se lidé chytí Torrenting

Trollové autorské práva zachytí několik lidí, kteří se šíří. Obdrží od poskytovatelů služeb podrobnosti o adrese IP a podniknou proti nim právní kroky. Oběti se podělily o své zkušenosti a příběhy o Redditu, protože byly zachyceny při torrentování. Existují oběti, které právě obdržely právní upozornění na konzultaci s právníkem, ale další řízení jsou podporována. Existují však i oběti, které jsou žalovány pro torrenting.

Oběť sdílel jeho příběh, že jeho bratranec byl žalován s $ 80 za píseň pro stahování 12 alba písně. Také další žena z Minnesoty dostala za stažení 24 skladeb 80 000 $ za píseň.

Ve Spojeném království závisí pokuta za porušení autorských práv na závažnosti případu. V extrémně závažných případech to může často vést k vystoupení před soudcem, kde je trest až 5 000 liber nebo šest měsíců odnětí svobody. V nejhorších případech však může být viník poslán k Korunnímu soudu, který může vymáhat neomezenou pokutu a trest odnětí svobody až na 10 let.

Tipy pro Torrent, aniž byste byli chyceni:

Zde je několik tipů, které vám jistě pomohou při torrentu bez zachycení:

Vyhněte se otevřeným komunitám:

Zatímco torrentování IP adresy je sdíleno s různými dalšími uživateli, kteří vám pomohou dokončit soubor zasláním kousků souboru, který již stáhli. Také jim pošlete kousky, které máte, a všichni nakonec mají kompletní soubor. Vlastníci autorských práv hledají nelegální stahování. Mohou také vyhledat, zda mají vaši IP adresu, pokud jsou chyceny, a v případě potřeby vás budou kontaktovat.

Veřejné sledovací weby jsou přístupné všem a také neověřují totožnost uživatele. Kromě toho neexistují žádná omezení týkající se stahovaného materiálu, který společnosti usnadňuje vyskakování a chytání některých IP adres.

Soukromí sledovatelé však nabízejí dodatečnou ochranu tím, že se uživatelé nejprve zaregistrují. Proto se navrhuje vyhýbat se otevřeným komunitám a volit veřejné sledovače.

Přečtěte si komentáře:

Každý spolehlivý a důvěryhodný server torrentů má samostatnou sekci pro komentáře uživatelů na stránce ke stažení. Před stažením jakéhokoli materiálu se doporučuje tyto komentáře pečlivě přečíst a naskenovat. Pokud shledáte něco pochybného nebo pokud torrent nemá žádné komentáře, je dobré se mu jednoduše vyhnout.

Blokovat špatné adresy IP:

Vzhledem k tomu, že různé společnosti se připojují k torrentovým serverům ke stažení, aby zachytily IP adresy, tímto způsobem je zde také k dispozici jejich vlastní IP adresa. Stažením a instalací bezplatného programu známého jako PeerGuardian2 však můžete zůstat v popředí tím, že zablokujete špatné adresy IP, aby vás nemohly spojit..

Omezte vaše nahrávání:

Pokud se nechcete nechat chytit při torrentování, je lepší nevysazovat a omezovat vaše nahrávání. Důvodem je, že zastavením šířky pásma nasazení klienta se můžete efektivně zbavit radaru několika vlastníků autorských práv.

Závěr:

Je velmi důležité vyhýbat se otevřeným komunitám, blokovat špatné adresy IP, číst komentáře a vyhýbat se nasazování při torrentování, protože v tom budete v bezpečí, abyste nebyli chyceni, ale pokud tak neučiníte, musíte čelit právním krokům a pokutám.