8 najlepších klientov Torrent a softvér na použitie

[ware_item id=33][/ware_item]

Torrenting je obľúbený spôsob sťahovania veľkých súborov vrátane streamovania, a to hlavne kvôli uskutočniteľnosti, ktorú poskytuje používateľom..


Tento proces by sa však mohol komplikovať nesprávnemu torrent klientovi. Pred sťahovaním súboru torrent musíte preto nájsť správny downloader torrentov.

Čo je Torrent klient?

Klient torrent alebo torrent downloader zmení váš počítač na časť roja, kde sa dáta zdieľajú prostredníctvom sťahovania aj nahrávania.

Klient Torrent primárne používa protokol BitTorrent na sťahovanie súborov a vytvorenie komunikačnej služby typu peer-to-peer. Zjednodušene povedané, umožňuje zdieľanie torrentových súborov medzi všetkými globálne pripojenými rovesníkmi poháňanými rovnakým protokolom.

Používatelia - ktorí sťahujú alebo stiahli ten istý súbor - sú pripojení. Funkcia výmeny sledovača neumožňuje súčasne s sťahovaním používateľov, ako aj nahrávanie alebo pomáhanie ostatným sťahovať tento súbor. V dôsledku toho sa proces sťahovania veľkých súborov stáva efektívnejším a rýchlejším.

Torrent klient tiež pomáha pri zostavovaní bitov a častí torrentového súboru stiahnutého z rôznych torrentov.

Môžete si prečítať článok „Ako funguje torrenting“, aby ste hlbšie pochopili proces torrentovania.

1 - BitTorrent Client

BitTorrentBitTorrent je najobľúbenejší a najstarší torrent klient, ktorý časom zlepšil svoju účinnosť. V nej sú rozšírené a užitočné funkcie.

Klient BitTorrent má čisté a ľahko ovládateľné používateľské rozhranie spolu s webovým nasadením, pridávaním komentárov a recenzovaním..

Aktualizovaná verzia BitTorrentu tiež rozdeľuje torrentové súbory podľa ich kategórií a poskytuje viac technických detailov v porovnaní s inými klientmi torrentu.

Nielen to, ale existuje viac výhod používania BitTorrentu, čo z neho robí najlepšie torrent klienta. Ponúka plánovač sťahovania, obmedzuje užívateľa šírky pásma, spárované zariadenia a ďalšie v preferenčných oknách BitTorrent.

BitTorrent je v podstate bezplatný torrent softvér, ale ponúka verziu Pro s niektorými ďalšími funkciami. Napríklad pro verzia poskytuje odstránenie reklamy a podporu pre interné HD médiá.

Existuje tiež niekoľko nevýhod použitia klienta BitTorrent na torrentovanie. Neexistuje žiadna funkcia výmeny sledovača, ktorá umožňuje rovesníkom torrentov vymieňať si informácie týkajúce sa sledovačov daného súboru torrent. Zabezpečuje tiež stiahnutie súboru z optického zdroja.

BitTorrent tiež verejne nezobrazuje zdrojový kód, ktorý slúži na overenie implementácie funkcií zabezpečenia a ochrany osobných údajov..

2 - Softvér qBitTorrent

8 najlepších klientov Torrent a softvér na použitieqBitTorrent je ľahký torrent klient, ktorý je tiež bezplatným downloaderom torrentov bez adries a open source. Uviedol som to na druhom mieste, ale niektorí torrenti to uprednostňujú pred BitTorrentom a berú ho ako najlepší torrent klient.

Na rozdiel od BitTorrentu zaberá qBitTorrent menej miesta a je tiež bez reklám, ktoré sú v BitTorrente platenou funkciou..

Softvér torrentu obklopuje všetky dôležité a potrebné funkcie, ktoré hľadá viac torrenterov. qBitTorrent má šifrovanie protokolu BitTorrent, prioritizáciu torrentu, dopytovanie torrentu, vytváranie torrentu, vzdialený prístup, predplatné RSS a sťahovanie konkrétneho obsahu.

Napriek pokročilým funkciám, program qBitTorrent zobrazuje všetko jednoduchým a jasným spôsobom, aby zanechal malé šance na zmätenie..

qBitTorrent je licencovaný pod GPL a jeho zdrojový kód je prístupný na GitHub. Táto funkcia zvyšuje dôveru v súkromie a bezpečnosť pre qBitTorrent.

Existuje niekoľko nevýhod pre qBitTorrent, ktoré nie sú také vážne, ale používatelia nahlásili problémy. Napríklad, sťahovanie torrentov sa niekedy zastaví a zobrazuje stav „zablokovaný“. Väčšinu času sa tento problém sám osebe stáva normálnym, ale občas je oprava odinštalovať qBitTorrent a preinštalovať ho..

3 - uTorrent Client

8 najlepších klientov Torrent a softvér na použitieuTorrent je malá alebo ľahká alternatíva BitTorrentu, ktorý je udržiavaný samotným BitTorrentom. Je to najpoužívanejší torrent klient a je od roku 2005.

uTorrent má takmer rovnaké vlastnosti ako BitTorrent, ale sotva váži viac ako 1 MB. Táto funkcia z neho robí rýchly downloader torrentov, vstavaný vyhľadávací modul však tiež urýchľuje proces vyhľadávania torrentov.

Je to prenosný torrent softvér, ktorý je možné spustiť bez potreby inštalácie, pretože ukladá všetky súbory a nastavenia do rovnakého priečinka. Môžete ho umiestniť na externé úložné zariadenie, ako je USB, a môžete ho priamo spustiť.

Okrem všetkých týchto výhod sú s programom uTorrent spojené aj určité bezpečnostné riziká. Nedávno sa zistilo, že uTorrent podlieha hackerskému prístupu, ktorý môže riadiť hlavné funkcie klienta a monitorovať sťahovanie používateľov. BitTorrent však vydal chybu zabezpečenia.

Podobne ako v prípade programu BitTorrent, program uTorrent je tiež podporovaný reklamami a nemá verejne dostupný zdrojový kód.

4 - Klient Vuze Torrent

najlepší torrent klientVuze je efektívny torrent klient a tvrdí, že je najsilnejším zo všetkých najlepších torrent klientov na Zemi.

Vuze ponúka množstvo funkcií, a iba zostane nejaké. Je to tiež starý torrent downloader, ako sa odráža v jeho rozhraní, ale prichádza s vstavaným webom a metasearch nástroje.

Pre používateľov existuje obrovský zoznam výhod Vuze vrátane zlúčenia rojov, podpory I2P prostredníctvom doplnku, špecializovaných doplnkov, ktoré by mohli zvýšiť účinnosť Vuze, ľahko prispôsobiteľného zoznamu sledovačov torrentov, vstavaného videoprehrávača, vstavanej ochrany proti vírusom a mnohých ďalších funkcií..

Môže sa tiež viazať na sieť VPN, čo znamená, že ju môžete nastaviť tak, aby sa spúšťala iba po pripojení siete VPN.

Vuze však obsahuje reklamy, ktoré sa dajú odstrániť, iba ak platíte za verziu Pro. Je to tiež ťažká aplikácia, ktorá by mohla váš internet trochu zaostávať.

Okrem ťažkého klienta pre stolné počítače je mobilná aplikácia Vuze ľahká a bez reklám. Okrem toho ponúka obmedzenie šírky pásma, filtrovanie IP a takmer všetky funkcie, ktoré môžete očakávať od najlepšieho torrent klienta.

5 - Klient prenosu Torrent

transmissionbtPrenos je tiež softvér na sťahovanie torrentov s otvoreným zdrojovým kódom spolu s reklamou bez absolútnej ceny.

Na rozdiel od väčšiny najlepších klientov torrentu je Transmission ľahký a má veľmi priamy dizajn. Má aj pokročilú možnosť, ale na prednej časti nie je zmätená a je len zastrčená z dohľadu.

Je predinštalovaný v systéme Linux, kde používateľ môže začať sťahovať torrent takmer v žiadnom momente. Prenos ponúka podporu webového semena, šifrovanie protokolu BitTorrent, adresáre sledovania, editáciu sledovania, globálne a rýchlostné limity na torrent atď..

V tomto torrent softvéri okrem výhod existujú aj výrazné nedostatky. Napríklad neexistuje žiadny vstavaný vyhľadávací nástroj, žiadna podpora servera proxy a žiadne postupné sťahovanie.

Klient prenosu má ale funkcie ako UDP tracker, podporu protokolu prenosu dát uTP, automatické aktualizácie, webové nasadenie, lokálne vyhľadávanie peerov a mnoho ďalších..

6 - Ponechajte ďalší torrent softvér

Deluge TorrentDeluge je torrent klient schopný šifrovať prenos prostredníctvom šifrovania toku správ (MSE / PE) na zvýšenie súkromia. Vďaka tejto funkcii by sa spoločnosť Deluge mohla považovať za najlepší torrent klient, ktorý obmedzuje sledovanie tretích strán a jeho vedľajšie účinky, ako je napríklad obmedzovanie poskytovateľov internetových služieb.

Deluge je softvér s otvoreným zdrojovým kódom s hmotnosťou do 15 MB. Je tiež bezplatná bez rušivého zobrazovania reklám. V službe Deluge nie je veľmi dlhý zoznam funkcií; Funkčnosť by sa však mohla rozšíriť stiahnutím celého radu interných doplnkov a doplnkov tretích strán.

Spoločnosť Deluge ponúka vzdialenú správu webu a podporu magnetických odkazov. Je kompatibilný s programom uTorrent a môžete si stiahnuť programy uTorrent a Deluge na ľubovoľnom podporovanom OS.

7 - Klient služby Tribler na torrent

Tribler-torrentVďaka smerovaniu cibule P2P a práci na princípoch spoločnosti Tor je Tribler jednou z kompatibilných možností, ktoré si chce torrent zvoliť viac.

Unikátna vlastnosť Tribleru, ktorá ho odlišuje od ostatných najlepších klientov torrentu, je video, ktoré môžete sledovať pri sťahovaní súboru torrent. K dispozícii je tiež vstavaný vyhľadávací nástroj a žiadne zobrazovanie reklám za nulové náklady.

Aby sa zabezpečila anonymita používateľov, Tribler prerušuje priame spojenie z roja BitTorrent prostredníctvom umiestnenia troch serverov proxy s reťazami typu Daisy s reťazou medzi.

Nevýhody Tribler však zahŕňajú nedostatok super nasadenia, ktorý umožňuje downloaderom torrentov, aby sa rýchlo stali uploadermi. Tiež neexistuje žiadna podpora prechodu NAT a lokálne vyhľadávanie peerov.

8 - Klient Tixati Good Torrent

Tixati-torrent

Tixiati je veľmi populárny vďaka svojej vysokej prispôsobivosti a výkonným funkciám. Na rozdiel od väčšiny klientov torrentu poskytuje Tixati množstvo informácií a podrobných štatistík, ako sú informácie o rovesníkoch, častiach, súboroch, sledovačoch atď..

Ponúka kontextové tipy, užitočné rady a návody na optimalizáciu nastavení. Jedná sa o bezplatný torrent downloader s postupným sťahovaním funkcie ad-free rozhranie.

Užívatelia si môžu ľahko a rýchlo stiahnuť Tixati kvôli jeho malej veľkosti, čo tiež pomáha pracovať rýchlo.

Absencia zdrojového kódu a zabudovaného vyhľadávacieho nástroja však patrí k niektorým nedostatkom Tixati.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me