Je Torrenting nezákonný nebo legální? Pojďme to zjistit

[ware_item id=33][/ware_item]

Torrenting je ve skutečnosti rozšířenou technikou stahování souborů, jako jsou filmy, písně, hry a případně i jiné prostřednictvím torrent klienta.


Tato technika je hojně používána torrenty po celém světě pro základní účel stahování souboru z jediného serveru, který je později přenesen několika uživateli, kteří již daný soubor ve svém počítači již mají..

Co je to torrenting?

Torrenting je druh dovednosti sdílení souborů typu P2P (peer-to-peer), kde mnoho uživatelů může připojit a sdílet své specifické a požadované soubory místo toho, aby bylo závislé na jediném webu nebo zdroji za účelem stahování souborů..

Torrenting je velmi užitečný tak, že uživatelé nejen stahují soubory z jednoho webu / zdroje, ale také od jiných uživatelů stejného torrentu, což umožňuje plynulý přenos mezi uživateli.

Torrenting také snižuje síť je také snížena, protože v procesu torrentování každý peer / uživatel působí jako mini-server a výrazně snižuje zatížení.

Jak to použít?

Nesprávná interpretace torrentu spočívá v tom, že si mnoho lidí myslí, že je to běžný proces stahování, ale ve skutečnosti jsou věci hodně odlišné. Lidé dávají přednost torrentingu, protože je poměrně snadné prohledat soubor podle výběru uživatele. Uživatel jej může prohledat na internetu a stáhnout pomocí torrentu.

Torrenting může být proveden tak, že soubor je roztříštěn na malé kousky dat. Uživatel / vrstevník však má jiný fragment souboru. Uživatel si ji stáhne a sdílí ji s ostatními vrstevníky, kteří ji nemají, a stáhne si z těchto vrstev všechny datové kousky. Když je všichni uživatelé stáhli, všechny je dali dohromady a nakonec se vytvořil kompletní soubor.

Jinými slovy, pro použití torrentu musí uživatel postupovat takto:

  • Stáhněte si torrent klienta.
  • Vyhledejte torrent ke stažení.
  • Stáhněte si torrent soubor.
  • Přidejte klientský soubor torrent.

Je torrenting legální nebo nelegální?

Jedná se o velmi matoucí debatu, že torrentování je legální nebo nezákonné, ale je důležité vědět, že torrenting je jen jednoduchý způsob sdílení souborů mezi uživateli / kolegy a v tomto případě není torrentování nezákonné..

Právní a nelegální aspekt torrentingu závisí na stahovaném souboru. Pokud sdílený soubor není omezen nebo chráněn autorskými právy, pak torrentování je legální věc, ale pokud je stažený soubor nezákonný nebo neoficiální, pak takové soubory mohou mít své vlastní důsledky.

Protože každá země má svou vlastní právní strukturu, pokud jde o provádění pravidel a předpisů o autorských právech. Je možné, že pokud je torrent v jedné zemi považován za nezákonný a v jiné zemi, může to být legální. To vše závisí na zákonech o ochraně soukromí a používání internetu. Pokud žijete v zemi, kde je torrentování nezákonné, musíte si torrent stáhnout tajně a musíte zůstat anonymní..

O používání klientského softwaru torrent není nic nezákonného, ​​avšak sdílení plagovaného obsahu chráněného autorskými právy pomocí tohoto softwaru je v mnoha zemích přísně zakázáno a nezákonné.

Je torrenting bezpečný?

Ačkoli torrenting není nelegální, je to trochu riskantní. Pokud uživatel / peer torrent nějaký materiál chráněný autorskými právy, existuje větší šance, že budou chyceni vyššími autoritami. Kromě toho existuje také šance na stažení infikovaných souborů, proto se doporučuje používat VPN pro zvýšení bezpečnosti torrentu.

Vlády a poskytovatel služeb spolupracují na tom, aby byl život uživatelů stále obtížnější, kteří torrentují mediální soubory a pirátský software.

Rizika torrentů?

S procesem torrentování není spojeno mnoho rizik. Stahování se provádí ze sítě vrstevníků, takže riziko, že počítačový virus uváže jízdu, je o něco menší než při normálním stahování..

Dalším problémem spojeným s torrentováním je malware. Uživatel / partner by neměl ponětí, že stažený soubor torrent ze zdroje může virus obsahovat. Stažené soubory torrentů ovlivněné virem se mohou stát důvodem ochromení počítačového systému uživatele.

S procesem torrentingu existuje riziko nelegálního a nezákonného přístupu k podnikům, které mají závažné a významné obchodní informace. Tato citlivá data mohou zahrnovat záznamy zaměstnanců, zásady společnosti a informace o zúčastněných stranách, odměnách a mnoha dalších. Pokud pracovník stáhne soubor torrentů a nevědomky uloží tento torrent soubor do stejné složky, která obsahuje kritické informace, a do této složky mohou přistupovat pouze vyšší autority korporací, a pokud si to všimnou, torrent soubor, určitě vezme žaloba proti této osobě.

Torrenting nemá přímý vliv na systém uživatele. Vždy však existuje možnost online hackerských útoků a nezákonného přístupu k informacím uživatele. Jakmile uživatel nahraje, stáhne nebo sdílí torrentový soubor, online hackeři se stanou aktivními a budou moci sbírat data o online uživatelských aktivitách. Hackeři poté, co získají uživatelská data, používají je pro vlastní osobní potřebu a výhodu.

Dalším největším problémem při používání torrentů je to, že o většině souborů je známo, že mají soubory, které obsahují materiál chráněný autorskými právy. Zde torrent uživatelé čelí právním problémům, když si stáhnou tyto torrenty.

Uživatelé torrentu jsou pod přísným dohledem dohledových agentur. Poskytovatelé služeb sledují online aktivity uživatelů. Pokud naleznou náznaky nelegálně staženého torrentového souboru nebo jakéhokoli torrentového souboru chráněného autorskými právy, uživatelé torrentu mají tendenci čelit zákonným sankcím za své činy.

Pravidla a předpisy v různých zemích:

Různé země mají různá pravidla a předpisy pro torrenting. Torrenting může být legální v jedné zemi, ale je možné, že v jiných zemích to nebude povoleno.

Následující seznam ukazuje různé země, které mají různé stavy torrentu:

Země, kde je stažený obsah chráněný autorskými právy povolen pro osobní použití Země, kde je stažen obsah chráněný autorskými právy Země, kde je stažen obsah chráněný autorskými právy, je pokutován Země, které mají vypnuté torrenting weby
Polsko Argentina Finsko Austrálie
Španělsko Brazílie Francie Čína
Švýcarsko Kanada Německo Itálie
Columbia Japonsko Lotyšsko
Česká republika Spojené arabské emiráty Malajsie
Dánsko Spojené království Portugalsko
Egypt Rusko
Řecko Jižní Afrika
Indie USA
Írán
Izrael
Mexiko
Holandsko
Filipíny
Rumunsko
Slovensko
Singapur
Uruguay

Sankce, pokud jste se chytili s torrentem:

V USA spadá akt nezákonného stahování pod autorský zákon z roku 1976. Vzhledem k tomu, že v USA jsou torrentingové stránky úplně vypnuty, takže pokud je někdo doprovázen torrentováním, pak je obecnou pokutou peněžitá pokuta. Újma, která může být obviněnému způsobena, se může pohybovat od 750 do 30 000 $.

Jedná se o přesně stanovenou částku pokuty. Může také záviset na faktech případu a později o nich rozhodnou také soudy. Například podle CNN byla 32letá žena patřící z Minnesoty shledána odpovědnou za stažení 24 písní a obvinila z ní 80 000 dolarů za píseň, což znamená celkem 1,9 milionu USD.

Podle zprávy zveřejněné počátkem tohoto roku bylo v loňském roce podáno v USA proti použití BitTorrentu více než 1 000 soudů. Podobně ve Spojeném království podléhá nelegální stahování občanskému zákonu, zatímco porušení autorských práv nebo krádež někoho jiného a zveřejnění na internetu má trest odnětí svobody maximálně dva roky.