WordPress: Czy to najlepszy CMS? – Znajdź głębokie wglądy

[ware_item id=33][/ware_item]

WordPress to jedno z najpopularniejszych programów CMS, które utrzymuje szybkie tempo poprawy wraz z upływem czasu. WordPress był tylko systemem blogowym, kiedy inicjował swoje usługi; Jednak obecnie rozwinęła się ogromnie jako cały system zarządzania treścią.


Co to jest WordPress?

WordPress to projekt typu open source, z którego korzysta wiele osób na całym świecie. Najlepszą rzeczą, jaką zapewnia WordPress, jest to, że jego usługi są całkowicie bezpłatne, niezależnie od jakichkolwiek warunków.

WP zapewnia swobodę użytkowania, modyfikowania, rozbudowywania i redystrybucji oprogramowania w dowolny sposób. Możesz utworzyć bezpłatne konto w wordpress.com i łatwo zbudować własną stronę internetową, korzystając z tego oprogramowania CMS.

Jest instalowany na serwerze i skonfigurowanych jest wiele ustawień, jednak należy spodziewać się co najmniej dwóch lub trzech głównych aktualizacji oprogramowania. Te aktualizacje są niezbędne dla programisty, niezależnie od tego, czy jest to WordPress, czy wtyczki.

Istnieją cztery główne elementy składowe, na których utrzymuje się oprogramowanie WordPress; Pliki motywów, wtyczek, widżetów i treści.

Dlaczego WP (WordPress) to najlepszy CMS?

WordPress jest najczęściej używanym oprogramowaniem CMS, a to dlatego, że oferuje pewne niezawodne funkcje, które zapewniają łatwy i wciągający wygląd strony. Według ankiety przeprowadzonej przez W3Tech, WordPress udostępnia 59% całego CMS na całym świecie.

Oto kilka zalet, które moim zdaniem sprawiają, że jest to najlepsze oprogramowanie CMS do użycia.

Wymaga mniejszej wydajności

WP dzieli największy rynek ze względu na łatwość, jaką zapewnia użytkownikom Internetu w zakresie zakładania konta. WordPress CMS pomaga regulować stronę internetową przy pomocy mniej przeszkolonego personelu.

Ich interfejs jest tak prosty, jak oprogramowanie do publikowania na komputerze, z którego korzystasz dzisiaj, bez wymogu doświadczenia w programowaniu lub wcześniejszej wiedzy.

Zapewnia większe opcje dostosowywania

Dzięki temu oprogramowaniu CMS programiści mają większą swobodę w dostosowywaniu frameworka do charakteru i wymagań witryny. Zmodyfikowane układy, motywy i aplikacje zwiększają użyteczność WordPress na wyższy poziom.

Ponadto oferuje rozszerzenia generowane przez użytkowników, co eliminuje potrzebę rozszerzeń dla przedsiębiorstw.

Open Source z tysiącami wtyczek

WordPress to oprogramowanie, które może być hostowane samodzielnie, dlatego nie trzeba pobierać, instalować ani aktualizować płatności. Wtyczki WP mają ogromną listę, która przekracza 50 000, w tym pokazy slajdów, formularze kontaktowe, optymalizację SEO itp., Z których większość jest całkowicie darmowa.

Każdy może go użyć

Jak wspomniano wcześniej, WordPress był wcześniej systemem blogowym dla tych, którzy nie mają specjalistycznej wiedzy technicznej. Udostępnia pisemne i nagrane instrukcje dla początkującego, aby łatwo zrozumieć funkcjonowanie WP.

Mniejsze koszty konfiguracji i konserwacji

W porównaniu do innych programów CMS, WordPress zapewnia bardziej wydajną funkcjonalność przy niższych kosztach konfiguracji, konserwacji i dostosowywania. Jednak w przypadku dalszego rozwoju i dostosowywania można łatwiej znaleźć projektantów i programistów WordPress.

Jakie są zagrożenia bezpieczeństwa

W wielu miejscach możesz napotkać luki w zabezpieczeniach po utworzeniu strony internetowej na WordPress. Z intencją kontroli administracyjnej hakerzy uzyskują dostęp do Twojej witryny za pośrednictwem różnych kanałów, takich jak strona logowania, kod PHP w witrynie, stara lub nieobsługiwana aplikacja internetowa itp..

Jednak taka ingerencja szkodliwego podmiotu ma na celu kradzież danych w witrynie, spamowanie, atakowanie dowolnej innej witryny, hostowanie złośliwej zawartości i unikanie filtrów oraz wiele innych.

Ale tutaj przedstawię wgląd w niektóre typowe problemy bezpieczeństwa z oprogramowaniem WordPress.

Ataki Brute Force

Jest to najprostszy sposób, w jaki haker może uzyskać dostęp do twojego konta WordPress. Odnosi się to do metody prób i błędów, w której wprowadza się różne próby kombinacji nazwy użytkownika i hasła, dopóki nie zostanie znaleziona poprawna.

Jest to możliwe z powodu braku WP, który domyślnie nie utrudnia różnych prób logowania. W przypadku, gdy hakerowi nie uda się uzyskać dostępu do twojego konta, wówczas takie próby mogą również przeciążać system.

Kod PHP wykorzystuje

Brak bezpieczeństwa w kodzie PHP strony WordPress jest również poważnym ryzykiem dla posiadaczy kont WP. Kod PHP to funkcja, która prowadzi twoją stronę WordPress wraz z wtyczkami i motywem.

Haker może użyć podatnego kodu, aby załadować zdalne pliki, które ostatecznie dają mu kontrolę nad witryną. Dzięki tej powszechnej technice atakowania złośliwa jednostka może uzyskać dostęp do pliku WordPress wp-config.php, który jest jednym z najważniejszych plików w instalacji WordPress.

Zastrzyki SQL

Tego rodzaju problem bezpieczeństwa występuje, gdy osoba atakująca zaatakuje bazę danych WordPress i dane całej witryny za pośrednictwem bazy danych MySQL używanej przez WP do działania.

Dzięki temu haker może utworzyć nowe konto użytkownika na poziomie administratora, które w przyszłości umożliwi mu zalogowanie się i uzyskanie pełnego dostępu do witryny WordPress.

XSS (Cross-Site Scripting)

Jest to najczęstsza luka występująca we wtyczkach WordPress. Prostym opisem takiego mechanizmu jest to, że haker inicjuje sposób, w jaki ofiara jest napędzana do ładowania stron internetowych z niezabezpieczonym javascript. Skrypty te są następnie wykorzystywane do kradzieży danych z przeglądarki ofiary.

Złośliwe oprogramowanie

Złośliwe oprogramowanie jest powszechną luką w zabezpieczeniach, o której wie prawie każdy podmiot internetowy. Złośliwe oprogramowanie to kod wykorzystywany do uzyskiwania nielegalnego dostępu do strony internetowej w celu gromadzenia poufnych danych. Wśród różnych infekcji złośliwym oprogramowaniem WordPress jest podatny na cztery najczęstsze złośliwe oprogramowanie;

  • Złośliwe przekierowania
  • Backdoors
  • Hacki farmaceutyczne
  • Pobieranie przez pobieranie

Jak zwiększyć bezpieczeństwo WordPress

Omówione powyżej luki w zabezpieczeniach WP są mniej więcej wynikiem niedbałego zachowania wobec środków ochrony prywatności. Jednak kontrola kilku czynników może wyeliminować potencjalne zagrożenia.

Posiadaj silne hasło i 2FA (uwierzytelnianie dwuskładnikowe)

Proste hasło, które nie zawiera kombinacji znaków, może łatwo paść ofiarę w ataku hakerskim. Dlatego najlepiej zachować hasło zawierające więcej niż 8 znaków z kombinacją cyfr, alfabetów i symboli. Staraj się również regularnie zmieniać hasło i unikaj posiadania tego samego hasła przez dłuższy czas.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe to dodatkowa funkcja bezpieczeństwa, która zapewnia kod po wprowadzeniu hasła z nowego urządzenia. Dzięki tej funkcji ryzyko brutalnych ataków prawie zanika.

Utwórz kopię zapasową i zapewnij regularne aktualizacje

Tworzenie kopii zapasowych jest niezbędnym profilaktyką, która ewakuuje straty, które są widoczne po cyberataku. W przypadku utraty danych z powodu usterki WordPress, masz kopię zapasową.

Jednak aktualizacje uruchomione przez oprogramowanie WordPress mają zapewnić lepsze bezpieczeństwo, jak było wcześniej. Zignorowanie tych aktualizacji może być największym błędem, więc upewnij się, że nie oczekujesz aktualizacji.

Zainstaluj wtyczkę WordPress Security

WordPress ma wiele wtyczek bezpieczeństwa, takich jak iThemes Security, które mają zwiększyć ochronę. iThemes upraszcza najważniejsze ustawienia bezpieczeństwa, czyli jednym kliknięciem.

Upewnij się, że masz odpowiednie uprawnienia na swoim serwerze

Pamiętaj, aby mieć odpowiednie uprawnienia do wszystkich katalogów na serwerze, co pozwala kontrolować uprawnienia dostępu osób do odczytu, tworzenia lub edycji plików.

Nie zapomnij wykonać skanowania w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania

Skoncentruj się i zaplanuj planowanie pod kątem inwazji szkodliwego oprogramowania poprzez regularne skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania. Wtyczki, takie jak iThemes Security Pro, umożliwiają sprawdzenie stanu złośliwego oprogramowania witryny oraz różnych statusów na czarnej liście.

Wtyczki bezpieczeństwa WordPress  

Wtyczki WordPress to świetne rozszerzenia bezpieczeństwa, które usprawniają rozwój strony internetowej. Dzięki tysiącom wtyczek oprogramowanie zapewnia szerszą możliwość dodawania nowych funkcji i lepszych funkcjonalności do projektu.

Wtyczki te są oferowane przez WordPress, a także od stron trzecich, takich jak Github.

Często zadawane przez większość osób pytanie jest zaintrygowane, co mogą zrobić wtyczki WP?

Wcześniej oprogramowanie WP było po prostu przeznaczone do tworzenia blogów, ale teraz mają one wyjątkowo zwiększony zakres funkcji, a to tylko z powodu tych wtyczek. Niezależnie od tego, czy chodzi o poprawę SEO, zwiększenie wydajności, dodanie formularza kontaktowego, przycisków mediów społecznościowych, tworzenie galerii lub dowolnego innego zadania, wtyczka WP jest prostym rozwiązaniem.

Możesz znaleźć te wtyczki z katalogu wtyczek WordPress.org lub po prostu wyszukać je bezpośrednio w obszarze administracyjnym WordPress.

Najlepszy hosting WordPress

Hosting WordPress jest potencjalnym składnikiem zwiększającym wydajność strony internetowej poprzez zwiększenie SEO i pomoc w zwiększeniu sprzedaży. Masz do wyboru wiele opcji hostingu, takich jak darmowy, dedykowany, współdzielony, VPS i zarządzany hosting WordPress.

Ze względu na wykonalność chciałbym wspomnieć o niektórych niezbędnych wymaganiach, o których należy pamiętać przy wyborze hostingu dla swojej witryny. WP to lekkie oprogramowanie, które ma proste wymagania;

  • PHP wersja 7 lub nowsza
  • MySQL w wersji 5.6 lub wyższej

Jednak zakres i intensywność wymagań różnią się w zależności od witryny internetowej będącej własnością użytkownika i każdej innej osoby.

Ostatnie słowa

Jeśli myślisz o stworzeniu strony internetowej ze wszystkimi ulepszonymi funkcjami, najbardziej odpowiednią opcją jest WordPress. Od najprostszej funkcjonalności do skomplikowanego rozwoju, oprogramowanie ma potencjał dzięki wydajnemu systemowi zarządzania treścią.