WordPress: Je to najlepší CMS? – Nájdite podrobné informácie

[ware_item id=33][/ware_item]

WordPress je jedným z najpopulárnejších CMS softvéru, ktorý udržiava rýchle zlepšovanie s časom. WordPress bol len blogovací systém, keď inicioval svoje služby; teraz sa však nesmierne vyvinul ako celý systém správy obsahu.


Čo je to WordPress?

WordPress je projekt s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý používa mnoho jednotlivcov z celého sveta. Najlepšia vec, ktorú vám poskytuje WordPress, je, že jej služby sú úplne bezplatné bez ohľadu na akékoľvek zmluvné podmienky.

Spoločnosť WP vám poskytuje slobodu používať, upravovať, zostavovať a distribuovať softvér spôsobom, ktorý chcete. Pomocou tohto softvéru CMS si môžete vytvoriť bezplatný účet na webe wordpress.com a ľahko si vytvoriť vlastný web.

Je nainštalovaný na serveri a je nakonfigurovaných niekoľko nastavení, ale jeden by mal očakávať od softvéru najmenej dve alebo tri hlavné aktualizácie. Tieto aktualizácie sú potrebné pre vývojárov, či už je to WordPress alebo doplnky.

Existujú štyri hlavné stavebné bloky, v ktorých je udržiavaný softvér WordPress; Súbory tém, doplnkov, miniaplikácií a obsahu.

Prečo je WP (WordPress) najlepším CMS?

WordPress je najpoužívanejší softvér CMS, pretože ponúka niektoré z robustných funkcií, ktoré vám poskytujú ľahký a pútavý vzhľad stránok. Podľa prieskumu W3Tech, WordPress zdieľa 59% všetkých CMS po celom svete.

Tu je niekoľko výhod, ktoré si myslím, že je to najlepší softvér CMS na použitie.

Vyžaduje menšiu účinnosť

WP zdieľa najväčší trh vďaka ľahkosti, ktorú poskytuje používateľom internetu, pokiaľ ide o založenie účtu. CMS WordPress pomáha regulovať webovú stránku s menej zaškoleným personálom.

Ich rozhranie je také jednoduché ako softvér na publikovanie v počítači, ktorý používate dnes, bez potreby skúsenosti s kódovaním alebo predchádzajúcich znalostí.

Poskytuje väčšie možnosti prispôsobenia

S týmto softvérom CMS majú vývojári väčšiu ruku pri prispôsobovaní svojho rámca podľa povahy a požiadaviek svojich webových stránok. Ich upravené rozloženia, témy a aplikácie zvyšujú použiteľnosť WordPress na vyššiu úroveň.

Okrem toho vám ponúka rozšírenia generované používateľmi a evakuuje potrebu podnikových rozšírení.

Open Source s tisíckami doplnkov

WordPress je softvér, ktorý je možné hostovať samostatne, a preto nie je potrebné platiť za sťahovanie, inštaláciu alebo aktualizáciu. Doplnky WP majú obrovský zoznam, ktorý presahuje počet 50 000 vrátane prezentácií, kontaktných formulárov, optimalizácie SEO atď., Z ktorých väčšina je úplne zadarmo..

Každý to mohol použiť

Ako už bolo uvedené, WordPress bol predtým blogovacím systémom pre tých, ktorí nemajú technické znalosti. Poskytuje písané a zaznamenané príručky pre začiatočníkov, aby pochopili fungovanie WP.

Nižšie náklady na nastavenie a údržbu

V porovnaní s iným softvérom CMS umožňuje WordPress efektívnejšie funkcie s nižšími nákladmi na inštaláciu, údržbu a prispôsobenie. V prípade ďalšieho vývoja a prispôsobenia by ste však mohli ľahšie nájsť návrhárov a vývojárov programu WordPress.

Aké sú bezpečnostné riziká

Po vytvorení webovej stránky na WordPress sa v mnohých bodoch môžu vyskytnúť bezpečnostné chyby. S úmyslom administratívnej kontroly hackeri pristupujú na vaše stránky prostredníctvom rôznych kanálov, ako sú napríklad prihlasovacia stránka, kód PHP na vašom webe, stará alebo neudržiavaná webová aplikácia atď..

Takýto prienik zo strany škodlivého subjektu má však za následok krádež údajov webovej stránky, spamovanie, útoky na akékoľvek iné stránky, hostenie škodlivého obsahu a zabránenie filtrovania a mnoho ďalších..

Ale tu vám poskytnem informácie o niektorých bežných bezpečnostných problémoch so softvérom WordPress.

Útoky hrubou silou

Toto je najjednoduchší spôsob, akým by hacker mohol získať prístup k vášmu účtu WordPress. Ide o metódu pokusu a omylu, pri ktorej sa zadávajú rôzne pokusy o kombináciu používateľského mena a hesla, kým sa neobjaví správny pokus.

Je to možné kvôli nedostatku WP, ktorý v predvolenom nastavení nebráni rôznym pokusom o prihlásenie. V prípade, že hackerovi sa nepodarí získať prístup k vášmu účtu, potom by také pokusy mohli preťažiť váš systém.

Využitie kódu PHP

Bezpečnostné nedostatky vo vnútri kódu PHP na webe WordPress sú tiež hlavným rizikom, ktoré majú majitelia účtov WP. PHP kód je funkcia, ktorá spúšťa vaše webové stránky WordPress spolu s vašimi doplnkami a témou.

Hacker by mohol použiť zraniteľný kód na načítanie vzdialených súborov, ktoré mu nakoniec poskytnú kontrolu nad webom. Prostredníctvom tejto spoločnej útočnej techniky by mohla škodlivá entita získať prístup k vášmu súboru WordPress wp-config.php, ktorý je jedným z najdôležitejších súborov vo vašej inštalácii WordPress..

Vstrekovanie SQL

K takémuto problému so zabezpečením dôjde, keď útočník napadne vašu databázu WordPress a celú vašu webovú stránku prostredníctvom databázy MySQL, ktorú používa WP na prevádzku.

To umožňuje hackerovi vytvoriť nový užívateľský účet na úrovni administrátora, ktorý mu v budúcnosti umožní prihlásiť sa a mať úplný prístup k vašej webovej stránke WordPress..

XSS (Cross-Site Scripting)

Toto je najbežnejšia chyba zabezpečenia, ktorá sa nachádza v doplnkoch WordPress. Jednoduchý opis takéhoto mechanizmu je, že hacker iniciuje spôsob, ktorým je obeť nútená načítať webové stránky s nezabezpečeným javascriptom. Tieto skripty sa potom používajú na ukradnutie údajov z prehliadača obete.

malware

Škodlivý softvér je bežná bezpečnostná chyba, o ktorej je informovaná takmer každá internetová entita. Škodlivý softvér je kód, ktorý sa používa na získanie nezákonného prístupu na webovú stránku na zhromažďovanie citlivých údajov. Spomedzi rôznych infekcií škodlivým softvérom je WordPress náchylný na štyri najbežnejšie škodlivé programy;

  • Škodlivé presmerovania
  • zadné vrátka
  • Pharma hacks
  • Stiahnutia v režime Drive-by

Ako zvýšiť bezpečnosť WordPress

Vyššie uvedené zraniteľné miesta zabezpečenia WP sú viac-menej výsledkom nedbanlivého správania sa voči opatreniam na ochranu súkromia. Potenciálne hrozby by však mohli eliminovať kontroly nad niekoľkými faktormi.

Majte silné heslo a 2FA (dvojfaktorové overenie)

Jednoduché heslo, ktoré nemá kombináciu postáv, by vás mohlo ľahko napadnúť hackerským útokom. Preto je najlepšie ponechať si heslo, ktoré má viac ako 8 znakov, s kombináciou čísiel, abeced a symbolov. Skúste tiež pravidelne meniť svoje heslo a vyhnúť sa tomu, aby ste toto heslo mali dlhší čas.

Dvojfaktorová autentifikácia je ďalšou bezpečnostnou funkciou, ktorá poskytuje kód po zadaní hesla z nového zariadenia. Prostredníctvom tejto funkcie takmer vymizne riziko brutálnych útokov.

Ponechajte si zálohu a zabezpečte pravidelné aktualizácie

Zálohovanie je nevyhnutnou prevenciou, ktorá evakuuje stratu, ku ktorej došlo po kybernetickom útoku. V prípade, že dôjde k strate údajov v zraniteľnosti WordPress, máte zálohu.

Aktualizácie spustené softvérom WordPress však majú poskytovať lepšiu bezpečnosť ako predtým. Ignorovanie týchto aktualizácií by mohlo byť najväčšou chybou, takže sa uistite, že nemáte čakajúcu aktualizáciu.

Nainštalujte doplnok zabezpečenia WordPress

WordPress má veľa bezpečnostných doplnkov, ako napríklad iThemes Security, ktoré zvyšujú ochranu. Aplikácia iThemes zjednodušuje najdôležitejšie nastavenia zabezpečenia, a to jediným kliknutím.

Uistite sa, že máte na serveri správne povolenia

Nezabudnite mať správne povolenie pre všetky adresáre na vašom serveri, ktoré vám umožňuje riadiť prístupové oprávnenie jednotlivcov na čítanie, vytváranie alebo úpravu súborov.

Nezabudnite vykonať skenovanie malvéru

Vykonajte cielené a naplánované plánovanie proti útokom škodlivého softvéru pravidelným skenovaním škodlivého softvéru. Doplnky, ako je iThemes Security Pro, vám poskytujú možnosť skontrolovať stav škodlivého softvéru na webových stránkach spolu s rôznymi stavmi zakázania.

Doplnky zabezpečenia WordPress  

Doplnky WordPress sú skvelé bezpečnostné rozšírenia, ktoré zlepšujú vývoj webových stránok. S tisíckami doplnkov vám softvér ponúka širšiu príležitosť na pridanie nových funkcií a lepších funkcií do vášho projektu.

Tieto doplnky ponúka WordPress, ako aj od tretích strán, napríklad Github.

Obyčajná otázka, ktorú väčšina ľudí zmätie, je, čo môžu doplnky plug-in WP urobiť?

Softvér WP predtým mal slúžiť iba na vytváranie blogov, ale teraz má mimoriadne rozšírený rozsah funkcií, a to len kvôli týmto doplnkom. Či už ide o vylepšenie SEO, zvýšenie výkonu, pridanie kontaktného formulára, tlačidlá sociálnych médií, vytvorenie galérie alebo akúkoľvek inú úlohu, plug-in WP je jednoduché riešenie.

Tieto doplnky nájdete v adresári doplnkov WordPress.org alebo ich môžete jednoducho vyhľadať priamo z admin oblasti WordPress.

Najlepšie hosťovanie WordPress

Hosting WordPress je potenciálnou súčasťou zvyšovania výkonu webových stránok prostredníctvom vylepšovania SEO a zvyšovania predaja. Máte na výber z niekoľkých možností hostenia, ako je bezplatný, vyhradený, zdieľaný, VPS a spravovaný hosting WordPress.

Kvôli vašej uskutočniteľnosti by som chcel spomenúť niektoré potrebné požiadavky, ktoré by ste mali mať na pamäti pri výbere hostingu pre vaše stránky. WP je ľahký softvér, ktorý má jednoduché požiadavky;

  • PHP verzia 7 alebo vyššia
  • MySQL verzia 5.6 alebo vyššia

Rozsah a intenzita požiadaviek sa však medzi webovými stránkami, ktoré vlastníte, a inými osobami líšia.

Záverečné slová

Ak uvažujete o vytvorení webovej stránky so všetkými vylepšenými funkciami ako WordPress, je najvhodnejšou možnosťou. Od najjednoduchšej funkčnosti po komplikovaný vývoj má tento softvér potenciál vďaka svojmu efektívnemu systému správy obsahu.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me