Vai Torrenting ir nelikumīga vai likumīga? Noskaidrosim

[ware_item id=33][/ware_item]

Torrenting ir faktiski plaši izplatīta metode, lai lejupielādētu failus, piemēram, filmas, dziesmas, spēles un citus, izmantojot Torrent klientu.


Šo paņēmienu plaši izmanto straumēm visā pasaulē, lai lejupielādētu failu no viena servera un vēlāk to pārsūtītu vairāki lietotāji, kuriem datorā jau ir šis konkrētais fails..

Kas ir mokošs?

Torrenting ir vienaudžu (P2P) failu apmaiņas iemaņu veids, kurā daudzi lietotāji var izveidot savienojumu un koplietot savus īpašos un nepieciešamos failus, tā vietā, lai failu lejupielādēšanai būtu atkarīgi no vienas vietnes vai avota..

Torrenting ir ļoti noderīgs tādā veidā, ka lietotāji ne tikai lejupielādē failus no vienas vietnes / avota, bet arī no citiem tās pašas torrent lietotājiem, kas nodrošina plūstošu pārsūtīšanu starp lietotājiem.

Torrenting samazina arī tīkla ir arī samazināts, jo mocīšanas procesā katrs vienaudžiem / lietotājiem darbojas kā mini-serveri un ievērojami samazina slodzi.

Kā to izmantot?

Nepareiza mocību interpretācija ir tāda, ka daudzi cilvēki to uzskata par parastu lejupielādes procesu, tomēr patiesībā lietas ir daudz atšķirīgas. Cilvēki dod priekšroku mokām, jo ​​ir diezgan viegli meklēt failu pēc lietotāja izvēles. Lietotājs to var meklēt internetā un lejupielādēt, izmantojot torrentu.

Torrenting var veikt tādā veidā, ka fails tiek sadrumstalots mazos datu gabalos. Tomēr lietotājam / kolēģim ir atšķirīgs faila fragments. Lietotājs to lejupielādē un dalās ar citiem vienaudžiem, kuriem tas nav pieejams, un no šiem vienaudžiem lejupielādē visus datu fragmentus. Kad lietotāji tos visus ir lejupielādējis, viņi tos visus saliek kopā un beidzot tiek izveidots pilnīgs fails.

Citiem vārdiem sakot, lai lietotu torrentu, lietotājam jāveic šādas darbības:

  • Lejupielādējiet torrent klientu.
  • Meklējiet lejupielādējamo torrentu.
  • Lejupielādējiet torrenta failu.
  • Pievienojiet torrent failu klientam.

Vai Torrenting ir likumīgs vai nelikumīgs?

Šīs ļoti mulsinošās debates par to, ka mocīšana ir likumīga vai nelikumīga, taču ir svarīgi zināt, ka mocīšana ir tikai vienkāršs failu apmaiņas veids starp lietotājiem / vienaudžiem un šajā aktā mocīšana nav pretlikumīga lieta.

Spīdzināšanas likumīgais un nelikumīgais aspekts ir atkarīgs no faila, kas tiek lejupielādēts. Ja koplietotais fails nav ierobežots vai aizsargāts ar autortiesībām, tad vilināšana ir likumīga lieta, bet, ja lejupielādētais fails ir nelikumīgs vai neoficiāls, šādiem failiem var būt savas sekas.

Tā kā katrai valstij ir sava juridiskā struktūra attiecībā uz autortiesību noteikumu un noteikumu ieviešanu. Var būt, ka, ja vienā valstī spīdzināšana tiek uzskatīta par nelikumīgu, bet citā - tā varētu būt likumīga. Tas viss ir atkarīgs no privātuma likumiem un interneta izmantošanas. Ja jūs dzīvojat valstī, kurā torrenting ir nelikumīga, tad jums ir nepieciešams slepeni lejupielādēt torrent un jums jāpaliek anonīmam.

Torrent klienta programmatūras izmantošanā nav nekas pretlikumīgs, tomēr plaģiāta un ar autortiesībām aizsargāta satura koplietošana, izmantojot šo programmatūru, daudzās valstīs ir stingri aizliegta un pretlikumīga..

Ir drošs?

Lai arī mocīšana nav nelikumīga, tā ir nedaudz riskanta. Ja lietotājs / peer torrent rada jebkādu ar autortiesībām aizsargātu materiālu, pastāv lielāka iespēja, ka viņu pieķers augstākas iestādes. Turklāt pastāv arī iespēja lejupielādēt inficētus failus, tāpēc ieteicams izmantot VPN, lai padarītu torrentu drošāku.

Valdības un pakalpojumu sniedzēji strādā kopā, lai padarītu to lietotāju dzīvi arvien grūtākus, kuri vilina multivides failus un pirātisko programmatūru.

Mocīšanās riski?

Ar moku procesu nav saistīts daudz risku. Lejupielāde tiek veikta no vienaudžu tīkla, tāpēc datorvīrusu risks sasaistīt braucienu ir nedaudz mazāks nekā parasti lejupielādējot..

Vēl viena problēma, kas saistīta ar straumēšanu, ir ļaunprātīga programmatūra. Lietotājam / līdzgaitniekam nebūtu ne mazākās nojausmas, ka no avota lejupielādētajā torrent failā varētu būt vīruss. Lejupielādētie vīrusu ietekmētie torrent faili var kļūt par iemeslu lietotāja datorsistēmas kropļošanai.

Spīdzināšanas procesā pastāv nelikumīgas un nelikumīgas piekļuves risks nopietnām un nozīmīgām komercinformācijām sabiedrībās. Šie sensitīvie dati var ietvert darbinieku ierakstus, korporācijas politikas un informāciju par ieinteresētajām personām, atlīdzību un daudz ko citu. Ja kāds darbinieks lejupielādē straumju failu un neapzināti saglabā to torrent failu tajā pašā mapē, kurā ir kritiskā informācija, un šai mapei var piekļūt tikai korporāciju augstākās iestādes, un, ja viņi pamana torrenta failu, viņi noteikti ņems prasība pret šo personu.

Torrenting tieši neietekmē lietotāja sistēmu. Tomēr vienmēr pastāv tiešsaistes uzlaušanas uzbrukumi un nelikumīga pieeja lietotāja informācijai. Tiklīdz lietotājs augšupielādē, lejupielādē vai kopīgo torrent failu, tiešsaistes hakeri kļūst aktīvi un viņiem izdodas apkopot datus par tiešsaistes lietotāja darbībām. Hakeri pēc lietotāja datu iegūšanas tos izmanto personīgai lietošanai un priekšrocībām.

Citas lielākās bažas par straumju izmantošanu ir tas, ka lielākajā daļā failu ir faili, kuriem ir ar autortiesībām aizsargāts materiāls. Šeit torrent lietotāji, lejupielādējot šos straumēm, saskaras ar juridiskām problēmām.

Torrentu lietotāji tiek stingri pakļauti uzraudzības aģentūru uzraudzībai. Pakalpojumu sniedzēji novēro lietotāju aktivitātes tiešsaistē. Ja kādreiz viņi ir atraduši mājienus par nelikumīgi lejupielādēto torrent failu vai jebkuru ar autortiesībām aizsargātu torrent failu, tad torrent lietotājiem par viņu darbībām mēdz draudēt juridiski sodi..

Torrent likumi un noteikumi dažādās valstīs:

Dažādās valstīs ir atšķirīgi kārdināšanas likumi un noteikumi. Vilināšana var būt likumīga vienā valstī, taču iespējams, ka citās valstīs tā nav atļauta.

Šajā sarakstā ir parādītas dažādas valstis, kurām ir atšķirīgs kņadas statuss:

Valstis, kurās lejupielādēts ar autortiesībām aizsargāts saturs ir atļauts personiskai lietošanai Valstis, kurās netiek ņemts vērā lejupielādētais ar autortiesībām aizsargātais saturs Valstis, kurās lejupielādēts ar autortiesībām aizsargāts saturs, tiek uzlikts sods Valstis, kas ir slēgušas straumēšanas vietnes
Polija Argentīna Somija Austrālija
Spānija Brazīlija Francija Ķīna
Šveice Kanāda Vācija Itālijā
Kolumbija Japāna Latvija
Čehu Republika AAE Malaizija
Dānija UK Portugāle
Ēģipte Krievija
Grieķija Dienvidāfrika
Indija ASV
Irāna
Izraēla
Meksika
Nīderlande
Filipīnas
Rumānija
Slovākija
Singapūra
Urugvaja

Sodi, ja jūs noķērāt ar mokām:

ASV uz nelikumīgu lejupielādi attiecas 1976. gada Autortiesību likums. Tā kā ASV kārdināšanas vietnes ir pilnībā slēgtas, tātad, ja kāds tiek galā ar mocīšanu, vispārējais sods ir naudas sods. Zaudējumi, par kuriem apsūdzētajam var būt parādsaistības, var svārstīties no USD 750 līdz USD 30 000.

Tā ir precīzi noteikta soda summa. Tas var būt atkarīgs arī no lietas faktiem, un vēlāk to izlems arī juridiskās tiesas. Piemēram, saskaņā ar CNN, 32 gadus vecai sievietei, kas pieder Minesotai, tika atzītas par atbildīgām par 24 dziesmu lejupielādi, un tai tika iekasēti 80 000 USD par dziesmu, kas kopā nozīmē 1,9 miljonus USD.

Saskaņā ar ziņojumu, kas publicēts šī gada sākumā, vairāk nekā 1000 tiesas prāvas tika ierosinātas par BitTorrent izmantošanu ASV pagājušajā gadā. Tāpat Apvienotajā Karalistē uz nelikumīgu lejupielādi attiecas civiltiesības, savukārt autortiesību pārkāpumiem vai kāda cita nozagšanai un publicēšanai internetā ir paredzēts maksimālais sods uz diviem gadiem.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me