Je uTorrent bezpečný? – Najděte všechny aspekty ochrany osobních údajů

[ware_item id=33][/ware_item]

S téměř 100 miliony aktivních uživatelů získaly sesterské platformy uTorrent a BitTorrent přibližně 50 procent tržního podílu všech klientů BitTorrent.


Takovou pověst nelze získat bez jakékoli jedinečnosti a výkonu. Je však také pravda, že žádný ze softwaru není zcela bezpečný. Proto je hledání dotazů jako je uTorrent bezpečné a bitTorrent bezpečné vyžadováno hojně na různých platformách.

Zde v tomto článku vysvětlím některé aspekty, pomocí kterých byste mohli posoudit, že je uTorrent a BitTorrent bezpečný nebo ne.

Je uTorrent bezpečný? - Obavy a případy

Začátkem roku 2018 se objevila zpráva o zranitelnosti uTorrent, která uživatelům nechala riziko hackerství a snoopingu. Podle zpráv byly plochy systému Windows i oba weboví klienti detekováni se zranitelností.

Tento problém objevil Tavis Ormandy z Google Project Zero. Společnost BitTorrent Inc. však brzy vydala beta verzi s opravou zabezpečení. Také byla opravena webová verze uTorrentu, jak uvedl Dave Rees, viceprezident pro inženýrství v BitTorrentu..

V roce 2015 se na internetu objevily zprávy o tom, že se uTorrent podílí na sdružování softwaru pro těžbu bitcoinů. O tomto softwaru bylo hlášeno, že se automaticky instaluje s klientem uTorrent a tajně používá hostitelské stroje pro těžbu bitcoinů, aniž by o tom uživatelé věděli..

Tento problém se také jevil jako rozšířený a správa uTorrent odstranila malware z nadcházejících vydání.

V roce 2014 označil prohlížeč Google Chrome klienta uTorrent jako malware; zdálo se však, že je čistý od virů.

Se všemi těmito zprávami, které se týkají klienta uTorrent, by se člověk mohl pravděpodobně ptát, že je uTorrent bezpečný a většina času je odpověď ano. Je to proto, že software okamžitě přichází s opravami zabezpečení.

Kromě toho existují i ​​další důvody, proč by torrent mohl být nebezpečný. Může to být například nesprávná inzerce (reklamy obsahující malware), díky které se váš klient BitTorrent infikuje.

Ochrana osobních údajů Nejlepší verze aplikace uTorrent

Protože BitTorrent Inc. neustále vydává různé verze uTorrentu - buď pro bezpečnostní záplatu, nebo s pokročilými funkcemi - vždy existuje myšlenka, která verze je nejlepší z hlediska ochrany soukromí.

Existují různá vydání pro uTorrent a každá nová verze má více funkcí a nižší hmotnost než předchozí verze.

Odborníci a zkušení uživatelé však tvrdí, že uTorrent verze 2.2.1 je stále nejbezpečnější. Je to také poslední verze bez adware. Existuje mnoho způsobů, jak si můžete stáhnout předchozí verze; Tato hrozba Reddit vám však poskytne odkazy ke stažení této verze OG.

Jak zakázat reklamy na uTorrentu

Bez ohledu na to, kterou aplikaci, software nebo web používáte, vždy chcete používat bezplatné přerušení a hlavní potíže se zobrazováním reklam.

uTorrent má také podporu reklam a obecně musíte zaplatit za verzi bez reklam. Později však společnost udělala nepovinné poté, co se uživatel vzbouřil. Řekneme vám postup, pomocí kterého můžete zakázat zobrazování reklam od vašeho klienta uTorrent pomocí některých vylepšení nastavení.

Nezapomeňte postupovat pečlivě, protože nastavení klienta je trochu komplikované a malá chyba by mohla způsobit nechtěnou změnu vašeho klienta uTorrent..

5 jednoduchých kroků k odstranění reklam na uTorrentu

Krok 1: Otevřete v zařízení klienta uTorrent a klikněte na „Možnosti“. Je uTorrent bezpečný? - Najděte všechny aspekty ochrany osobních údajů

Krok 2: Na rozbalovací liště vyberte možnost „Preference“. odstranit reklamy utorrent

Krok 3: Poté na postranním panelu vyberte „Advance“. (Při klepnutí na možnost zálohy buďte opatrní a neklikejte na znaménko „+“) Je naprosto bezpečný

Krok 4: Poté se v okně zobrazí různé možnosti a mezi nimi musíte změnit hodnotu určitých možností na „false“, abyste deaktivovali reklamy. Níže bych napsal několik klíčových slov, která musíte zadat jeden po druhém do pole filtru a změnit jejich hodnotu současně.

odebrat reklamy na utorrentChcete-li změnit hodnotu na false, poklepejte na „True“ nebo ji jen jednou klikněte a vyberte false.

Je uTorrent bezpečný? - Najděte všechny aspekty ochrany osobních údajů

  • Left_rail_offer
  • Sponzorovaná nabídka
  • show_plus
  • enable_pulse
  • show_notorrents
  • offer_autoexec

Krok 5: Když skončíte se změnou hodnoty všech těchto možností, klikněte na „OK“ v dolní části okna a ukončete klienta uTorrent.. je naprosto bezpečný

Nyní počkejte chvíli a restartujte klienta uTorrent. Doufejme, že nyní přistaneš s reklamou uTorrent bez reklam.

Proč byste měli používat uTorrent bezpečně?

Nejen uživatelé klienta uTorrent, ale všichni stahovatelé torrentů každého klienta BitTorrent by se měli anonymně torrentovat kvůli extrémním rizikům ochrany soukromí, která jsou s nechráněným torrentováním.

Jak bylo uvedeno v předchozích článcích, v rojovém roji mohli všichni vrstevníci snadno získat IP adresu a další podrobnosti o každém vrstevníkovi.

To je jasný a skutečně proveditelný způsob, jak se může každá nebezpečná entita dostat do roje a snadno získat podrobnosti o uživateli. Váš poskytovatel internetu by přesto mohl sledovat stahování torrentů bez dalšího úsilí. Nicméně, musíte vědět, nebezpečí, když vás chytí torrenting.

Jak bezpečně používat uTorrent

Existují určité způsoby, jak anonymizovat uTorrent a jakýkoli jiný bitTorrent software, který používáte. Místo toho, abychom o všech věcech diskutovali znovu, doporučuji vám přečíst si tento článek „Jak bezpečně torrentovat“.

Tento článek zahrnuje opatření, která by zajistila bezpečnost před ochranou osobních údajů a rizika malwaru při torrentování.