Kas ir vilinošs un kā tas darbojas

[ware_item id=33][/ware_item]

Torrenting ir izcils failu koplietošanas process, kurā lejupielādes procesā ir iesaistīti daudzi indivīdi (vienaudži).


Visa šī procedūra izmanto P2P tehnoloģiju, lai torrent failu izplatītu tūkstošiem lietotāju. Tomēr a torrent fails ir datora fails, kurā ir metadati, kas saistīti ar koplietojamiem failiem un mapēm. Jūs varētu klausīties torrent un BitTorrent kā sinonīmus, taču tie ir nedaudz atšķirīgi.

BitTorrent ir failu pārsūtīšanas protokols, kas palīdz sadalīt torrent failu mazos bitos, lai padarītu lejupielādes procesu ātrāku.

Līdzīgi ir daudzi termini, kas tiek izmantoti, lai aprakstītu straumēšanas procesu, un jums tie jāsaprot pirms došanās uz torrentu..

 • Vienaudži: Indivīdi (mocītāji), kas ir iesaistīti torrent faila koplietošanas procesā vienādranga tīklā.
 • Sējmašīnas: Tie, kas augšupielādē torrent faila daļas, vienlaikus lejupielādējot to.
 • Lečeri: Torrenters, kurš tikai failu lejupielādes procesā neko lejupielādē un neaugšupielādē.
 • Bars: Cilvēku grupa ir iesaistīta tā paša torrent faila lejupielādē un augšupielādē.
 • Izsekotājs: Kā norāda nosaukums, izsekotājs vilinošajā procesā ir serveris, kas atrod viena un tā paša torrenta faila vienaudžus, kas atrodas dažādās vietās. Viņi savieno torrenterus (vienaudžus) un palīdz novirzīt datu paketes starp tām.
 • Torrent klients: Torrent klients ir programma, kas ļauj un pārvalda failu apmaiņas procesu, izmantojot BitTorrent protokolu. Šie BitTorrent klienti sakārto izjauktos torrent faila bitus, apstrādājot tā augšupielādi un lejupielādi, vienlaikus nodrošinot statistiku par torrent.
 • Indeksi: Vietnes, kurās ir torrent failu kolekcija, kā arī informācija par tām. Šajās vietnēs lietotāji iegūst torrent faila saiti, kuru kopīgo cits torrent lejupielādētājs. Tāpēc tas ir kanāls torrenta faila iegūšanai, kopīgošanai un pieprasīšanai.

kā darbojas straumēšanaAttēla kredīts: theglobeandmail.com

Kāpēc cilvēki mocās?

BitTorrent ir veids, kā cilvēki lejupielādē mūziku, video, programmas, spēles un attēlus, lielākoties lielākus. Ne tikai lejupielādējot, bet daudzi cilvēki koplieto failus, kas atrodas viņu datorā.

Kādam no jums varētu rasties jautājums, kāpēc cilvēki tradicionālās lejupielādes vietā izmanto torrent. Viens no galvenajiem iemesliem ir tāds, ka torrent failus, kas ir pieejami visiem, nodrošina ikviens, kurš ir samaksājis vai kurš, iespējams, ir saņēmis to, izmantojot sarežģītus līdzekļus. Šī iemesla dēļ parasti tiek lejupielādēti torrent faili.

Turklāt ir dažas lielas pārmērīgas mocības, kas ārkārtīgi ir veicinājušas mocības..

 • P2P līdzekļi izmanto decentralizētu procesu nozīmē, ka lejupielādējamais fails netiek mitināts galvenajā centrālajā serverī. Tāpēc, ja viens lejupielādes avots paliek pa kreisi vai deaktivizējas starp lejupielādes procesu, lejupielādes procesu var pabeigt ar citiem avotiem. Turklāt parastā lejupielādes procedūra attiecas tikai uz vienu galveno serveri, un, ja tā nedarbojas, lejupielādi nevarēja pabeigt.
 • Jums nav jārestartē visa lejupielāde no paša sākuma, ja kāda iemesla dēļ pēkšņi atvienojas internets.
 • Tas ir ievērojami ātrs lejupielādes veids, salīdzinot ar parasto lejupielādes procesu.
 • Jūs viegli varat atrast, lejupielādēt un pat pieprasīt jebkuru failu.

Torrenting leģitimitātes palielināšana

Kā jau tika runāts iepriekš, torrent koplietošana ir ātrs un efektīvs veids, kā lejupielādēt un augšupielādēt lielus failus. Tomēr nosaukums “torrent” visdrīzāk rada vispārēju prātu, ka tas saistīts ar kaut ko nelikumīgu vai kaut ko tādu, kas ignorē autortiesību likumus.

Bet ar ievērojami pieaugošo BitTorrent koplietošanas popularitāti un iespējamību tas nepārtraukti virzās uz galveno.

BitTorrent lejupielāde galvenokārt saistīta ar ievērojamas mūzikas, filmu un spēļu nelikumīgu ieguvi. Tāpēc Blizzard Entertainment, kas ir tādu spēļu veidotāji kā World of Warcraft, Starcraft II un Diablo III, ir pieņēmuši torrent tehnoloģiju. Viņi ir iekļāvuši torrent procesu tiešsaistes versijā, lai indivīdiem tas varētu būt noklusējuma lejupielādes veids.

Vēl viena iekļautā funkcija ir iespēja, ko viņi spēlētājiem nodrošina, izvēloties, ja viņi vēlas piedalīties citu lejupielādes paātrināšanā, dodot ieguldījumu jebkura viņu joslas platumā..

Tāpat torrent vietnes (indeksētāji) tagad pārvieto video un mūzikas straumēšanu uz mainstream. Tagad daudzās vietnēs ir daudz gatavi lejupielādēt torrent failus, kas visi ir likumīgi un nesatur autortiesības.

Kā darbojas Torrenting??

Torrenting palīdz koplietot jebkura veida failu, kamēr tas notiek lejupielādes laikā. Tādējādi, negaidot visa faila lejupielādi, varat sākt kopīgošanas un pārsūtīšanas procesu pareizi, kad fails tiek sākts lejupielādēt. Citiem vārdiem sakot, torrenting sadala lielāku failu mazos segmentos, kamēr tas vēl atrodas lejupielādes procesā. Tādā veidā tiek uzkrāts lietotāja laiks, un tas arī turpina izdarīt spiedienu uz datoriem tīklā.

Iepriekš lietotāji jebkuru failu lejupielādēja tieši no vietnes. Galvenais šāda veida lejupielādes trūkums bija tad, kad savienojums neizdodas; visa lejupielāde arī neizdodas, neatkarīgi no tā, cik procentu bija palicis. Turklāt lejupielādes ātrums ir atkarīgs arī no faila lieluma.

Tomēr ar mocībām lietas nav tādas. P2P koplietošanā iesaistītie vienaudži var lejupielādēt vai koplietot failu vai datus vienlaikus. Tas ir tāpēc, ka tik strauji uzmācoties, nav centrālā kļūmes punkta, pat ja savienojumi neizdodas, vienādranga var turpināt lejupielādēt no atlikušajām saitēm. Turklāt, tā kā vienaudžiem ir atļauts lejupielādēt un augšupielādēt torrenta daļas vienlaicīgi, viss process notiek daudz ātrāk.

Torrent lieliski darbojas ar VPN pakalpojumiem. Ja izmantojat VPN pakalpojumu, jūs varēsit redzēt straujas torrent lejupielādes. VPN ne tikai palielina ātrumu, bet arī paslēpj mūsu identitāti.

Kāpēc straumēm ir labāks veids, kā lejupielādēt?

Kad fails tiek lejupielādēts no vietnes, tas parasti tiek iegūts no viena servera. Šī tehnoloģija ir sena un vienkārša, kā rezultātā notiek lēna lejupielāde, kā arī ir ierobežota pieejamība ģeogrāfisko ierobežojumu dēļ.

No otras puses, torrent faili ir daudz jauninājumu tehnoloģija nekā ilgstoša failu apmaiņas tehnoloģija. Torrenting, kad fails tiek lejupielādēts, tāpēc to izmanto vairāki lietotāji, nevis serveri. Katrs vienaudžiem, kas ir daļa no faila, gūst labumu no joslas platuma, lai fails būtu pieejams lejupielādēšanai. Veicot darbību, ātrums uzreiz palielinās.

Turklāt, ja lietotājs lejupielādē torrent failu, viņam tas ir jāaugšupielādē citiem vienaudžiem. Tas nozīmē, ka vienā failā ir vienaudžu skaits, jo spēcīgāks tas būs. Tāpēc šī tehnoloģija ir ne tikai populāra, bet arī labāka par jebkuru citu tehnoloģiju.

Kā droši Torrent?

Vienīgais, kas riskē lietotājus mocīšanas laikā, ir tas, ka viņus nepieķer IP adrese, kas tiek pakļauta sēšanas laikā.

Tas ir tāpēc, ka vilinošie likumi dažādās valstīs ir atšķirīgi. Lai droši veiktu straumēšanu, vissvarīgākais ir paslēpt savu īsto IP adresi no autortiesību troļļiem un šifrēt interneta trafika datus. Lai to izdarītu, esat izvēlējies divas izvēles. Varat izmantot starpniekservera pakalpojumu vai VPN pakalpojumu. Ir zināms, ka abi slēpj lietotāja IP adresi un rāda tos anonīmi, vienlaikus mocot.

Kā droši Torrent: lejupielādēt ar anonimitāti

Starpniekserveris darbojas kā vārteja starp jūsu serveri un meklēto avotu. Starpniekserveris slēpj IP adresi, bet nepiedāvā šifrēšanas iespēju. Tomēr VPN slēpj IP adresi un arī šifrē visu interneta trafiku, izmantojot drošus protokolus un šifrēšanas atslēgas.

Vai Torrenting tiek uzskatīts ārpus likuma?

Piesaistošie likumi dažādās valstīs ir atšķirīgi. Dažos štatos spīdzināšana ir likumīga, bet citās to uzskata par nelikumīgu.

Piemēram, Šveicē spīdzināšanu uzskata par likumīgu procesu, kamēr lejupielādētie materiāli netiek izmantoti, lai gūtu zināmu peļņu. Tādējādi Šveices pilsonis var viegli lejupielādēt visa veida saturu, un viņiem arī nav jāuztraucas par autortiesību troļļiem.

Tāpat Spānijā un Nīderlandē mocīšana ir zināmā mērā aizliegta un nelikumīga. Tomēr Meksikā nav likumu par autortiesību aizsardzību, kas padarītu tos par drošu un aizraujošu vietu mocīšanai.

Lielākā daļa valstu smird par straumju izmantošanu un uzskata tās par nelikumīgām. Parasti spīdzināšanu uzskata par nelikumīgu, ja ir stingri autortiesību likumi. Šīs valstis ir arī piemērojušas bargus sodus naudas un ieslodzījuma veidā ikvienam, kas atzīts par vainīgu autortiesību pārkāpumos. Sākumā lietotāji saņem brīdinājumus no pakalpojumu sniedzējiem un DMCA, un vēlāk viņiem tiek uzlikts naudas sods un pat ieslodzījums.

Juridiskā Vs. Nelegāla straumēšana:

Mocīšanās ir gan likumīga, gan nelikumīga. Atšķirība starp abām ir šāda:

Juridiskas aizraušanās:

 • Torrenting, kurā lejupielādējat failu, kura autortiesības ir beigušās un kas tagad ir publiski pieejams
 • Torrenting ir likumīgs, kad lejupielādējat failu, un tas dod licenci, kas piešķir atļauju failu koplietošanai un izplatīšanai.

Nelegāla straumēšana:

 • Torrenting ir nelikumīgs, ja lejupielādējat failu, ar kuru tiek pārkāptas autortiesības un kas nav pieejams sabiedrībai

Torrenting plusi un mīnusi:

Tāpat kā visām citām lietām, mocīšanai ir arī pozitīvās un negatīvās puses. Mocošo plusi un mīnusi ir šādi:

 1. Bezmaksas un viegli:

Torrenting ir atvērts process, un tas jums neko nemaksā. To veic vienkārša iestatīšana, un tas savukārt dod jums piekļuvi milzīgajai informācijas pārpilnībai.

 1. Pārmērīgs failu skaits:

Mocošo vietņu ir pārpilnībā. Visas šīs vietnes piedāvā lielu skaitu lejupielādējamu failu, kas lietotājam ļauj ērti atrast un lejupielādēt vēlamo failu.

 1. Nav neveiksmes punkta:

Torrenting, nav centrālais punkts neveiksmes. Pat ja savienojums joprojām neizdodas, failu var lejupielādēt no citiem serveriem.

 1. Vīrusu iedarbība:

Torrenting pakļauj jūsu sistēmai ļaunprātīgas programmatūras un vīrusu risku, un jūsu sistēmu var viegli pakļaut vīrusiem, jo ​​lejupielādes laikā faila saturs ir paslēpts.

 1. Izmēģinājuma risks:

Lejupielādējot ar autortiesībām aizsargātu failu, jūs varat pakļauties juridiskas prāvas riskam. Ārkārtējos gadījumos jūs varat saņemt naudas sodu un pat nosūtīt uz cietumsodu.

 1. Iespēja pakļauties:

Torrent laikā jūsu IP adrese ir publiska visiem, kas izmanto to pašu torrenta tīmekli. Tas palielina iespēju tikt atklātam vietnēm, kas bloķē vai izseko torrent trafiku.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me