Je Torrenting nezákonný alebo legálny? Poďme zistiť

[ware_item id=33][/ware_item]

Torrenting je v skutočnosti rozšírenou technikou sťahovania súborov, ako sú filmy, piesne, hry a iné súbory prostredníctvom torrent klienta.


Túto techniku ​​používajú torrenty na celom svete vo veľkom rozsahu na základné účely sťahovania súboru z jedného servera, ktorý neskôr prenáša niekoľko používateľov, ktorí už daný súbor majú v počítači..

Čo je to torrenting?

Torrenting je druh zručnosti zdieľania súborov typu peer-to-peer (P2P), kde mnohí používatelia môžu pripojiť a zdieľať svoje konkrétne a požadované súbory namiesto toho, aby boli závislí od jednej webovej stránky alebo zdroja za účelom sťahovania súborov..

Torrenting je veľmi užitočný spôsobom, že používatelia nielen sťahujú súbory z jednej webovej stránky / zdroja, ale aj od iných používateľov rovnakého torrentu, čo umožňuje plynulý prenos medzi používateľmi..

Torrenting tiež znižuje sieť, je tiež obmedzený, pretože v procese torrentovania každý partner / užívateľ pôsobí ako mini-server a výrazne znižuje zaťaženie.

Ako sa to používa?

Nesprávna interpretácia torrentingu spočíva v tom, že mnohí to považujú za normálny proces sťahovania, avšak v skutočnosti sú veci oveľa iné. Ľudia dávajú prednosť torrentingu, pretože je pomerne ľahké vyhľadať súbor podľa výberu používateľa. Užívateľ môže vyhľadávať na internete a stiahnuť ho pomocou torrentu.

Torrentovanie sa dá urobiť tak, že sa súbor rozdelí na malé kúsky údajov. Používateľ / partner má však iný fragment súboru. Používateľ si ho stiahne a zdieľa s ostatnými rovesníkmi, ktorí ho nemajú, a stiahne všetky dátové kúsky od týchto rovesníkov. Keď ich používatelia stiahnu všetky, dajú ich všetky dohromady a nakoniec sa vytvorí kompletný súbor.

Inými slovami, na použitie torrentu musí užívateľ postupovať podľa týchto krokov:

  • Stiahnite si torrent klienta.
  • Vyhľadajte torrent na stiahnutie.
  • Stiahnite si torrent súbor.
  • Pridajte torrent súbor ku klientovi.

Je torrenting legálny alebo nelegálny?

Táto veľmi mätúca debata o tom, že torrenting je legálny alebo nezákonný, ale je dôležité vedieť, že torrenting je iba jednoduchý spôsob zdieľania súborov medzi používateľmi / rovesníkmi a v tomto prípade torrenting nie je nezákonná vec..

Právne a nezákonné aspekty torrentingu závisia od sťahovaného súboru. Ak zdieľaný súbor nie je obmedzený alebo chránený autorskými právami, potom je torrentovanie legálnou záležitosťou, ale ak je stiahnutý súbor nezákonný alebo neoficiálny, tieto súbory môžu mať svoje vlastné dôsledky.

Keďže každá krajina má svoju vlastnú právnu štruktúru, pokiaľ ide o vykonávanie pravidiel a predpisov o autorských právach. Je možné, že ak sa torrent v jednej krajine považuje za nezákonný av inej krajine, mohlo by to byť legálne. To všetko závisí od zákonov o ochrane súkromia a od používania internetu. Ak žijete v krajine, kde je torrentovanie nezákonné, je potrebné, aby ste si torrent sťahovali tajne a musíte zostať v anonymite..

O používaní klientskeho softvéru torrent nie je nič nezákonné, avšak zdieľanie plagovaného obsahu a obsahu chráneného autorskými právami pomocou tohto softvéru je v mnohých krajinách prísne zakázané a nezákonné..

Je Torrenting bezpečný?

Aj keď torrentovanie nie je nelegálne, je to trochu riskantné. Ak tak užívateľ alebo partner torrentuje nejaký materiál chránený autorskými právami, existuje väčšia šanca, že ho chytia vyššie autority. Okrem toho existuje aj možnosť sťahovania infikovaných súborov, preto sa na zvýšenie bezpečnosti torrentovania odporúča používať VPN.

Vlády a poskytovateľ služieb spolupracujú na tom, aby bol život používateľov stále ťažší, ktorí torrentujú mediálne súbory a pirátsky softvér.

Riziká torrentu?

S procesom torrentovania nie je spojené veľa rizík. Sťahovanie sa vykonáva zo siete rovesníkov, takže riziko, že počítačový vírus zviaže jazdu, je o niečo menšie ako pri normálnom sťahovaní..

Ďalším problémom spojeným s torrentovaním je malware. Používateľ / partner by netušil, že stiahnutý súbor torrent zo zdroja môže obsahovať vírus. Stiahnuté súbory torrentov ovplyvnené vírusmi sa môžu stať dôvodom ochromenia počítačového systému používateľa.

S procesom torrentingu existuje riziko nezákonného a nezákonného prístupu k vážnym a dôležitým obchodným informáciám spoločností. Tieto citlivé údaje môžu zahŕňať záznamy pracovníkov, zásady spoločnosti a informácie o zainteresovaných stranách, odmenách a mnoho ďalších. Ak pracovník stiahne súbor torrentov a nevedomky uloží tento torrent súbor do toho istého priečinka, ktorý obsahuje kritické informácie, a do tohto priečinka môžu pristupovať iba vyššie úrady spoločností, a ak si to všimnú, torrent súbor určite získa. žaloba proti tejto osobe.

Torrenting nemá priamy vplyv na systém používateľa. Vždy však existuje možnosť online hackerských útokov a nezákonného prístupu k informáciám používateľa. Hneď ako používateľ odovzdá, stiahne alebo zdieľa torrent súbor, hackeri online sa stanú aktívnymi a budú môcť zhromažďovať údaje o aktivitách online používateľov. Hackeri po získaní užívateľských údajov ich používajú pre svoje osobné použitie a pre svoju výhodu.

Ďalším najväčším problémom používania torrentov je to, že o väčšine súborov je známe, že majú súbory, ktoré obsahujú materiál chránený autorskými právami. Tu torrent užívatelia čelia právnym problémom, keď si stiahnu tieto torrent.

Používatelia torrentu sú pod prísnym dohľadom dozorných agentúr. Poskytovatelia služieb sledujú online aktivity používateľov. Ak nájdu náznaky nelegálne stiahnutého torrent súboru alebo akéhokoľvek torrentového súboru chráneného autorskými právami, užívatelia torrentu majú tendenciu čeliť zákonným pokutám za svoje konanie.

Pravidlá a predpisy v rôznych krajinách:

Rôzne krajiny majú rôzne pravidlá a nariadenia pre striedanie. Torrenting môže byť v jednej krajine legálny, je však možné, že v iných krajinách to nebude povolené.

Nasledujúci zoznam zobrazuje rôzne krajiny s rôznym stavom torrentovania:

Krajiny, v ktorých je stiahnutý obsah chránený autorskými právami povolený na osobné použitie Krajiny, v ktorých je stiahnutý obsah chránený autorskými právami prehliadaný Krajiny, v ktorých je uložený obsah chránený autorskými právami pokutovaný Krajiny, ktoré zrušili torrenting stránky
Poľsko Argentína Fínsko Austrália
španielsko Brazília Francúzsko Čína
švajčiarsko Kanada Nemecko Taliansko
Columbia Japonsko Lotyšsko
Česká republika UAE Malajzia
Dánsko Spojené kráľovstvo Portugalsko
egypt Rusko
Grécko južná Afrika
India USA
Irán
Izrael
Mexiko
Holandsko
Filipíny
Rumunsko
Slovensko
Singapore
Uruguaj

Pokuty, ktoré ste sa naučili s torrentom:

V USA sa na nezákonné sťahovanie vzťahuje zákon o autorských právach z roku 1976. Vzhľadom na to, že v USA sú stránky torrentingu úplne vypnuté, takže ak je niekto chytený torrentom, potom všeobecnou pokutou je peňažná pokuta. Poškodenie obvineného môže byť dlžné, a to v rozmedzí od 750 do 30 000 dolárov.

Ide o presne stanovenú pokutu. Môže tiež závisieť od skutkových okolností prípadu a neskôr o ňom rozhodnú aj súdne súdy. Napríklad podľa CNN sa zistilo, že 32-ročná žena, ktorá patrí z Minnesoty, zodpovedá za sťahovanie 24 piesní a za každú skladbu jej bolo účtovaných 80 000 dolárov, čo znamená celkovo 1,9 milióna dolárov.

Podľa správy uverejnenej začiatkom tohto roka bolo v USA proti minulému roku v USA podaných viac ako 1 000 súdnych sporov. Podobne v Spojenom kráľovstve nezákonné sťahovanie spadá pod občianske právo, zatiaľ čo porušenie autorských práv alebo krádež niekoho iného a zverejnenie na internete má trest odňatia slobody najviac dva roky.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me