Čo sa stane, ak vás chytí torrent

[ware_item id=33][/ware_item]

Torrent v podstate označuje akýkoľvek počítačový súbor, ktorý obsahuje metadáta s rôznymi informáciami. Medzi ľuďmi existuje obrovská debata, či už torrentovanie je legálne alebo bezpečné. O torrentovaní nie je nič nezákonné a nebezpečné. Torrenting je absolútne bezpečný a legálny, kým si z webu nestahujete akýkoľvek súbor chránený autorskými právami alebo pirátsky súbor.


Existuje množstvo druhov softvéru s otvoreným zdrojovým kódom, ktoré bežne zdieľajú súbory a obsah prostredníctvom torrentov. Niektoré hardvérové ​​spoločnosti tiež sprístupňujú svoje ovládače a podporný softvér prostredníctvom torrentov. BitTorrent je najúčinnejším a najrýchlejším spôsobom šírenia veľkých súborov všetkého druhu.

Zdieľanie pirátskeho obsahu a súboru chráneného autorskými právami je zakázané a nezákonné, a to buď prostredníctvom torrentov alebo iným spôsobom. Pretože torrenting je v niektorých krajinách považovaný za nezákonný, väčšina komerčne vyrábaného softvéru, filmov, hudby a rôznych televíznych programov je teda chránená autorským zákonom a zdieľanie takýchto súborov môže často viesť k sankciám, a ak sa tak stane, môže dokonca viesť k uväzneniu..

Ako je niekto chytený Torrenting

Trollovia chránení autorskými právami alebo ich zástupcovia môžu byť ľahko chytení ľuďmi. Trolls s autorskými právami alebo ich zástupcovia navštívia rovnaké stránky na zdieľanie, ktoré ste použili, stiahnu odtiaľ nejaký materiál, skontrolujte, odkiaľ IP adresa pochádza, vyhľadá poskytovateľa internetových služieb, ktorý uvedie túto IP adresu, a kontaktuje ich vyslovením Niektoré adresy IP zdieľajú nelegálne materiály a my ich vlastne na to chceme upozorniť.

Poskytovateľ služieb potom vyhľadá adresy IP a skontroluje účty. Majiteľom účtu najskôr pošlú varovné listy. Ak však táto aktivita zdieľania pokračuje, autorskí autori práv požiadajú o súdny príkaz, ktorý prinúti poskytovateľov služieb, aby poskytli podrobnosti o vašom účte. Budú tiež v súlade so svojimi právnikmi, aby vám poslali právne oznámenie. Ak by sa to však ignorovalo, boli by ste presunutí na súd na ďalšie konanie a konanie.

Veci, ktoré sa môžu stať, keď vás chytia Torrenting

Ak dostanete torrenting potom to môže zasiahnuť naozaj ťažké, ako nákup s pôvodnou cenou. Nižšie sú uvedené veci, ktoré sa môžu stať, keď vás môžu chytiť torrenty akéhokoľvek filmu, hudby, televíznych relácií alebo iných chránených autorských práv:

Občianska neposlušnosť:

Zákon o autorských právach z roku 1976 sa vzťahuje na všetky druhy nezákonného sťahovania a streamovania obsahu chráneného autorskými právami. Podľa tohto zákona sú ľuďom zakázané kopírovať, publikovať alebo používať iné diela bez súhlasu autorských práv. Porušovanie autorských práv sa vo všeobecnosti realizuje prostredníctvom občianskoprávnych konaní, v ktorých vlastník podá žalobu o náhradu škody.

Technologický pokrok uľahčil zdieľanie informácií a súborov cez internet. V tejto situácii sa autorské práva teraz zameriavajú antagonisticky na stránky ako BitTorrent. Vlastníci autorských práv nemôžu vypnúť stránky, na ktorých sa zdieľajú súbory, ale zameriavajú sa na zdieľateľov súborov osobitne. Vlastníci autorských práv sa nezameriavajú iba na jednotlivcov, ale aj na veľké spoločnosti. Napríklad za obťažovanie „klubu Dallas Buyer“ “bolo spoplatnených viac ako 30 ľudí, okrem toho spoločnosť Lionsgate uložila pokutu 10 ľuďom za zdieľanie„ výdavkov “..

pirátstvo:

Cena za nelegálne sťahovanie alebo streamovanie materiálu môže byť o niečo drahšia. Federálny zákon o autorských právach súhlasí so škodami od 750 do 30 000 dolárov za dielo. Napríklad jeden muž, ktorý vlastnil, žaloval 675 000 dolárov za stiahnutie 30 skladieb, zatiaľ čo iná žena dostala pokutu 1,9 milióna dolárov za stiahnutie 24 skladieb.

Ak obvinenia nestačia na varovanie, existujú aj jurisdikcie, ktoré ukladajú tresty za pirátstvo online. Ak je niekto obvinený z porušenia autorských práv, často sa odporúča konzultovať so skúseným právnym zástupcom pre duševné vlastníctvo.

Príklady prípadov, keď sú ľudia chytení Torrenting

Trollovia za autorské práva chytia niekoľko ľudí. Dostávajú podrobnosti o adrese IP od poskytovateľov služieb a podnikajú proti nim právne kroky. Obete sa podelili o svoje skúsenosti a príbehy o Reddite, keď boli chytení pri torrentovaní. Existujú obete, ktoré práve dostali právne upozornenie na konzultáciu s právnikom, ale pokračujú sa v ďalších konaniach. Existujú však aj obete, ktoré sú žalované za prelomenie.

Obeť sa podelil o svoj príbeh, že jeho bratranec bol žalovaný sumou 80 dolárov za skladbu za stiahnutie albumu s 12 skladbami. Ďalšia žena z Minnesoty bola obvinená z 80 000 dolárov za pieseň za stiahnutie 24 skladieb.

V Spojenom kráľovstve pokuta za porušenie autorských práv závisí od závažnosti prípadu. Vo veľmi závažných prípadoch to môže často viesť pred súdnym zástupcom, kde je trestom uväznenia až 5 000 GBP alebo šesť mesiacov. V najhorších prípadoch však možno vinníka poslať na súdny dvor, ktorý môže vymáhať neobmedzenú pokutu a trest odňatia slobody až na 10 rokov.

Tipy na Torrent bez toho, aby vás niekto chytil:

Tu je niekoľko tipov, ktoré vám určite pomôžu torrent bez zachytenia:

Vyhnite sa otvoreným komunitám:

Počas torrentovania je adresa IP zdieľaná s rôznymi používateľmi, ktorí vám pomôžu dokončiť tento súbor tak, že vám pošlú kúsky súboru, ktorý už stiahli. Posielate im tiež kúsky, ktoré máte, a každý skončí s úplným súborom. Vlastníci autorských práv hľadajú nelegálne sťahovanie. V prípade potreby môžu tiež vyhľadať adresu IP a v prípade potreby vás budú kontaktovať.

Verejné sledovacie stránky sú otvorené pre každého a tiež neoverujú totožnosť používateľa. Okrem toho neexistujú žiadne obmedzenia týkajúce sa materiálu na sťahovanie, ktoré spoločnosti uľahčujú vyskakovanie a získanie niektorých IP.

Súkromní sledovatelia však poskytujú mimoriadnu ochranu tým, že do registra najprv zaraďujú používateľov. Preto sa navrhuje vyhnúť sa otvoreným komunitám a zvoliť si verejných sledovateľov.

Prečítajte si komentáre:

Každý spoľahlivý a dôveryhodný server torrent obsahuje samostatnú časť pre komentáre používateľov na stránke sťahovania. Pred stiahnutím akéhokoľvek materiálu sa odporúča pozorne prečítať a naskenovať tieto poznámky. Ak zistíte niečo pochybné alebo ak torrent nemá žiadne komentáre, je dobré sa mu jednoducho vyhnúť.

Blokovať zlé adresy IP:

Pretože sa rôzne spoločnosti pripájajú k torrentovým serverom pri sťahovaní, aby zachytili IP, týmto spôsobom sa tam sprístupní aj ich vlastná IP adresa. Stiahnutím a inštaláciou bezplatného programu známeho ako PeerGuardian2 však môžete zostať pred nimi blokovaním nesprávnych adries IP, aby vás nepripojili..

Obmedzte svoje odovzdané údaje:

Ak sa nechcete nechať chytiť počas torrentingu, je lepšie nevysielať a obmedzovať vaše odovzdané videá. Dôvodom je, že zastavením šírky pásma nasadenia klienta sa môžete efektívne zbaviť radaru niekoľkých vlastníkov autorských práv.

záver:

Je veľmi dôležité vyhnúť sa otvoreným komunitám, blokovať zlé adresy IP, čítať komentáre a vyhnúť sa nasadeniu počas torrentovania, pretože v takomto prípade budete v bezpečí, aby vás niekto nezachytil, ale ak tak neurobíte, budete musieť čeliť právnemu konaniu a sankciám.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me