Ako bezpečne torrentovať: Sťahujte s anonymitou

[ware_item id=33][/ware_item]

Zdieľanie Torrentu je proces vzájomného sťahovania typu peer-to-peer zahŕňajúci množstvo zariadení ako serverov po celom svete. Táto metóda zdieľania torrentových súborov robí torrent rýchlym a efektívnejším spôsobom sťahovania, ale tiež spôsobuje, že je náchylný na určité potenciálne riziká.


Hlavné riziká pri obťažovaní

Anonymné torrentovanie je pre sťahovateľov torrentov veľmi potrebným spôsobom, pretože riziká pre torrent sú dosť vysoké. Tieto hrozby pochádzajú z rôznych prostriedkov av rôznych formách.

Tu sú niektoré významné riziká spojené s sťahovaním torrentov.

1 - Súkromie alebo právne otázky

Porušenie autorských práv alebo právne hrozby pre torrenting sú najnebezpečnejšími problémami, keď neťahujete torrenty anonymne. Samotné rušenie nie je nezákonné; autorské práva a prísne zákony týkajúce sa autorských práv v rôznych krajinách ich však v určitom okamihu robia nezákonnými.

Je veľmi pravdepodobné, že sa zapojíte do sťahovania nelegálneho torrent súboru bez úmyslu tak urobiť. Snoopingové subjekty, ako sú poskytovatelia internetových služieb a orgány činné v trestnom konaní, vás však môžu neustále sledovať a pri prenose by vás mohli chytiť.

Ak sa zistí, že niektorý používateľ šíri nelegálne veci, môže čeliť súdnym konaniam vrátane oznámení typu DMCA, uloženia pokút alebo pozastavenia licencie ISP. Škrtenie poskytovateľa internetových služieb je však častým dôsledkom, ktorému by mohol torrent downloader čeliť, ak poskytovateľ internetových služieb identifikuje nelegálne torrentovanie.

Bežnou taktikou zachytenia torrentového sťahovača je tiež umiestňovanie skrytých sledovačov do filmov chránených autorskými právami a iných torrentových súborov.

Sankcie za porušenie sa vo všeobecnosti pohybujú od pozastavenia internetovej služby, až do 10 rokov odňatia slobody a pokuty vo výške 250 000 dolárov.

1 - Vstrekovanie škodlivého softvéru a hackovanie

Rovnako ako akýkoľvek iný súbor, aj súbory torrentu môžu obsahovať vírus, ktorý by mohol ochromiť vaše zariadenie. Hrozba pri sťahovaní torrentov závisí hlavne od zdroja, z ktorého súbor sťahujete.

Keď sa otvorí nerozpoznaný malware, je to len preto, že sťahujúci má zavádzajúci pocit bezpečia voči P2P sieťam. Z dôvodu takéhoto modelu a neznalosti bezpečnostných hrozieb spojených s torrentovaním škodlivé subjekty väčšinou prostredníctvom týchto prostriedkov umiestňujú podvodné spojenia..

Hackeri okrem toho špehujú spyware, aby bolo možné sledovať IP adresy všetkých rovesníkov. Hackeri niekedy získavajú dôležité informácie pre postupné zacielenie na užívateľské zariadenia a nakoniec napadnú počítač zraniteľným spôsobom.

Problémy s ochranou osobných údajov pri torrentingu (vysvetlenie & Opatrenia)

Torrenty používajú špecifický spôsob prenosu súborov založených na technológii BitTorrent. V tejto metóde je konkrétny port pre prenos, t. J. Port 6881-6889 TCP - čo znamená, že tokový tok je jedinečný a poskytovateľ internetových služieb alebo iný kontrolný subjekt ho ľahko identifikuje..

Ak používateľ používa torrent prostredníctvom bežného internetového pripojenia, poskytovatelia služieb majú veľké šance na vyšetrenie a pozorovanie, ktorý typ súborov sa sťahuje, a ak by sa zistilo, že nelegálne súbory torrentujú, bude podniknúť právne kroky..

Poskytovatelia internetových služieb môžu ľahko sledovať IP adresy klientov pomocou torrentov.

Tha je tiež preto, že torrenty zvyčajne zdieľajú svoje IP adresy s ostatnými používateľmi, aby im pomohli v procese sťahovania. Keď poskytovateľ internetových služieb zistí, kto používa prenos torrentu a či adresa IP nelegálne zdieľa konkrétny súbor, ľudia sú chytení a proti nim sú podniknuté právne kroky. je torrent bezpečné

Ako vidíte na obrázku vyššie, všetci sťahovatelia a sejačky vystavené IP.

Nelegálne Torrenting - Prípady a problémy

Pretože ste stále v bezpečí pred upozorneniami o autorských právach, môžete to považovať za zriedkavý prípad? Nie je múdre brať také kroky na ľahkú váhu.

Väčšina ľudí sťahujúcich torrenty nahlásila incidenty, keď dostali oznámenie od autorských práv alebo od poskytovateľov internetových služieb. Tu sú niektoré skúsenosti takého prekvapeného a zmäteného používateľa torrentu.

Komentár z diskusie Ľudia redditu, ktorí boli stíhaní za nezákonné sťahovanie filmov, čo sa stalo?.

Niektorí ľudia sa sťažovali aj na právne oznámenia, ktoré dostali za konanie, ktoré nevykonali.

Komentár z diskusie Ľudia redditu, ktorí boli stíhaní za nezákonné sťahovanie filmov, čo sa stalo?.

Existujú však šťastní sťahovatelia torrentov, ktorí dostali upozornenie ešte pred uložením pokuty alebo potrestaním.

Komentár z diskusie Ľudia redditu, ktorí boli stíhaní za nezákonné sťahovanie filmov, čo sa stalo?.

Ako si privlastniť svoj torrent (preventívne opatrenia)

Používanie torrentov s úplnou bezpečnosťou je nevyhnutné. Ak používateľ venuje osobitnú pozornosť použitým torrentom a miestam, kde sa nachádzajú súbory torrentu, bude torrentovanie užitočným spôsobom sťahovania veľkých súborov..

Tu je niekoľko spôsobov, ktoré pri sledovaní používateľa zostanú úplne bezpečné počas torrentovania.

1. Použite zákonné torrenty:

Aby ste predišli akýmkoľvek problémom alebo právnym dôsledkom, je dôležité, aby ste zo torrentu nesťahovali žiadne súbory alebo materiály chránené autorskými právami. Pirátske súbory, ktoré sa nemusia pôvodne zdieľať bez povolenia alebo za niektoré poplatky, ale torrent ich stále predstavuje. Navrhuje sa preto, aby ste sa vyhli sťahovaniu takýchto materiálov.

2. Použite VPN:

Najjednoduchší a najjednoduchší spôsob, ako sa udržať v bezpečí počas torrentingu, je použitie siete VPN. Sieť VPN predstavuje spôsob ochrany osobných údajov používateľa a adresy IP pri používaní torrentov.

Skryje adresu IP a mení ju na inú adresu IP, čím je pre používateľov autorských práv a poskytovateľov služieb zložité sledovať používateľa..

VPN navyše šifruje internetový prenos používateľa. ISP preto nemôže sledovať používateľa. VPN drží všetky internetové aktivity a poskytuje používateľom bezpečný a zabezpečený internetový zážitok.

3. Použite súkromné ​​sledovače:

Sledovače sú miestom, kde sú prítomní autori autorských práv a hackeri, aby narušili a prerušili proces sťahovania a získali prístup k informáciám / údajom používateľa..

Preto je dôležité odkiaľ sa stiahli torrenty. Odporúča sa používať súkromné ​​sledovače, pretože dochádza k menším zmenám sledovania autorských práv a hackerov.

4. Nájdite torrenty na dôveryhodných stránkach:

Aby sa predišlo možnosti získania vírusov a škodlivého softvéru, odporúča sa sťahovať torrent z dôveryhodných a rešpektovaných webov iba namiesto toho, ak idete na stránky, o ktorých nemáte ani potuchy a počuli ste ich od ostatných..

Injekcia škodlivého softvéru s torrentom (vysvetlenie & Opatrenia)

Počítačové vírusy sa môžu šíriť rôznymi kanálmi vrátane významného média „torrentového súboru“.

V dôsledku nevedomosti a rozsiahlej distribúcie škodlivého softvéru je ťažké zistiť vírus. Existujú dva spôsoby, ktorými sa vírusy prenášajú do torrenterov.

Bannerové reklamy a ďalšie typy zobrazovaných reklám, na ktorých sa pri sťahovaní torrentov sťahuje vírus, sú vložené. Tieto reklamy sa nazývajú malvertisements. Tieto reklamy sú dokonca hlásené z renomovaných programov, ako sú reklamy Google.

Stránky torrentu neskenujú každú reklamu správne, a preto by stránka torrent mohla obsahovať nesprávnu reklamu. Správne prečítanie detailov takýchto reklám vám však môže pomôcť zistiť vírus.

Ďalším spôsobom, ako získať vírus, je sťahovanie infikovaného torrent súboru. Väčšina hackerov používa populárny softvér na šírenie vírusov. Vložia infikovaný kód do inštalátora softvéru. Po nainštalovaní zmeneného programu sa vírus dostane do vášho systému.

Opatrenia

Je dôležité, aby používatelia bezpečne sťahovali obsah torrentu. Na stiahnutie absolútne bezpečného obsahu torrentu môže používateľ postupovať podľa týchto pokynov;

Zmeňte nastavenia zariadenia

Ako už bolo uvedené, počítače, ktoré sú už zraniteľné, majú väčšie šance na útok. Preto nezabudnite mať tieto nastavenia na svojom zariadení.

Vypnite „Vzdialená pomoc“ a „Vzdialená plocha“ v časti Vlastnosti systému. Zrušte začiarknutie všetkých výnimiek v bráne firewall. Okrem toho vypnite zdieľanie priečinkov a nastavte heslá pre základné priečinky v prístroji.

Vyhnite sa súborom náchylným na vírusy

Existuje niekoľko torrent súborov, ktoré sú veľmi riskantné stiahnuť, a vy ich môžete posúdiť podľa ich prípony. Napríklad najbežnejším spôsobom prenosu vírusu sú spustiteľné súbory (EXE, BAT).

Popraskané programy sú tiež najničivejšie súbory, ktoré si môžete stiahnuť prostredníctvom torrentov.

Antivirus

Antivírus je najúčinnejším spôsobom, ako sa vírusom vyhnúť vo svojich zariadeniach bez ohľadu na zdroj, z ktorého vírus pochádza.

Podobne vírusom sprevádzajúcim torrent sa dá vyhnúť pomocou dobrého antivírusového softvéru. Existuje niekoľko populárnych antivírusových programov, ako sú Avast alebo BitDefender. Používateľ systému Windows by však mohol povoliť predinštalovaný antivírusový program Windows Defender, ktorý je vhodný na zachytenie väčšiny vírusov.

Nezabudnite, že v zariadení by mal byť naraz jeden antivírusový program.

Skontrolujte pravosť webových stránok, recenzií a sejačiek

Keď vstúpite na web a stiahnete torrentový súbor, pravdepodobne uvidíte zoznam komentárov jednotlivcov, ktorí si tento súbor stiahli.

Je dôležité, aby ste hľadali recenzie, ktoré tí, ktorí sťahujú súbory, poskytujú vo svojich pripomienkach. Nejde o 100% pracovné riešenie, ale dáva širšiu predstavu o tom, ako súbor funguje a či existuje vírus alebo nie..

Popri tom by vám pri posudzovaní pravosti mohol pomôcť segregačný pomer torrentového súboru. Ak existuje veľa sejačiek, je najpravdepodobnejšie, že súbor nemá vírus, a preto ho ľudia zdieľajú. Opäť to nie je zaručené riešenie.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me