Jak bezpečně torrent: Stáhnout s anonymitou

[ware_item id=33][/ware_item]

Sdílení Torrent je proces peer-to-peer stahování zahrnující mnoho zařízení jako servery po celém světě. Tento způsob sdílení torrentových souborů dělá torrent rychlejším a účinnějším způsobem stahování, ale také je náchylný k některým potenciálním rizikům.


Hlavní rizika při torrentování

Anonymní torrenting je pro stahovatele torrentů tolik potřebným způsobem, protože rizika torrentu jsou poměrně vysoká. Tyto hrozby jsou z různých prostředků a v různých formách.

Zde jsou některá významná rizika spojená se stahováním torrentů.

1 - Soukromí nebo právní záležitosti

Porušení autorských práv nebo právní hrozby pro torrenting jsou nejobsáhlejšími problémy, pokud nestahujete torrenty anonymně. Torrenting sám o sobě není nezákonný; materiál chráněný autorskými právy a přísné zákony o torrentu v různých zemích ho však v určitém okamžiku činí nezákonným.

Je velmi pravděpodobné, že se zapojíte do stahování nelegálního souboru torrent bez úmyslu tak učinit. Ale snoopingové subjekty, jako jsou ISP a donucovací orgány, vás mohou neustále sledovat, a můžete se chytit při torrentování.

Pokud zjistí, že některý uživatel šíří nelegální věci, může čelit právním úkonům, jako jsou oznámení typu DMCA, uložení pokut nebo možná pozastavení licence ISP. Škrcení ISP je však běžným důsledkem, kterému by mohl downloader torrentu čelit, pokud ISP identifikuje nelegální torrenting.

Běžnou taktikou zaseknutí torrent downloaderu je umístění skrytých sledovačů do filmů chráněných autorskými právy a dalších torrent souborů.

Trestné postihy se obecně pohybují od pozastavení internetové služby, až do 10 let odnětí svobody a pokuty 250 000 $.

1 - Malware Injections and Hacking

Soubory torrentu mohou stejně jako jakýkoli jiný soubor obsahovat virus, který by mohl zařízení ochromit. Hrozba při stahování torrentů závisí hlavně na zdroji, ze kterého soubor stahujete.

Když je otevřen nerozpoznaný malware, je to jen proto, že stahovatel má zavádějící pocit bezpečí vůči P2P sítím. Kvůli takové struktuře a neznalosti bezpečnostních hrozeb spojených s torrentováním škodlivé entity většinou prostřednictvím těchto prostředků umisťují podvodné odkazy..

Hackeři navíc špionážní spyware sledují, aby bylo možné sledovat IP adresy všech vrstevníků. Hackeři někdy získávají důležité informace pro postupné cílení na uživatelská zařízení a nakonec napadnou počítač zranitelným způsobem.

Problémy s ochranou osobních údajů při torrentování (vysvětlení & Opatření)

Torrenty používají specifickou metodu pro přenos souborů, které jsou založeny na technologii BitTorrent. V této metodě konkrétní port pro provoz, tj. 6881-6889 port TCP - což znamená, že tokový tok je jedinečný a poskytovatelé internetových služeb nebo jakýkoli jiný průzkumný subjekt je snadno identifikuje..

Pokud uživatel používá torrent prostřednictvím běžného připojení k internetu, pak existuje velká šance poskytovatelů služeb prozkoumat a sledovat, jaký typ souborů se stahuje, a pokud by nalezl torrenting nelegálních souborů, podnikl by právní kroky.

Poskytovatelé internetových služeb mohou snadno sledovat IP adresy klientů pomocí torrentů.

Tha je také proto, že torrenty obvykle sdílejí své IP adresy s ostatními uživateli, aby pomohly v procesu stahování. Když poskytovatel internetových služeb zjistí, kdo používá přenos torrentu a že adresa IP nelegálně sdílí určitý soubor, jsou lidé chyceni a proti nim jsou učiněna právní opatření. je torrent bezpečné

Jak je vidět na výše uvedeném snímku obrazovky, všichni stahovatelé a secí stroje vystavené IP.

Nelegální torrent - případy a problémy

Protože jste stále v bezpečí před oznámeními o autorských právech, můžete to považovat za vzácný případ? Ale není moudré brát takové kroky lehce.

Většina lidí stahujících torrenty ohlásila incidenty, když obdržela oznámení od autorů autorských práv nebo poskytovatelů internetových služeb. Zde jsou některé zkušenosti tak překvapeného a zmateného uživatele torrentu.

Komentář z diskuse Lidé redditu, kteří byli stíháni za nelegální stahování filmů, co se stalo?.

Někteří lidé si také stěžovali na právní upozornění, která dostali za akci, kterou neprovedli.

Komentář z diskuse Lidé redditu, kteří byli stíháni za nelegální stahování filmů, co se stalo?.

Existují však šťastní stahovatelé torrentů, kteří dostali varování před pokutou nebo pokutou.

Komentář z diskuse Lidé redditu, kteří byli stíháni za nelegální stahování filmů, co se stalo?.

Jak si utajit svůj torrent (preventivní opatření)

Používání torrentů s úplnou bezpečností je zásadní. Pokud uživatel věnuje zvláštní pozornost používaným torrentům a kde jsou nalezeny soubory torrentu, bude torrentování užitečným způsobem stahování velkých souborů..

Zde je několik způsobů, které, pokud uživatel následuje, zůstanou při torrentování zcela bezpečné.

1. Používejte legální torrent:

Abyste předešli jakýmkoli problémům nebo právním důsledkům, je důležité nestahovat z torrentu žádné soubory nebo materiály chráněné autorskými právy. Pirátské soubory, které nemusí být původně sdíleny bez povolení nebo za nějaké poplatky, ale torrent je stále představuje. Proto se doporučuje, aby se tyto materiály stahovaly dál.

2. Použijte VPN:

Nejjednodušší a nejjednodušší způsob, jak se při torrentování udržet v bezpečí, je použití VPN. VPN je způsob, jak chránit osobní údaje uživatele a IP adresu při používání torrentů.

Skryje IP adresu a mění ji na jinou IP adresu, čímž je pro uživatele autorských práv a poskytovatelů služeb komplikováno sledování uživatele..

VPN navíc šifruje internetový provoz uživatele. ISP proto nemůže sledovat uživatele. VPN drží všechny internetové aktivity a poskytuje uživatelům bezpečný a zabezpečený internetový zážitek.

3. Používejte soukromé sledovače:

Sledovače jsou místem, kde jsou přítomni autorští trollové a hackeři, aby narušili a přerušili proces stahování a získali přístup k uživatelským informacím / datům.

Proto je nezbytné odkud byly staženy torrenty. Doporučuje se používat soukromé sledovače, protože dochází k menší změně sledování pomocí autorských práv a hackerů.

4. Najděte torrent na důvěryhodných webech:

Chcete-li se vyhnout možnosti získání virů a malwaru, doporučujeme stahovat torrenty z důvěryhodných a respektovaných webů pouze místo toho, abyste šli na weby, o kterých nemáte představu a slyšeli od ostatních..

Vstřikování malwaru s torrentem (vysvětlení & Opatření)

Počítačové viry se mohou šířit různými kanály, včetně významného média, „torrent souboru“.

Vzhledem k nevědomosti a široké distribuci malwaru je obtížné zjistit virus. Existují dva způsoby, jak jsou viry přenášeny do torrenterů.

Bannerové reklamy a další typy zobrazovaných reklam, na kterých se stahují torrenty, jsou do viru vstříknuty. Takové reklamy se nazývají špatné reklamy. Tyto reklamy jsou dokonce hlášeny z renomovaných programů, jako jsou reklamy Google.

Weby torrent neprovádí řádnou kontrolu každé reklamy, a proto by stránka torrent mohla obsahovat špatnou reklamu. Správné přečtení podrobností takových reklam vám však může pomoci zjistit virus.

Dalším způsobem, jak získat virus, je stahování infikovaného souboru torrent. Většina hackerů používá populární software k šíření virů. Vloží infikovaný kód do instalačního programu softwaru a po instalaci změněného programu se virus dostane do vašeho systému.

Opatření

Je důležité, aby uživatelé bezpečně stahovali veškerý obsah torrentu. Ke stažení absolutně bezpečného obsahu torrentu může uživatel postupovat podle těchto pokynů;

Změňte nastavení zařízení

Jak již bylo uvedeno výše, počítače, které jsou již zranitelné, mají vyšší šanci na útok. Proto se ujistěte, že máte tato nastavení v zařízení.

Ve vlastnostech systému vypněte „Vzdálená pomoc“ a „Vzdálená plocha“. Zrušte také zaškrtnutí všech výjimek v bráně Firewall. Kromě toho vypněte sdílení složek a nastavte hesla pro základní složky v zařízení.

Vyhněte se souborům náchylným k virům

Existuje několik souborů torrentů, které jsou velmi riskantní ke stažení, a můžete je posoudit podle jejich přípony. Například nejčastějším způsobem přenosu viru jsou spustitelné soubory (EXE, BAT).

Popraskané programy jsou také nejničivější soubory, které si můžete stáhnout prostřednictvím torrentů.

Antivirus

Antivirus je nejúčinnějším způsobem, jak se virům ve svých zařízeních vyhnout bez ohledu na zdroj, odkud virus pochází.

Podobně lze virům doprovázeným torrentem zabránit pomocí dobrého antivirového softwaru. Existují některé z populárních antivirových programů, jako jsou Avast nebo BitDefender. Uživatel systému Windows by však mohl povolit předinstalovaný antivirový program Windows Defender, který je vhodný k zachycení většiny virů.

Nezapomeňte, že v zařízení by měl být najednou jeden antivirový program.

Zkontrolujte pravost webu, recenzí a secích strojů

Při přístupu na web ke stažení souboru torrent se vám pravděpodobně zobrazí seznam komentářů jednotlivců, kteří tento soubor stáhli.

Je velmi důležité, abyste hledali recenze, které ti, kdo stahují, uvedli ve svých komentářích. Nejedná se o 100% pracovní řešení, ale dává širší představu o tom, jak soubor funguje a zda existuje nějaký virus nebo ne.

Spolu se segregačním poměrem souboru torrentu vám může pomoci při posuzování pravosti. Pokud existuje mnoho secích strojů, je nejpravděpodobnější, že soubor nemá virus, a proto jej lidé sdílejí. To opět není zaručené řešení.