Jak zkontrolovat Torrent IP pomocí připojení VPN

[ware_item id=33][/ware_item]

Torrenting vždy vystavuje vaši IP adresu jinému torrent downloaderu a také poskytovateli internetu nebo vládním agenturám, které vás mohou sledovat. Proto většina uživatelů torrentu používá k maskování své identity nástroje anonymity.


Ke shodě u zcela anonymních torrentů však bylo možné dosáhnout pouze tehdy, pokud někdo pravidelně kontroluje torrent IP, zatímco je připojen k jejich proxy nebo VPN.

Existuje mnoho nástrojů pro kontrolu torrent IP, o kterých se budeme bavit zde v tomto článku.

Jak zkontrolovat vaši Torrent IP adresu

Je zřejmé, že pokud používáte nástroje pro maskování IP, jako je VPN nebo proxy, pak stojí za to zkontrolovat torrent IP adresu.

Zde vám řeknu jednoduchý způsob, jak zkontrolovat torrent IP pomocí speciálně navržených nástrojů pro tento účel. Nejprve musíte mezi nimi vybrat jakýkoli nástroj;

  • IPMagnet
  • upcoil.com
  • torrentprivacy.com

Všechny tyto nástroje fungují víceméně stejně, takže nezáleží na tom, který z nich vyberete.

Krok 1: Vydejte se na vybranou webovou stránku bezplatného nástroje (jako příklad používáme checkmyip.torrentprivacy.com). Zde uvidíte svou skutečnou IP adresu. zkontrolujte torrent ip - krok 1

Krok 2: Nyní připojte VPN a stránku obnovte. Tento krok zobrazí vaši IP adresu VPN v sekci „anonymní VPN“. (Nezapomeňte, že tato adresa IP by se měla lišit od skutečné adresy IP) zkontrolujte torrent ip - krok 2

Krok 3: Klikněte na „stáhnout testovací torrent soubor“. zkontrolujte torrent ip - krok 3

Krok 4: Spusťte stažený odkaz pomocí svého torrent klienta. zkontrolujte torrent ip - krok 4

Krok 5: Po kroku 4 se vaše torrent IP načte do části „BitTorrent Proxy“ testovacího nástroje torrent IP. zkontrolujte torrent ip - krok 5

Krok 6: Nyní ověřte, že zobrazená IP adresa v poli „BitTorrent Proxy“. Pokud se jedná o vaše VPN IP, než vaše torrent IP neprotéká. zkontrolujte torrent ip - krok 6

To je vše, co musíte udělat, pokud chcete zkontrolovat torrent IP a také zkontrolovat, zda VPN netěsní Torrent IP (incase)

Sdílej svoje myšlenky

Co je to IP adresa?

Abychom získali správnou představu o úniku torrentu, je třeba vědět, co je to IP. IP adresa je jedinečná sada čísel, která se liší pro každé zařízení.

IP adresa ukazuje polohu osoby / zařízení podobná adrese pronájmu. Jinými slovy, jedná se o internetovou adresu každého zařízení, které používáte.

IP adresa je viditelná za normálních podmínek a vašich aktivit, jako jsou webové stránky, které navštěvujete, v kolik hodin tyto stránky navštívíte a kolik času tam strávíte; všechny jsou viditelné pro vašeho ISP.

Adresu IP můžete zkontrolovat pomocí jakéhokoli nástroje pro testování IP.

Jak změnit IP adresu

Bez jakýchkoli preventivních opatření lze stahování torrentů snadno vysledovat zpět, protože torrentování veřejně zobrazuje IP adresu uživatele každému peerovi v souboru roj.

Také kvůli mnoha rizikům ochrany soukromí a zabezpečení používají uživatelé internetu ke změně adresy IP nástroje maskování IP. Avšak torrenting je jedním z nejvíce sledovaných a nejohroženějších internetových aktivit. Většina torrentových downloaderů používá anonymní cestu ven ke změně své IP adresy na falešnou.

Nástroje pro maskování IP, jako je proxy nebo software VPN, umísťují anonymní server mezi vaše zařízení a internetové stránky, přes které dostanete falešnou IP adresu. Pokud jsou tyto nástroje připojeny, zajistí, aby váš požadavek na URL neprošel serverem ISP nebo jinak by bylo vše odhaleno.

Proč potřebujete zkontrolovat Torrent IP?

Dříve si lidé nebyli vědomi požadavku anonymity ani skutečnosti, že by mohli být ohroženi i po použití nástroje na ochranu soukromí.

Pokud mluvíme zejména o torrentingu, je to trochu složitý proces, který spojuje torrenter po celém světě. Kromě toho se při sdílení souborů torrentů děje současně i několik úkolů.

Proto, pokud používáte jakýkoli nástroj pro maskování IP, ujistěte se, že váš keep kontroluje, zda váš nástroj funguje dobře nebo ne.

Existují dva nejoblíbenější způsoby, které uživatelé torrentu mohou používat pro anonymní torrenting;

  1. Proxy
  2. VPN
  3. Rozšíření prohlížeče

Proxy

Pokud používáte proxy, IP adresa torrentu zůstává anonymní, ale IP adresa prohlížeče je stejná jako vaše skutečná IP adresa. Jinými slovy, toto nastavení pouze anonymizuje vaši torrent IP a nebude skrývat IP adresu při jiných aktivitách procházení (musíte si stáhnout proxy do svého torrent klienta).

VPN (Virtual Private University)

V připojení VPN je celé internetové připojení šifrováno, a proto bude při torrentování s VPN vaše adresa IP torrentu maskována. IP adresa prohlížeče nebo IP při procházení jiných webů také zůstává anonymní s VPN.

Rozšíření prohlížeče 

Pokud používáte rozšíření prohlížeče, zůstane anonymní pouze vaše IP adresa prohlížeče, nikoli IP adresa torrentu. Důvodem je, že rozšíření prohlížeče anonymizuje pouze činnost, kterou v daném prohlížeči provádíte, ale klient torrent je ve vašem zařízení spuštěn.

Doufám, že jste pochopili všechny tyto situace. Ale počkejte chvíli!

Stále může existovat stav, kdy dochází k úniku torrentů pomocí VPN nebo proxy. To je únik DNS.

Netěsnost DNS mohla netěsnost Torrent IP

DNS je systém doménových jmen, který umožňuje komunikaci mezi vaším zařízením a internetovým systémem.

Server DNS změní nejhorší adresu URL na numerickou podobu, aby ji prohlížeč pochopil a zobrazil požadovaný výsledek žádosti odeslané ze zařízení. Pro podrobnější vysvětlení DNS můžete navštívit tuto stránku o testu těsnosti DNS.

Většinou je server DNS nastaven na server DNS ISP; proto mohli také vidět IP adresu zařízení, ze kterého pochází požadavek DNS. Pokud ale používáte VPN nebo proxy, umístí anonymní DNS server, takže přes něj projde každý požadavek a IP zůstane maskované. Někdy však požadavky na server DNS unikají na server ISP a skutečná adresa IP uživatele je vystavena.