Ako sa nechať chytiť Torrenting – ľahký sprievodca

[ware_item id=33][/ware_item]

Väčšina ľudí pravdepodobne pozná koncept torrentingu a jeho fungovanie. Ak nie, môžete sa pred prečítaním tohto článku rýchlo pozrieť na tento článok.


Ak je torrentovanie fascinujúce, je zároveň riskantné. A môžete chytiť torrenting najnovšie filmy, televízne programy a hudobné vydania.

Pri torrentingu prevláda riziko, pretože existuje veľa webových stránok, ktoré poskytujú množstvo nelegálnych materiálov a obsah chránený autorskými právami. Vytvárajú však dojem, že zobrazovaný obsah je úplne legálny, ak nie.

Preto mnohí Netizens sťahujú nelegálny obsah, aj keď nie sú zamýšľaní vykonávať takúto činnosť. Výsledkom je, že dostanú upozornenia alebo upozornenia na porušenie autorských práv.

Preto, aby ste zostali v bezpečí, môžete postupovať podľa niekoľkých krokov, aby ste sa nezachytili torrentom.

Torrenting je nezákonný?

Existuje pojem známy ako autorské práva, ktorý poukazuje na právo na zobrazenie obsahu iba. Vlastník alebo keď vlastník obsahu povolí prístup komukoľvek.

Každý, kto bezplatne poskytuje takýto materiál na ochranu autorských práv, alebo ten, kto tento materiál torruje, potom vykonáva nezákonnú úlohu. Samotné torrentovanie však nie je nezákonné.

Za to, ako vedieť, ako sa nechať chytiť torrenting. Musíte si byť vedomí subjektov, ktoré väčšinou monitorujú činnosti súvisiace s torrentom.

Ak viete, ako funguje torrenting, pravdepodobne viete, že poskytovateľ internetových služieb, držiteľ autorských práv, vláda alebo orgán činný v trestnom konaní by mohol ľahko chytiť sťahovač torrentov z torrentového roja (súbor rovesníkov, ktorí nahrávajú a sťahujú ten istý torrent súbor).

Keďže, ak ste podnikli nejaké preventívne opatrenia, vaše torrentovanie by mohlo zostať anonymné.

Čítať viac ... je torrenting nelegálne?

Čo sa stane, keď vás chytia torrenty?

Zachytenie pri zdieľaní torrentov by mohlo mať mierne aj extrémne následky.

Od svojho poskytovateľa internetových služieb môžete dostať varovný list alebo by ste ako trest mohli zažiť obmedzenú rýchlosť. Prísne tresty za nezákonné torrentovanie sú však tiež kolektívne.

Zákony týkajúce sa torrentu však do veľkej miery závisia od krajiny, v ktorej žijete. Napríklad vo Veľkej Británii bolo v roku 2016 udelené dvanásťmesačné väzenie niekomu, kto v roku 2016 zdieľal najlepších 40 singlov chránených autorskými právami..

Pravdepodobne dostanete od Trollov autorských práv trestný list. Trollovia za autorské práva sú malé podniky, ktorých úlohou je ísť po jednotlivých pirátoch. Lokalizujú IP adresu torrent sťahovania nelegálneho obsahu a so súhlasom majiteľa autorských práv spoločnosť podniká právne kroky v ich mene.

Väčšina z týchto spoločností používa spoločnú taktiku, ktorá je v zásade urovnať prípad mimo súdu. Trollovia za autorské práva používajú e-mail alebo dokonca chodia do domu, aby odovzdali list o urovnaní autorských práv.

V takýchto listoch hrozí, že spievate viac ako 100 000 dolárov, ale žiadajú len 3 000 dolárov, ktoré sa javia ako mimoriadne nízke, ako aj bez problémov s súdnymi nákladmi a rizikom..

Ako sa nechať chytiť Torrenting?

Celá bezpečnosť torrentingu sa točí okolo maskovania IP adresy, ktorá je najvýznamnejším ukazovateľom identity jednotlivého zdieľacieho torrentu.

Používanie VPN

Tento výraz by sa mohol opakovať pre tých, ktorí chcú zostať v anonymite. To zvyšuje využitie VPN a akceptáciu, že je to najúčinnejší spôsob maskovania adresy IP.

VPN sa pohybujú od extrémne lacných až po trochu vysoké náklady, ale nikdy nemôžete posúdiť výkon alebo bezpečnosť VPN pomocou cenového úsudku. Funkcie VPN vám môžu poskytnúť prehľad o výkonnosti tejto služby, ale správnym nápadom sa dosiahne užívateľská kontrola siete VPN na torrenting..

Tor

Smerovač Onion (Tor) je zadarmo a trochu podobný VPN; preto ho používajú niektorí Netizens, ktorí nechcú platiť za anonymitu.

Tor tiež poskytuje šifrovanie prenosu a maskovanie IP tým, že prevádzka prechádza cez niekoľko uzlov. Avšak z mnohých dôvodov sa Tor nepovažuje za účinný na účely torrentingu. Po prvé a najdôležitejšie zo všetkého je viditeľná pomalá rýchlosť, ktorá je v rozpore s úlohou náročnou na šírku pásma, torrentingom.

Tor by mohol byť najvýznamnejším cieľom orgánov činných v trestnom konaní a vládnych orgánov, pretože je obľúbeným nástrojom hackerov / zločincov.

PeerBlock

Peerblock je dobre známa a špeciálne navrhnutá aplikácia na zdieľanie torrentov. Peerblock, ktorý má na pamäti významné riziko vystavenia IP ešte väčšiemu prúdu v roji, obsahuje čiernu listinu adries IP..

Snooping IP adresy s hlavným účelom sledovania používateľov torrentu sú pravidelne aktualizované na tomto firewalli pre stolné počítače. Je smutné, že čierna listina Peerblock sa po inštalácii aktualizuje iba raz. Užívateľ ochotný dostávať pravidelné aktualizácie musí za to platiť.

Otázkou však je, či sa tak v čiernej listine Peerblocku vyskytne každá falošná adresa IP?

Troll pre autorské práva alebo akýkoľvek iný snoopingový subjekt by tiež mohol rýchlo zistiť adresy IP z roja pomocou adresy IP, ktorá nie je na čiernom zozname..

seedbox

Seedbox je pre BitTorrent, ktorý vám umožní zdieľať torrent s vyhradenými vysokorýchlostnými servermi. Je to vzdialený server poskytujúci používateľom vysokú rýchlosť spolu s maskovaním IP od širokej verejnosti.

Po dokončení sťahovania je stiahnutý súbor torrent hostený v Seedboxe a môžete ho kedykoľvek stiahnuť do svojho počítača..

Niektorí dodávatelia Seedboxu poskytujú a prehliadač súborov HTTP, ktorý vám umožňuje sťahovať súbory z Seedboxu cez webový prehliadač.

Čo robiť, ak vás chytia torrenty Nelegálne veci?

Väčšina ľudí sa pri torrentovaní nestará o anonymitu, kým neskončí s oznámeniami o autorských právach alebo listami o vyrovnaní.

Ak ste ten, potom vám niektoré rady môžu pomôcť. Je však nevyhnutné postupovať podľa preventívnych anonymných vzorov skôr, ako sa dostanete k nelegálnemu torrentovaniu.

Niektorí ľudia majú šťastie a dostávajú varovné oznámenia od poskytovateľov internetových služieb, čo nie je veľká vec, o ktorú by si mali robiť starosti. Pre používateľov internetu je to však výstražný okamih.

Teraz sa väčšinou listy na vyrovnanie prijímajú aj prostredníctvom vášho poskytovateľa internetových služieb. Troll za porušenie autorských práv, ktorý nasleduje po súdnom systéme, píše vášho poskytovateľa internetových služieb a núti ho e-mailom zákazníkom s právnou hrozbou a poskytnutím osobných údajov. Pretože adresa IP nie je osobou (podľa právnych predpisov USA), autori autorských práv nemôžu získať skutočnú totožnosť používateľov.

Ak teda e-mail neobsahuje žiadnu osobnú identifikáciu, uschovajte ju týmto spôsobom a vyhýbajte sa odpovedaniu na tento e-mail. Ak na tento e-mail odpoviete, vaše osobné informácie sa odošlú autorskému právu, ak poskytovateľ internetových služieb neposkytol vaše poverenia..

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me