WordPress: Je to nejlepší CMS? – Najděte hluboké poznatky

[ware_item id=33][/ware_item]

WordPress je jedním z nejpopulárnějších CMS softwaru, který udržuje rychlé zlepšení s postupem času. WordPress byl jen systém blogů, když zahájil své služby; nyní se však nesmírně vyvinula jako celý systém správy obsahu.


Co je WordPress?

WordPress je projekt s otevřeným zdrojovým kódem, který používá mnoho jednotlivců po celém světě. Nejlepší věc, kterou vám WordPress poskytuje, je, že jeho služby jsou zcela zdarma bez ohledu na jakékoli smluvní podmínky.

WP vám dává svobodu používat, upravovat, budovat a distribuovat software způsobem, jakým chcete. Pomocí tohoto softwaru CMS si můžete vytvořit bezplatný účet na wordpress.com a snadno si vytvořit vlastní web.

Je nainstalován na serveru a je nakonfigurováno několik nastavení, ale jeden by měl očekávat od softwaru alespoň dvě nebo tři hlavní aktualizace. Tyto aktualizace jsou nezbytné pro vývojáře, ať už je to WordPress nebo plug-iny.

Existují čtyři hlavní stavební bloky, na kterých je udržován software WordPress; Soubory motivů, zásuvných modulů, widgetů a obsahu.

Proč je WP (WordPress) nejlepší CMS?

WordPress je nejpoužívanější software CMS, a to proto, že nabízí některé robustní funkce, které vám poskytují snadný a poutavý vzhled stránek. Podle průzkumu W3Tech sdílí WordPress 59% všech CMS po celém světě.

Zde je několik výhod, které považuji za nejlepší software CMS k použití.

Vyžaduje menší účinnost

WP sdílí největší trh díky snadnosti, kterou poskytuje uživatelům internetu, pokud jde o založení účtu. WordPress CMS pomáhá regulovat web s méně vyškoleným personálem.

Jejich rozhraní je stejně jednoduché jako software pro publikování na počítači, který používáte dnes, aniž byste museli mít zkušenosti s kódováním nebo předchozí znalosti.

Poskytuje větší možnosti přizpůsobení

S tímto softwarem CMS mají vývojáři větší ruku k přizpůsobení svého rámce podle povahy a požadavků svých webových stránek. Jejich upravené rozvržení, témata a aplikace zvyšují použitelnost WordPress na vyšší úroveň.

Navíc vám nabízí uživatelsky generovaná rozšíření a evakuuje potřebu podnikových rozšíření.

Open Source s tisíci pluginy

WordPress je software, který může být hostován samostatně, a proto není třeba stahovat, instalovat nebo upgradovat platby. Moduly plug-in WP mají obrovský seznam, který překračuje počet 50 000 včetně prezentací, kontaktních formulářů, optimalizace SEO atd., Z nichž většina je zcela zdarma..

Každý to mohl použít

Jak již bylo zmíněno, WordPress byl dříve systém blogů pro ty, kteří nemají technické znalosti. Poskytuje psané a zaznamenané příručky pro nováčky, aby pochopili fungování WP snadno.

Nižší náklady na nastavení a údržbu

Ve srovnání s jiným softwarem CMS umožňuje WordPress efektivnější funkce s nižšími náklady na nastavení, údržbu a přizpůsobení. V případě dalšího vývoje a přizpůsobení byste však mohli návrháře a vývojáře WordPress snadněji najít.

Jaká jsou bezpečnostní rizika

Po vytvoření webu na WordPress se v mnoha bodech můžete setkat se zranitelností zabezpečení. Se záměrem administrativní kontroly přistupují hackeři k vašemu webu prostřednictvím různých kanálů, jako je přihlašovací stránka, kód PHP na vašem webu, stará nebo neudržovaná webová aplikace atd..

Takové vniknutí škodlivou entitou je však pro krádež dat webových stránek, spamování, útoku na jakékoli jiné stránky, hostování škodlivého obsahu a vyhýbání se filtrům a mnoha dalším.

Ale zde vám poskytnu informace o některých běžných bezpečnostních problémech se softwarem WordPress.

Útoky hrubou silou

Toto je nejjednodušší způsob, jakým by hacker mohl získat přístup k vašemu účtu WordPress. Jedná se o metodu pokusu a omylu, při které se zadávají různé pokusy o kombinaci uživatelského jména a hesla, dokud se neobjeví správný.

To je možné kvůli nedostatku WP, který ve výchozím nastavení nebrání různým pokusům o přihlášení. V případě, že se hackerovi nepodaří získat přístup k vašemu účtu, pak by i takové pokusy mohly váš systém přetížit.

Využití kódu PHP

Bezpečnost postrádá kód PHP na webových stránkách WordPress také hlavní riziko, které mají držitelé účtu WP. PHP kód je funkce, která spouští váš web WordPress spolu s vašimi plug-iny a motivy.

Hacker mohl použít zranitelný kód k načtení vzdálených souborů, které mu nakonec poskytly kontrolu nad webem. Prostřednictvím této běžné techniky útoku může nebezpečná entita získat přístup k vašemu souboru WordPress wp-config.php, který je jedním z nejdůležitějších souborů v instalaci WordPress..

Injekce SQL

K takovému problému s bezpečností dochází, když útočník napadne vaši databázi WordPress a celé vaše webové stránky prostřednictvím databáze MySQL, kterou používá WP k provozu.

To umožňuje hackerovi vytvořit nový uživatelský účet na úrovni správce, který mu v budoucnu umožní přihlášení a mít úplný přístup k vašemu webu WordPress..

XSS (Cross-Site Scripting)

Toto je nejčastější chyba zabezpečení nalezená v pluginech WordPress. Jednoduchý popis takového mechanismu spočívá v tom, že hacker iniciuje způsob, jak je oběť nutena k načtení webových stránek s nezabezpečeným javascriptem. Tyto skripty se pak používají k odcizení dat z prohlížeče oběti.

Malware

Malware je běžná chyba zabezpečení, o které je téměř každý internetový subjekt informován. Malware je kód, který se používá k získání nelegitimního přístupu k webové stránce ke shromažďování citlivých dat. Mezi různými malwarovými infekcemi je WordPress náchylný ke čtyřem nejčastějším malwarům;

  • Škodlivé přesměrování
  • Zadní vrátka
  • Pharma hacks
  • Stahování v autě

Jak zvýšit zabezpečení WordPress

Výše uvedené chyby zabezpečení WP jsou víceméně výsledkem nedbalosti vůči opatřením na ochranu soukromí. Potenciální hrozby však mohou eliminovat kontrola několika faktorů.

Mít silné heslo a 2FA (dvoufaktorové ověření)

Jednoduché heslo, které nemá kombinaci postav, by mohlo snadno napadnout váš hackerský útok. Proto je nejlepší ponechat si heslo, které má více než 8 znaků, s kombinací čísel, abeced a symbolů. Rovněž se pokuste heslo pravidelně měnit a vyhněte se tomu, abyste toto heslo měli delší dobu.

Dvojfaktorová autentizace je další bezpečnostní funkce, která poskytuje kód po zadání hesla z nového zařízení. Díky této funkci téměř zmizí riziko brutálních útoků.

Udržujte zálohu a zajistěte pravidelné aktualizace

Zálohování je nezbytnou prevencí, která evakuuje ztrátu, ke které došlo po kybernetickém útoku. V případě, že dojde ke ztrátě dat v zranitelnosti WordPress, máte zálohu.

Aktualizace spuštěné softwarem WordPress však mají zajistit lepší zabezpečení, jako tomu bylo dříve. Ignorování těchto aktualizací by mohlo být největší chybou, takže se ujistěte, že nemáte čekající aktualizaci.

Nainstalujte doplněk zabezpečení WordPress

WordPress má mnoho doplňků zabezpečení, jako je iThemes Security, které zvyšuje ochranu. iThemes usnadňuje nejdůležitější nastavení zabezpečení jednoduchým kliknutím.

Ujistěte se, že máte na svém serveru správná oprávnění

Nezapomeňte mít správné oprávnění pro všechny adresáře na serveru, které vám umožní řídit přístupová oprávnění jednotlivců ke čtení, vytváření nebo úpravám souborů.

Nezapomeňte provádět skenování malwaru

Proveďte pravidelné a naplánované plánování proti invazím malwaru prováděním pravidelných prověřování malwaru. Pluginy, jako je iThemes Security Pro, vám umožňují kontrolovat stav škodlivého softwaru na webu spolu s různými stavy černé listiny.

Doplňky zabezpečení WordPress  

Doplňky WordPress jsou skvělá rozšíření zabezpečení, která vylepšují vývoj webových stránek. S tisíci zásuvnými moduly vám software poskytuje širší příležitost přidat do projektu nové funkce a lepší funkce.

Tyto pluginy jsou nabízeny WordPressem a také od třetích stran, jako je Github.

Nejčastější otázkou je většina lidí zmatená, co mohou pluginy WP dělat?

Dříve měl software WP pouze vytvářet blogy, ale nyní mají mimořádně zvýšený rozsah funkcí, a to právě kvůli těmto zásuvným modulům. Ať už se jedná o vylepšení SEO, zvýšení výkonu, přidání kontaktního formuláře, tlačítka sociálních médií, vytvoření galerie nebo jakýkoli jiný úkol, plug-in WP je jednoduché řešení.

Najdete tyto plug-iny z adresáře pluginů WordPress.org nebo je můžete jednoduše prohledat přímo z vaší administrační oblasti WordPress.

Nejlepší hosting WordPress

Hosting WordPress je potenciální složkou pro zvýšení výkonu webových stránek díky posílení SEO a zvýšení prodeje. Máte na výběr z několika možností hostování, jako je bezplatný, vyhrazený, sdílený, VPS a spravovaný hosting WordPress.

Pro vaši proveditelnost bych ráda zmínila některé nezbytné požadavky, které byste měli mít na paměti při výběru hostingu pro váš web. WP je lehký software, který má jednoduché požadavky;

  • PHP verze 7 nebo vyšší
  • MySQL verze 5.6 nebo vyšší

Rozsah a intenzita požadavků se však liší mezi webem, který vlastníte, a jakoukoli jinou osobou.

Závěrečná slova

Pokud uvažujete o vytvoření webové stránky se všemi vylepšenými funkcemi než WordPress, je nejvhodnější možností. Od nejjednodušší funkčnosti po komplikovaný vývoj má software potenciál se svým efektivním systémem správy obsahu.